Doğal Doğumlara Ne oldu?

<12>

Ynt: Doğal Doğumlara Ne oldu?

06/02/2011 08:02:00

merhabalar...umarım hepimiz normal şartlarda normal bir ruh haliyle normal bir doğum yapabiliriz.doğum zamanı yaklaştıkça düşünmemeye çalışsam da tedirginliklerim artmaya başladı.normal doğum için yürüyüşlerin faydalı olduğunu biliyorum ama benim rahim kasılmalarım 20. haftada başladı.bu yüzden yürüyüş yapamıyorum.doktorum zararı olmaz dedi ama yürüyüş yaptığımda kasılmalar artıyor.kızımı normal bir şekilde dünyaya getirmeyi çok istiyorum.umarım her şey yolunda gider hepimiz normal doğumun tadını çıkarabiliriz arkadaşlar...

06/02/2011 09:57:00

canım benim bende de kasılmalar çok oldu yürüyemiyorsun gerçektende seni çok iyi anlıyoum bi de bebek kilo aldıkça rahim ağzı kemiklerine yük binmesinden ötürü kemiklerim çok acımıştı doğumu yaptım 4 ay geçti hala çok acıyo biraz yürüyünce bakalım ne zaman geçecek ALLAH sana çok kolay bi normal doğum nasip etsin bebeğini sağlıklı sıhatlice kucağına al inşallah ben epidural normal yaptım çok rahat oldu sadece açılmam olmadığı için suni sancı ve bi fitil kullandılar 4 cm açılana kadar baya bi sancı oldu suni sancı berbat bişey ALLAH kimseye nsip etmesin ama sonrası çok rahat oldu

06/02/2011 11:42:00

tavsiyeleriniz için teşekkürler.çatı kemiklerim benim de çok ağrıyor hatta sağ bacağımda kasığıma yakın incinme oldu zaman zaman ağrıyor doktorum hormonlardan dolayı bunların olabileceğini söyledi.doğumu beklemekten başka yapıcak bişey yok.bebeğimi kucağıma alınca hepsini unutacağımı düşünüyorum.

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-40 hafta arasındaki hamileler

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...