PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

<1234>
03/17/2011 10:04:00

Arkadaşlar artık yavaş yavaş muhallebi kıvamından pütürlü yeme durumuna geçiş aşamasındalar. Bu aşamada sıkıntılarımızı,önerilerimizi,geçiş aşamasını paylaşıp birbirimize destek olabiliriz.

Ynt: PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

03/17/2011 10:08:00

ben pütürlü azar azar alıştırayım diyorum fakat bir öğürmek ardından herşeyi kusmak...evet tecrüneli anneler yardımmm..

03/17/2011 10:21:00

Ilk zamanlar elde tutabildigi meyve filesi cok is gordu, oneririm.

03/17/2011 10:24:00

Bizde eşimin ve annemin boğazına birşey kaçacak konusunda müthiş korkusu var. annem sorumluluk korkusuyla birazda, kociş tedirginliğinden hep bana müdahale ediyorlar. ama etraftan blendera alışmak ve vazgeçememek konusunda fazlaca hikaye duyuyorum. Tuna ise elinde bişeyler yemekten,kemirmekten çok zevk alıyor. ama çok koyu kıvamlı yemeklerde öğürebiliyor.

03/17/2011 10:30:00

Ben hic blenderdan gecirmedim, catalla eziyorum. Bazen de elimle veriyorum hafifce ezip. Minik minik parcalayip mama sandalyesinin tepsisine koyuyorum, kendi alip yemeyi seviyor :) artik ne kadar yiyebiliyorsa.

03/17/2011 10:39:00

Ekmek veriyoruz eline masada, birkaç kez yuttu yumuşattığını. Pazar akşamı da sarma tutmuştum ağzına, bulgurluydu, emmiş, epey de kalmış ağzında, işaret parmağımla çıkarttım, kayınvalide panik yapıyordu o sırada, korkma anne birşey yok dedim. Biraz saldım çayırayım bu konuda, neyin üstünde çok durursam geri tepti.

03/17/2011 11:09:00

Sekersiz bebek biskuvilerinden verdik once, hem dislerini kasiyordu hem de oyalaniyordu. Sonra muz yemeye basladi. Putur olsun diye corba ve purelerine blendardan gecirdigim ekmekten koyuyorum bazen..

03/17/2011 12:18:00

blender'an geçirdiğim sebze çorbalarına, şehriye ve ekmek koyuyorum,bütün kalıyor kısmen..bu şekilde deniyorum şu an..öğürme durumu küçük diline dokunduğu için oluyormuş..bir de dün çatalla ezilmiş makarna denedim,fena değil,parçaları küçük tutmak işi biraz kolaylaştırıyor..yumurtayı ,haşlanmış patatesi ve muzu da  biraz büyük parça şeklinde yiyebildi,denenebilir..

03/17/2011 12:56:00

bende eline ekmek veriyorum parça pinçik ediyor ağzında sonrada yutuyor,çorbalarınna hep kattım şehriye o yüzden alışkın,tavuk balık derken kıyma ufalayıp katıyorum 2 aydır zaten şimdilik prob yok,büyük parçalar varsa ve öğürme reflexi başlamışsa hemen su veriyorum ağzına yutuyor,birde beğenmedikleri olmuyor değil.onlarıda sonra sonra deniyorum,mesela pirinç pilavını evvelden denemiştim almadı,sonra yemeklerine biraz serpiştirdim farketmedi yedi,bugün bariz bir tavuklu pilav yedi ilk kez çok sevinçliyim,kısaca sabırlı ve yavaş bir şekilde ilerlemek gerekiyor:)

03/20/2011 04:23:00

Blendır kullandırtmıyor bize doktor, önce ince, sonra daha geniş süzgeçten geçir, bir süre sonra çatalla ezerek ver dedi. Blendır çıktı mertlik bozuldu.

05/31/2011 20:18:00

nasıl alıştı mı bebeler pütürlü yemeğe?

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...