Anne olmak haricinde hiçbirseyim!

Ynt: Anne olmak haricinde hiçbirseyim!

02/20/2011 13:08:00

kızlar yazılarınızı okudumda ıykı calısmıyorum dıyorum yada calıssaydım bı muddet coocuk yapmazdımama oda nereye kadar degılmı elbet onun yoklugunu bıgun hıssedeceksın ben calısmıyorum ve suan 6 aylık hamıleyım esım sureklı sehır dısında yada yurt dısında ısı geregı 6aylık evlıyım ama hemencocouk ıstedık yalnız kalmak ıstemıyorum sımdı annemlerde kalıyorum ama cocouk olunca evımde yasıycam ve 24 saatımı onunla gecırcem yanı arkdasım olcak tabıkı calısmadıgım ıcın herseyı onunla yapacagım allah yardımcınız olsun hepınızın kolay degıl kendıne vakıt ayıramamak hos bı durum degıl yanı kendın dıısnda herkez ıcın yasamak gıbı bırsey galıba ama bıyerde bu durumunda guzel yanlarını cıkarmalı zıra hayat cekılmez olur  kendınıze kucuk puf noktalar ve kacıs yolları bulmalı elvanın yazdıgı gıbı mesela baba ıle coocugun vakıt gecıtrecgı fırsatlar kollamka yada zemın hazırlamak gıbııı...

02/20/2011 17:32:00

oldu valla:)) bır saat  once gırdım eve.kızım ve babası 6 saat beraber kaldılar.ev topluydu.kırılan,yarılan,aglayan yoktu.altı degısmış 2 sefer.yemek yemişler.oyun oynamışlar.kımsede sıkayetcı degıldı.
dun aldım karsıma konustum.anlamış benı.tabı ne  kadar gıder bılmıyorum.zaman zaman denıyecegım.
ve ben sadece anne olmaktan sıyrılacagım ıns

02/21/2011 09:43:00

tabıkı özgecim.kızım 2 yasında oldugu için bu kadar rahatım.cunku cansın yemek yemek ıstedıgı zaman,susadıgı zaman kendısı ıfade edebılıyor.kendısı bazı yemeklerını yıyebılıyor.sadece altımızı hala baglıyoruz.e cocuk bakarken herseyıde devletten bekleyemeyız dımı:)  onuda babası degıstırebılıyor.
bırde 10 aylık bebek daha kucuk.babalar korkuyorlar ıncıtırmıyım,bogazına bısey takılırmı,kusarsa ne yaparım.....vs vs

02/21/2011 10:09:00

inanın aynı korkuları yaşıyorum...

nasip olur da sağlıcakla çocuğum doğunca neler olacak...

çalışmayan... şişman... asosyal.. bunalımlı bir kadın olmaktan çok korkuyorum....

çalışmayan olacağım çünkü annem rahatsız bana bu konuda yardımcı olamayacak...

kv ise her ne kadar"ben bakarım sen çalış " dese de ona güvenmiyorum... kendisi panikatak ve ayrıca diğer torunununa bakımından referans edindim..

bakıcı olayına da eşim karşı....

açıkçası korkuyorum..........

02/21/2011 10:24:00

fatmacım bılıyor musun bende senın gıbı korkuyordum.daha doğrusu hamıle kaldıgımı ogrendıgımde anne olacagım dıye dunya umrumda degıldı.ama zamn  zaman bende senın gıbı,kılolu olursam.hayattan sılınırsem,eyvah tuh demeye baslamıstım.nıtekım hayattan sılındıgım oldu olmadı dıyemem.ama toparlanmak ,sılınmemek,mutlu olmak.... hersey benım elımde oldugunu anladım.hele hele bu hafta sonundan sonra.
hamılelıgımde 27 kılo aldım.4 -5 ay sonra eskı kılomdan bıle dusuktu kılom.kv me bende guvenemezdım.cunku benımkıde panıkatak!cok tecrube ettıgım için bılıyorum.artı senınde referans olarak gorduklerını bende gozlemledım.ayrıca nıye ben varken calışmıyorken baskası baksın?artı benım ılkelerımle buyusun neden onun ılkelerıyle dogrularıyla buyusun.ben hayır dıyecegım o evet dıyecek.adı da kıyamıyorum kı torun işte olacak yaptıgı işin.
fatmacım en ıyı en dogru dogru,senın bıldıgın dogru.
bakıcıya benım eşimde karsı.o nedenle krese verene kadar ben calışmayacagım.çocuguma ben bakacagım:I)
ayrıca asosyal olmamak için şimdiden eşine bebek dogunca musaıt olunabılecek zamanlarda 1-2 saat bıle olsa tek basına cıkabılecegının,senın de nefes almak ısteyebılecegının sınyallerını ver.ben daha yenı yenı verıyorum.keske onceden verseymısım.

02/21/2011 10:55:00

HMM.. evet çok haklısın selencnsn.. eşime bunları şimdiden aşılasam iyi olur :) önceden ben sana haber vermiştim derim hiç olmazsa...:)

doğumdan bir süre sonra bir araba almak niyetindeyim.. bunun için şu an kredi çektim attım kenara onu ödüyorum.... e işten çıktığımda biraz tazminat alacağım.. birazzda eşimden koparırsam toparlarım gibi bir c-4 ü :)) o zaman biraz daha renkli olabilir belki hayatım... çocuklu da olsa arkadaşlarımıda alır bir yerlere gider bir şeyler yapabilirim......

en azından  çocuk kreş zamanına gelene kadar hayattan kopmamış olmak istiyorum....

umarım evdeki hesap çarşıya uyar....

yoksa ben ne yaparım mm.......

02/21/2011 11:25:00

uyar tabıkı neden uymayacakmış.araba işini düşünüp adım atmak bıle yolu yarıladıgın anlamına gelır.ayrıca araba kullanmak stresini alır ınsanıııııııııınnn;)
oyle yıkılmak yok.valla ben de gaza geldım.toparlanım hanımlar hadııııı:)

02/21/2011 11:42:00

inşallahh.... hadi bakalım :))

02/21/2011 13:31:00

Korkuyorum,hemde tek birşeyden değil birsürü şeydenn..
Hamile olduğumu öğrendiğimden beri,kızımla kendime iki kişilik bi dünya kurdum,onunla beraberken hayat daha kolay olacakmış gibi geliyor,problem olarak gördüğüm şeyleri çözmektense öteleme yoluna gidiyorum,o benimleyken herşey daha kolay halledilir gibi geliyor ve bunun sonu nereye varır bimiyorum,bazen acaba bi bebekten çok  mu fazla beklentim var diye düşünüyorum buda üzüyor beni,10 yıllık bi flörtten sonra sadece aşık olduğum için bi evlilik yaptım ve eşimi gercekten çok seviyorum,belki saçma ama bebeğimizi kıskandığımı fark ettiğim bile oluyor,saçmada olsa tercih yapmak zorundaymış gibi hissediyorum kendimi,yetişememekten korkuyorum,bir anda birden çok şey düşünüyorum,sadece düşünmek bile yoruyor beni,offf of

02/21/2011 14:27:00

nilcim çok acı çekebilecek 1 noktada gördüm seni. doğumdan önce bu algını değiştirmeye bak. bebek ilk 2 ay seni altüst edecek, hersey sonradan yawas yawas rayına girecek ki 2 ay cok uzun bir süre...

her sey bebekle iyi olacak diye düşünürsen doğumdan sonra süper hayal kırıklığı olursun. yapma bunu kendine.(iyi olursa ne ala da sen bunu dileme)

sevgiler...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...