İştahsız Bebeklere Yemek Yedirmenin Püf Noktaları

<12>
01/19/2013 21:25:00

Yemek yemeyen bebek anneleri,yemek yedirmeyi nasıl başarıyorsunuz?Deneyimlerinizi,tecrübelerinizi,püf noktalarınız paylaşır mısınız?Ayrıca paylaştığınız deneyimleri izniniz olursa blogumda da paylaşmak istiyorum.

Ynt: İştahsız Bebeklere Yemek Yedirmenin Püf Noktaları

01/19/2013 21:56:00

bu yemek işi ırsı genlerle alakalı canım galiba ilk deneyimlerim onu gösteriyor..paşam babasının oğlu tatlı elma ve tatlı yoğurtda karşıda ağız açıyor :)))

01/19/2013 21:57:00

Ben bu konuda oldukca tecrube kazandim diyebilirim:) reddedecegini anladigim an da kasigi agzina yaklastirirken mumkun oldugunca ilginc seyler anlatiyorum hatta sacmaliyorum. gecen yil lavabo basinda bulasik yikatirken de gayet basarili oluyordum ama artik onu yemiyor;)Bir de bizim "Vitaminlerin Ziyareti" diye bir öyku kitabimiz var,tavsiye ederim.Hangi vitamin hangi yiyecekte vardir bizi nasil guclendirir.cok ilgisini cekmisti ve uzunca bir sure yedirme konusunda cok yardimci oldu bana. Aklima geldikce yazarim..

Su bir gercekki; istahsiz bir cocuga bakmak, onune her konulani yiyen istahli 3 cocuga bakmaktan daha zordur maalesef. hele hele takintili bir anneyseniz acikinca yer diyemiyorsaniz (benim gibi) allah yardimciniz olsun diyorum:(

Tum bebek ve cocuklara bol bol istahli ogunler diliyorum:))

01/20/2013 01:03:00

Ben hıc ısrar etmıyorum elbet acıkıp yıyor baZende karşısında bende yıyorum oda gaza gelıyor özellikle leblebi çok ıse yarıyor.

01/20/2013 09:25:00

Benim oğlum çok şükür yemek yiyen bir çocuk ama bizim de sevmediğimiz şeyler var tabiki.yumurta,peynir,süt.yumurta da deneyip de başarılı olduğum en önemli püf noktamı söyleyeceğim.Evvvettt şimdi yumurta zamanı,önce anne (anne bi ısırık alır),şimdi sıra Kaan'da diyerek ona ısırttırırım.Sonra sıra yine anne de ve yine sıra Kaan'a gelir.Böylelikle azar azar yiye yiye alıştı,hala tam bir yumurta bitmiyor ama yarıdan fazla yiyor.Yani bebekler anneyi taklit ettiği için önce kendim onun gözüne soka soka yiyorum,sonra ona veriyorum.Sütte de denedim işe yarayacak sanırım ufak ufak başladı.Tabi her bebekte işe yarar mı bilemiyorum.

01/21/2013 14:19:00

ben hiiiççç yumurta yemiyorum onu napcaz:))

ben de şunu keşfettim ona doğru bişey uzatıyorum almak için elini uzattıgında hooopp kaşık ağzında aynı anda hem eline hem ağzına sahip olamıyor:)

01/21/2013 15:00:00

alidenizzz güldürdün beni.:)))
kimse hem eline hem diline sahip olamıyor bebiş olamamış çok mu:)) iyi taktik. bizimkinin de eline kaşık veriyorum bana yedir diye ben ağzımı açarken o da açıyor hoopp aradan anlamıyor kim yedi ben mi yedim o mu yedi ne oldu:))

01/21/2013 16:09:00

ahahuha :))) alideniz ve sevra bende ikinize de güldüm valla.İtiraf:diş yada hastalık çıkıp iştağı gittiğinde bende eline oyuncak veriyorum,o oyuncakla uğraşırken ağzını açıyor,açtığında tıkıveriyorum ağzına :)

01/21/2013 16:50:00

walla bende ne oyuncak, ne de başka bişi evde ne bulduysam her yemekte bir deniyorum. şöyle bi evi geziyorum bakalım ne bulucaz diye ama yok. kafayı çeviriyor sanki ben yokmuşum gibi davranıyor. elindeki oyuncağa dalarsa ne ala yoksa imkanı yok. bende takıntılı bir anneyim yemezse 10 dak sonra başka bişi deniyorum oda artık yemek görünce otomatikman itiraz ediyor. çikolata bile veremiyorum azına:(

ilk baştan zorlamamak lazımmış ama geç kaldım..
2 aylıkken Allahım nasıl doyurucam ben bu çocuğu diyordum emme yetmiyo ardından deli gibi süt içiyordu ... sesim duyuldu 4. aydan itibaren artık yemiyo...

01/22/2013 12:04:00

çikolata vermedim ben hiç .

01/22/2013 14:17:00

biz sevdigi muzukli cizgi filmini acyorus tık ses hareket yok yemegni bitirene kadar annesini sinir etmeden hepsini bitiryo :)

<12>

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Bebeklerde Sağlıklı Beslenmeye Dair Herşey

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...