GAPkids,ba​byGAP ; Minimoy'da En çok görmek istediğini​z markalarda​n ilki olan babyGAP ve GAPkids ürünleri yarın %70 indirimler​le minimoy'da

Ynt: GAPkids,ba​byGAP ; Minimoy'da En çok görmek istediğini​z markalarda​n ilki olan babyGAP ve GAPkids ürünleri yarın %70 indirimler​le minimoy'da

06/03/2011 11:06:00

sayin minimoy, amerika uzerinden ama nereden? gap'in amerika internet satis sitesine bakarsaniz orada da baby gap olculerinin ve logosunun farkli oldugunu gorursunuz.

Ynt: GAPkids,ba​byGAP ; Minimoy'da En çok görmek istediğini​z markalarda​n ilki olan babyGAP ve GAPkids ürünleri yarın %70 indirimler​le minimoy'da

06/03/2011 11:08:00

bir de bunlar ebay'daki gap pjlerle belki ayni olabilir ama gap magazasindan alinmis olanlardan farklilar. aksam son bir dikkatli kontrol yapip sonucu buraya yazacagim.
minimoy'a guvenerek almistim ve onlarin da orijinalligini kontrol ederek satis yapacaklarini dusunmustum.

06/03/2011 11:11:00

bunun sonucunu mrk edıyorum ulku ,merakla beklıycem

06/03/2011 15:53:00

arkadaşlar kızım 4 yaşında bende 6 yaş almıştım..pijmanın alt kısmı küçücük..bu dönem giyer bir kaç ay sonra çok zor..üst kısmı ise kocaman..,
ayrıca bizimkiler sökülmeye başlamış bile ilk giymede..bilsem geri gönderirdim uğraşmayayım dedim..giysin diye düşündüm ama ikinciye bile giyebileceği şüpheli..yazık açıkcası bende orjinaldir diye düşünmüştüm.. bu pijamalar ne gap gibi bir mağazaya nede minimoy gibi bir satış sitesine yakışıyor...

06/03/2011 16:45:00

arkadaslar, uzulerek soyluyorum ki, kesinlikle orijinal degil pijamalar.

dun kizlarla hasret gidermekten ayrintili bakamamis ve aldigim 3 pijamadan bir tanesinin paketini acmistim. aksam eve gelir gelmez bizdeki orijinal pijamalari da alarak ayrintili inceledim. sonuc olarak minimoy'a bir marka/kalite uzmani edinmelerini tavsiye ediyorum. aslinda ayrintili bakmama bile gerek yokmus, ama maddeleri teker teker yazabilmek icin baktim:

1) gap pijamalarin ust parcasinda etiket olmaz, baski vardir tamam ama altlarinda baski degil etiket yer alir, bunlarin altlari da baski.

2) aslinda orijinalligini gosteren en belirgin sey, pijamanin altinin lastiginde yer alan "babyGap" yazilarinin kabartma seklinde olmasidir ve bu o kadar kaliteli bir kabartma baskidir ki 20 kere de yikasaniz 50 kere de yikasaniz cikmaz. minomuyun gonderdiklerinin hepsinde bu yazi kabartma baski degil, boya.

3) boyalar birbirine karismis. sari rengin uzerinde mavi boya kalintilari var cok genis sekilde.

4) kumas cok cok farkli.

5) pijamalarin boyasi kokuyor. kotu boya kullanildigi belli.

6) kotu boya kullanildigi renklerin soluklugundan da beri. bizdeki renkler capcanli, o kadar yikadik hala parliyor (parliyor derken fosforlu ya da isikta belli olan renkten bahsetmiyorum, ya da rengin tonundan.) renkler piril piril orijinalinde.

7) bizde 2 ve 3 yasta bez payi (bez kullananlar icin ek kumas parcasi) var pijamada. simdi 3 yas almadigim icin bilemedim. ama babyGap'in esprisi toddler uretim yapmasidir, yani bebek kullanimina uygundur. kiyafetlerde ek kumas parcasi, kot pantolonlarda lastikli bel ve dugme ile genisleme payi, kafadan kolay gecme, vs. dusunelerek yapilir. ama hic 4 yas almadigim icin bilemiyorum. minimoydan aldigimin altinda bu ek kumas yoktu (4-5-6 yas aldim). 3 yas alan bir arkadas soyleyebilir mi var mi yok mu?

8) dikisler ozensiz, duzgun degil, iplikler bile kalitesiz.

9) pijamanin altiyla ustu farkli renkte. farkli ton bile diyemiyorum farkli renkte. bizim pijamalardan biri mavi renkli, dinozor baskiliydi, ustu baska mavi, alti baska mavi geldi. boyayi bile duzgun kullanmamislar.

10) minimoy en basta iade etmek isteyenlere demis ki, "posetlerin acilmamis olmasi gerekiyor". ama oyle posetler gelmis ki bize, oncesinde defalarca acilip kapanmis, cok kirli ve cok yipranmis.

11) bir tane paketli kalmis, orijinal pijamamiz vardi elimizde, ona baktim, posetler bambaska.

12) orijinalinin etiketinde "toddler/bambin" ifadesi var, bunlarda yok.

13) etiketlerdeki "babyGap" yazisi orijinal fontundan ve ozelliginden farkli yazilmis. mesela orijinalinde "baby" acik renk "gap" daha koyu yazilir (boylece bitisik yazilsa da iki kelime oldugu anlasilir), bunda birakin bu ayrintinin olmasi, "G a p" seklinde gap kelimesindeki harfler ayri yazilmis ve "G" ve "p" harfleri olduklarindan daha uzun basilmislar.

daha da detay yazabilirim. bu kadar yeterli sanirim.
sonuc olarak sahteler ve ben iade ediyorum.

06/03/2011 16:54:00

ülkü cüm ben gelir gelmez şok oldum çok sinirlendim

sana baktım hatta sana msj atacaktım geldimi diye
hemen iade etmek istedim ki özür dileyerek söylüyrum pazarda bulsam 5 liraya dahi almam ben o kadar berbat
bende o mavi dinazorludan almıştım dediğin gibi altı farklı üstü farklı ayrıca kokuyo
dün gönderdim kargoyu geri bugün muhakkak ellerine geçmiş olması lazım

yazık çok üzüldüm :(

bide hülya sordurdum falan dedi ama içime sinmedi 

06/03/2011 18:31:00

burda olsaydim keske :( sana da tavsiye etmistim, kendimi sorumlu hissettim. orijinal olmayacaklari hic aklima gelmedi.
istanbuldaki magazada tezgahtarlar demisse onlar herhangi bir bilgiyle orijinal diyemezler, cunku onlarda da pijama yok, pijama satisi yapilmiyor turkiyedeki gaplerde. (bir iki kere alindigini duydum ama her yerde her zaman yok. o tezgahtarlar da senin benim gibi yani.)

06/04/2011 08:27:00

...

06/06/2011 06:20:00

Ülkü çok saol. Benimkiler daha gelmemiş olmasına rağmen senin tecrübene güvenip iptal ettim siparişimi. Teşekkür ederiz bu güzel incelemen için:))

06/06/2011 06:29:00

bitos sen şanslıymışsın

MİNİMOY

cevp gelmedi iptallerimi ne oldu perşembe göndermiştim kargoyu ben 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
İndirim fırsatları

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...