PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

Ynt: PÜTÜRLÜ YEMEĞE ALIŞTIRMAK

06/02/2011 14:02:00

bız de catalla ezerek yedırme evresındeyız. Sadece tavuk etını blendırdan gecırıyorum ama o da tam degıl, yıne bıraz dırı bırakıyorum. Ögurdugunde su ıcırmek kurtarıcımız oldu. Bazen agzına parmak atıp buyuk parcaları cıkarttıgım da oluyor. E tabı kı elıne ekmek verıyorum. Sehrıyelerı severek yıyor bır de...

06/02/2011 19:55:00

bende korkuyordum ama eşim çok cesaretli bu konuda, birde bir arkadaşımızın oğlu 2 yaşında ama hala mümkünse sıvı ve püre olsun yedikleri. katılarda hep arıza çıkartıyor, onun annesi bakıyordu kolaylık olsun diye hep blenderdan geçirmiş herşeyi. o kız dedi hemen başla yavaştan diye bana, hem eşim, hem arkadaşım ısrar edince başladım bende. sonuçta zamanla alışacaklar tabiki, birden olmaz. ama mesela küp küp kestiğiniz sebzeleri elinizle biraz ezip verin ilk başlarda, sonra direk verin. yanında olacağınız için korkmaya gerek yok bence.

06/02/2011 20:00:00

ay maşallah denis çok tatl, benimkide alışıyor gibi takılırsa su dayıyorum bende:))senin taktiği deneyeceğim en yakın zamanda:))

06/02/2011 20:02:00

deniss o ne çirkin bi kız öyle :) MAŞALLAH kuzuma allah nazarlardan korusun çirkin prensesi :)

06/02/2011 20:08:00

bal, fıstık, baharat, tuz, şeker dışında çok kasmıyorum ben.. ama daha pütürlü verebilirmişim, pişman oldum şimdiye kadar deniss gibi yapmadığıma..

07/04/2011 16:14:00

bende hiç blendır kullanmadım öğürdüğü zaman dikkatini hemen başka yöne çekersem kusmuyor ya yutuyor yada ağzına geri geliyor çiğnemeye devam ediyor :)bende çatalla eziyorum kaşıkla almazsa elimle ezip veriyorum ozaman reddetmiyor.

07/04/2011 17:15:00

bende alistirma cabalari icindeyim ama geenlerde seftalinin minnicik bir parcasi yüzünden bogulma tehlikesi atlatti..hayatimin en feci 1 dakikasiydi..ondan bu yana cok korkuyorum kücükte olsun bir parcayi yutacak diye..ama öte yandan da herkes ver alissin,bir yutamaz iki yutamaz ücüncüye alisir diyor..ne olacak bilmem..böyle gidip geliyoruz iste..

08/17/2011 14:28:00

Merhaba benim kızımda 6.5 aylık oldu artık ek gıda tam anlamıyla yaşanıyor ama pütür konusunda pek başarılı değilim bir kere çorbanın içinde çok küçük bir parçadan dolayı mosmor oldu karnına bastırıp kusturdum çok fena bi andı..dolayısıyla korkuyorum çok fena..birde meyvelerin liflerini hiç yutamıyor şeftalide özellikle.hepsini tel süzgeçten geçiriyorum hata mı yapıyorum.ne yapmalıyım sizce??

08/17/2011 14:32:00

pinar hanım;
kızımın bu konuda sıkıntısını çözmemde bana yardımcı olan bir arkadaşımın tavsiyesini dinlemiştim. eğerki organik değil diye takılmazsanız petibör bisküvilerden kızınızın eline verin.eminim sevecektri:) kendi kendine yiyecektir. daha çabuk alışıyorlar.

08/17/2011 15:06:00

Ben de Gülçin gibi petibör verdim kızıma, siz de deneyebilirsiniz.
6,5 ay pütüre ve taneye alışması için geç bir zaman değil, endişelenmeyin, zamanla daha rahat yutacaktır.
Sevgiler..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
EK GIDAYA GEÇECEK,GEÇMEKTE OLAN,GEÇEN ANNELER

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...