PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

Ynt: PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

05/31/2011 19:21:00

pınar biz eskiye nazaran daha iyiyiz önceden moralim çok bozuktu ağzına ne versen çıkartıyordu pütürlü gelince şimdi blendar kullanmamaya çalışıyoruz çatalla eziyoruz yemekyte yanımıza oturtuyoruz sofrada ne varsa ağzına sokuyorum pütürlüye alıştıda bu seferde ağzını kitlemeyi çıkardı ne yapıcam bilmiyorum yemek yedirmek çok zorlaştı kaşık ve biberon görünce yerinde durmuyor ağzını taş gibi kapatıyor

05/31/2011 19:32:00

fatos baskı yapmamak, üstüne gitmemek gerekiyormuş. yoksa daha da kötüye giderlermiş. baskı yok. sabır sabır. ben de bazen yapamıyorum ama böyle zamanlarda aklıma tokken ağzıma zorla bişeyler tıktıklarını düşünüyorum. ve vazgeçiyorum. tabağını daha az koyuyorum. sık sık eline yiyecek veriyorum. işe yarıyor gibi:))birde hsonu emzirme ağırlıklı olduğundan çok daha az yediriyorum.

05/31/2011 20:13:00

benim kızım da 7.ayını doldurduğu gün aniden ağzını kitledi, baştan ısrar ettim 2 gün boyunca kaşıkla bütünleştim, uğraştım ama tam bir sinir harbi oluyordu.  

sonra bıraktım,geçer dedim, 4 gün sadece anne sütüyle yaşadı, bu arada içim içimi yedi, aç mı, yanlış mı yapıyorum diye. 
tabi arada kaşıkla karşısına geçiyordum sadece denemek için. ağzını kilitliyorsa hiç devam etmedim. 
sonunda 4.gün nihayet çok acıkmış olacakki hiç naz yapmadan koca bir tas çorbayı içti:) 
o gün bugündür sorunsuz yiyor, kıymalı çorba biraz sorun olsa da diğer pütürlü şeyleri(genelde çatalla eziyorum) sorunsuz yutuyor. bazen öğünün sonlarına doğru yine kilitlediği oluyor, hiç devam etmeden bırakıyorum,ısrar ederek bir yere varamadığımı gördüm. herşey düzeldi çok şükür.

05/31/2011 20:25:00

melisa 1.5 aydır herşeyi pütürlü yiyebiliyor. ben sadece çorbaları blender yaptım ek gıdaya geçtiğimizden beri, o da çorba çok sevmediği için az sayıda oldu. sebzeleri hep buharda haşlayıp çatalla ezdim ben. ilk başladığımızda tel süzgeçten geçirdim sonra bana çok zor oldu ;) çatalla ezmeye başladım önce çok ezdim ama tel süzgece göre yine pütürlü oldu tabiki. melisa hiç kusmadı, öğürmedi. ağzında döndürdü yutamadı tükürdü bazen, ama ben hep öyle verdim. 3 kaşık yemek yiyecekse bazen yarım saat oturdum yanında 3 kaşık yemek yesin diye, çünkü zor oluyor yutması. bazen su yardım etti bu arada ekmekleri koydum önüne küçük tek lokmalık. birde melisanın dişi 6. ayda çıkmıştı, sonra peşinden 2. si de çıktı, şimdi 3 de çıktı. artık daha rahat yiyiyor. ben kıymalı sebze yemeği yaptığımda da pilav yaptığımda da hiçbir işlemden geçirmeden veriyorum. melisa artık köfte, balık hepsini küçük parçalara bölerek önüne koyuyorum kendisi yiyiyor. sanırım bebekten bebeğe değişiyor.

05/31/2011 20:29:00

melisa ya kocaman maşallah annesi.darısı başımıza.burada yazılanları pür dikkat okuyorum valla.biz de başlayalım artık

06/02/2011 11:59:00

kızlar belki merak etmişsinizdir nasıl yediğini, benim cadı huzurlarınızda ;)) tabaktakiler, et,havuç,yeşil biber ve makarna ;)

06/02/2011 12:05:00

ama ben bunu yerim deniz yaaaaa ham yaparım valla. maşallah..

06/02/2011 12:37:00

deniss süpermiş. ben cesaret edemedim o kadar büyük parça vermeye. çilek, ekmek vs ısırıp yutuyor ama zaman zaman öğürüyor ve çıkarıyor biraz.

06/02/2011 12:59:00

hılal defne bızım doktor kesınlıkle cılek vermeyın dedı, cok cıddı alerjık reaksıyonlara neden olabılıyormus. Ben bılmeden verdım ama doktorun uyarısından sonra yedırmedım. Gercı bırsey olmamıstı ama yıne de artık cesaret edemıyorum.

06/02/2011 13:01:00

Senin cadı süpermiş. Benim oğlum da aynen böyle yiyor 9 aylıktan beri. Pütür diye kasınca öğrenemiyorlar. Minik parçalarla kendi kendilerine koyunca oluyor ancak.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...