Anne olmak haricinde hiçbirseyim!

<1234>
02/18/2011 18:03:00

Üyenin kendi isteğiyle ya da kurallara aykırılıktan dolayı üyeliği sonlandırılmıştır.

Ynt: Anne olmak haricinde hiçbirseyim!

02/18/2011 19:14:00

Ne zaman çok bunalsam, kendimi çözümsüz hissetsem müzik hep iyi gelmiştir.Az da olsa piyanoya yeniden zaman ayırmaya çalışarak belki bir yol aralarsın kendine?Bir başlangıç noktası gibi, sana ait...

02/18/2011 19:26:00

Olacak olacak bunlar. Maalesef biz galiba işin ucunu kaçırıyoruz. Yani en azından ben öyle yapmışım. Kızım yuvaya başlayınca aynen senin olduğun gibi kaldım. O yuvaya ilk gittiğinde ben o vakit süresince ne yapacağımı bulamadım. Sudan çıkmış balığa döndüm.

Hala geçiş dönemindeyim. Kendime etkinlikler, aktiviteler buluyorum. Arkadaşlarımla görüşüyorum. vs. vs.

Özellikle çalışmayan anneysen çocuktan başka bir hayat bırakmadığını farkediyorsun bir süre sonra.

Kolay gelsin diyorum. Ve kendine bir yaşam alanı açmaya başlamanı tavsiye ediyorum. Sen mutlu olursan çevrendekileri de mutlu edebilirsin.

02/18/2011 19:42:00

Cok pratik bir akil vereyim :P

Neleri sevdigini, neler yapmaktan hoslandigini, neler yapmak istedigini altalta yaz. Bunlardan hangilerini hemen yapabilecegini, hangileri icin kizinin biraz daha buyumesi gerektigini sec. Yapmasi en kolay olandan basla :))

Tam zamanli cocuk buyuten annelerin icine dusebildigi bir durum bu. Calisirken insan ogle arasi arkadaslariyla yemege cikabiliyor, farkli konulardan konusabiliyor; calisirken bir seyler urettigini (ozellikle ay sonunda hesabina yatan maas sayesinde daha somut bir sekilde) gorebiliyor.

Ancak insan yetistirmek; sonuclarini uzun vadede gorebilecegin bir sey oldugu icin o surecte insan hic bir sey yapmiyormus gibi hissedebiliyor.

Cesitli sekillerde hayatini cesitlendirebilirsin. Yavas yavas..

Uzme kendini. Yanlis ya da eksik yaptigin bir sey yok.

02/18/2011 21:58:00

sırf bu sebeple eşinden ayrılan 1 bayan tanıyorum sosito. seninle paylaşmak istiyorum özellikle bu olayı.

evlendiklerinde ortak ilgi alanları olan 1 çift. bebekten sonra kadın çocuğa fazla odaklanıyor ve kendini geliştirme, hayata katılma, eşiyle ortak yaşam v.s. 1 cok seyde eşinden geri kalıyor ve anladığım kadarıyla bey de eşime destek olmuyor.   ve sen cok değiştin gibi saçma gerekçelerle kadını aşağılayıp ayrılmak istiyor.

1 annenin kendine ait alanı koruması bence çok önemli. bu çocuk için de önemli. kendine ait alan kavramının oluşması için. ama 1 yardımcı, bakıcı, can yoldaşı v.s. lazım..

çok iç açıcı olmadı ama anne olmak haricinde 1 şeyler olmalısın sosito ki çok yönlü 1 bayana benziyosun, cok zor olmayacak senin için...

02/18/2011 22:31:00

bi tane daha yap, derdin tasan kalmaz :)))

02/18/2011 22:51:00

merhaba, duygularınızı çok iyi anlıyorum sanki. Tam zamanlı anne olsam heralde ben de tam olarak böyle düşünürdüm. Maalesef, çalışmıyor olmak, çocuğa 7/24 bakmak zorunda olmak böyle bir kısırdöngüye sokabiliyor insanı. Çalışmanın avantajı, en azından gün içinde farklı insanlarla bir araya gelmek, yetişkin birileriyle çocuk dışında muhabbet edebilmek, öğle arası arkadaşlarla yenen bir yemek gibi olanaklar tanıyor insana.
Eşinizin yardım etmemesi ve arkadaşlarınızın uzakta olması büyük handikap. Ama yine de, kendi sevdiğiniz yapmaktan zevk aldığınız şeyleri baştan gözden geçirip, çok kısa süreli bile olsa başlayabilirsiniz. .
bir de, tabii dışardan ahkam kesiyor gibi olmak istemem ama, belki eşinizle konuşup daha çok destek isteyebilirsiniz. Sonuçta tüm yükün sizin omuzlarınızda olması hiç de adil ve kolay birşey değil.

02/18/2011 22:58:00

bence bu zamanların tadını çıkarın ,kadınların işi okadar zorki;iyi bir anne olmak ,iyi bir eş olmak,iyi bir evlat olmak,iyi bir gelin olmak,iyi bir çalışan olmak,iyi bir aşçı olmak, iyi bir arkadaş olmak,evkadını olmak,komşu olmak.... bu yeterince yorucu !!! merak etmeyin yarın başka biri olmak hiç zor değil ve kadınlar erkeklere oranla durumlara olaylara adapte olmakta daha şanslılar,aynı anda birçok şeyi kotarabiliyorlar. içindeki potansiyeli hep bil ,zamanı gelince su akaryolunu bulur. zaten dünyanın en önemli işini yapıyorsun şuanda, bir insan yetiştiriyorsun!! şanslısınki bütün enerjini ona harcayabiliyorsun.

sanki çalışmaya yada başka birşeyler yapmaya karşımıyışım gibi göründü durum.sadece tam zamanlı çalışmak ve iki bebeğe,eve,eşe yetişmeye çabalamak içimde yarış atı  varmış hissi yarattığından çok yoruluyorum. ...keyfinize bakın

02/18/2011 23:01:00

Daha bebeğin çok küçük sevgili Sosito,

Hiç üzülme diye başlamak istiyorum sözlerime. Tek başına olmandan dolayı kendini böyle hissetmen çok normal. Kızının ihtiyaçları çok fazla. Alıp dışarı çıkamazsın daha minicik mikrop kapabilir. Evde bişiler yapmaya kalkışsan uyku düzeni yok ne yapsan yarım kalır. Yardımcın yok bırakıp gidemezsin. Dinlenmeye zamanın yok bebeişin uyuyunca sende uyumak zorundasın.

Hal böle olunca da hayatının bu zamanında sadece anne olmaktan başka çaren yok. Bu nedenle üzülmek ve kendine hayatının belkide ileride hatırlanması en güzel zamanlarını üzüleceğin şeylere akıl yormak yerine, bebişinle koyun koyuna sağlıklı  zaman geçirmenin tadını çıkar.

Bir gün gelecek bebişinin ne kadar çabuk büyüdüğüne inanamıyacak, ve eskiden olduğu gibi annelik dışında başka nice şeylerle uğraşırken bugün üzüldüğün çoğu şeyi hatırlamıyor olacaksın.

Annelik mi .... bence asıl anne olmak herşey olmak gibi bir şey. Elbette anne olmadan önceki günlerine asla dönemeyeceksin. Ama en azından zamanla kendine vakit ayırabileceğin zamanlar yaratabileceksin. Ha bu arada kızımdan öğrendiğim bişi varsa o da çocukların büyüdükçe dertlerinin de büyüyor olması. Bu nedenle bence ' fedakar olmak bizi iyi anne yaparmı ' diye sormak yerine ki zaten annelik yapacaksak belirli ölçülerde fedakarlık yapmak zorundayız, 'daha iyi nasıl anne oluruz' diye sormalı ve kedimizi geliştirmeliyiz.

Mesela elbette fedakarlık yaparak onlara sağlıklı yemek hazırlamalıyız. Ama zamanı gelince ona nasıl yemek yapıldığını öğretmeliyiz. Yani ölene kadar yemeğini önüne getirmek kendimizden fadakarlık yapmaktır ama bizi iyi bir anne yaparmı bilemiyorum...

Bu işin çok farklı bir boyutu ve sana yardım edebildimmi bilemiyorum. Kısaca şunu sylemek istiyorum ki senin yaşadığın durum ve hissettiklerin aslında sosyal hayatı olupta senin gibi yapayalnız anne rolu üstlenmek zorunda kalmış çoğu annenin yaşadığı bir durum. Hatta yanında yardımcısı olan annelerin bile senin gibi bebeği daha çok küçük olan annelerin yaşadığı bir durum.

Bence anı yaşamaya ve kuzucuğunla mutlu olmaya bak. Çünkü Elimizde sadece şu an var...

02/18/2011 23:03:00

asna cevabına bayıldım:)) Sendeki de cesaret işi valla... Fedakarlığın süper ötesi boyutu:)))

02/19/2011 00:11:00

okadar kendimi buldumki yazdıklarınızda,gerçekten bende birana hiçbişey olduğumu düşündüm,sabah kalkıyorum  oğlum ewişleri yemekderken şaşıp kalıyorum nezaman gece olmuş diye,hiç 1 sosyal aktivitem yok,tw izlemek bbile lüks bbebneim için,kitap okumayo okadar özledimki,ama napcamıda bilmiyorum,çünkü oğlum bana çok düşkün,ama gerçekten çok bunalıyorum bazen,,çıkıp arkadaşlarımla 1 kahwe içmeyeli,,sohet etmeyeli,doğru düzgün alış weriş yapmayalı okadar uzun zaman olmuşki,nefes almak istiyorum bazen,şöyle doya doya,yanlızlığı bile arıyo insan,nezaman son bulur bu durum onuda çok merak ediyorum.neyse hepinizie iyi geceler arkadaşlarım

<1234>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...