off off :(((

05/17/2012 07:27:00

daha önce yaz tatili geliyor diye içimi epey dökmüştüm. konu yine aynı. 8 haziranda okullar tatile giriyor ve bizi eşimin ailesi bekliyor yine. biz ilçedeyiz onlar merkezde. işe geliş gidiş yapan büyük bir çoğunluk var merkeze 45 km falan. bizim tatil yine aile yanında geçecek gibi eşim beni bu konuda anlamıyor madem merkeze taşınalım sen geliş gidişyaparsın diyorum ona yanaşmıyor. o zamann o kadar kalmayalım yanlarında diyorum ne olacak ilçede mi geçirelim koca yazı diyor. benim ailemde merkezde ama sık kalamıyorum ve eşim daha 1 kez olsun annemlerde kalmamıştır. arkadaşlar akrabalar vs. hep orada. ama bebeğimle o ortamın daha çekilmez olacağından eminim. bana çoklafları sözleri yok alttan iğnelemeler dışında tabi. yine de insan kendi evi dururken niye gitsin başka yerde kalsın. ailesi başından beri kalalım gidelim isterler ama artık sabır kalmadı ben de. eşimi merkeze taşınmaya ikna etmem lazım en azından evimizde oluruz tayin durumu da yok hiç. evliliğimizi riske atmış olursun dediğimde tehdit eder gibi konuşma diyor eşim. hiç olacak gibi değil. ve biz evlenirken ailelere çok yakın olmasın diye ilçeye yerleşmiştik. insan karısını hiç düşünmez mi ya tamam seviyor mutluyuz bu konu dışında en ufak sorunumuz yok. tatile gitsek bir yerlere en fazla 15 gün kalır gelirsin kalan süre yine aynı. bilmiyorum kızlar hakikaten sabrımla sınandığımı düşünüyorum evliliğim tehlikeye giriyor çekip gitmek bile geçiyor aklımdan. sinirden bütün cümleler birbirine girdi anlaşılır olmuştur umarım. ne yapmalı nasıl yapmalı bilmiyorum. kendimi teskin etmeye çalışsamda nafile bu olmaz böyle.

Ynt: off off :(((

05/18/2012 08:07:00

ikinize de çok teşekkür ederim. aomer orada ayrı bir odamız yok oturma odasında herkesle berabaer oturuyoruz sonra herkes uyumaya çekiliyor ki yatabilelim. kıyafetlerin çoğunu valizden çıkaramıyorum bile. bize ait hiçbir şey yok o evde esasında. eşim sanırım ailesini istemediğimi düşünüyor oysa ben sadece rahatça canımın istediğini yapabildiğim, bebeğimle gönlümce istediğimi yapabildiğim istediğim kıyafetle rahatça dolaşabildiğim evimi istiyorum. geleneksel bir aile onların yanında canım bile demeyiz birbirimize.
yusufzahid ben de severek evlendim çok seviyorum eşimi ama bu konudaki umursamazlığı çileden çıkarıyor beni. bir dede kucağında, bir babanne bir amca bebeğim. neredeyse bana sıra gelmiyor.
 huyu değişiyor vs. bu sene kafamı daha çok bunlar kurcalıyor. kv oğlumu alacak oturacak bir yere ben ev, mutfak vs. işleri yapan hizmetkar gelin olacağım. benim onlara hizmet etmemi mecburi gibi algılıyorlar. tabiki büyüklere hürmet saygı gereken davranışlar fakat insan bir süre sonra kullanıldığını düşünmüyor değil. hamile iken ouç tutmadığım halde ramazan boyunca sahur sofrası hazırlamışlığım(sırf eşim mutlu olsun yalnız kalmasın diye)ve bir kez olsun eline sağlık cümlesini duymamışlığım var. beklentileim çok yüksek değil insan nezaketen de umuyor bazı sözleri.
ayrılığı sinirden söylüyorum belki ama şu bir gerçek ki eşimi hiçbir şekilde ikna edemiyorum. ayrıca orada iki gün normal olsa ruh halim üçüncü gün hüngür hüngür ağlayan bir kadın oluveriyorum. eşim için sıradan her zaman yaptığım bir durum oldu galiba benim ağlamam. teselli eder teskin eder ama yine bildiğini okur. gitmezsek ailesi işi küsme hatta görüşmeme boyutuna getirir bunu da biliyorum.

06/01/2012 10:28:00

gerçekten off off işin zor, karar vermek daha zor. Kv'ye gittiğinde de sana rahat huzur yok, eşinle aran kv'ye  gittiğinde kötü olacağına gitmeden kötü olsun. Kendi evinde en azından daha rahat edersin bi şekilde kocanın gönlünüde alırsın (diye umuyorum) yada şart koy ya ile yerleşiriz yada ben başka bi evde çocuğumla kalmak istemiyorum de. Çocuğunun düzeninin bozulduğunu filan anlatsan. Gitmezsek ailesi küser diyorsun nereye kadar küs kalabilirler ki elbet bayramda filan 3-4 günlüğüne gideceksiniz, onlarda torunlarını özleyecekler. Ne kadar küs kalabilirler ki. Benden sana tavsiye taviz verme, verdikçe ezilen, ağlayan, anlaşılmayan sen olursun. Kocanın gözünde de kendi kendine sorun yaratan,  mutsuz eden eş konumuna gelirsin. Kararlılığında direnirsen elbet kocanda seni anlayacaktır heralde, sen dururken annesinin ağzına bakacak değildir. 

06/01/2012 11:04:00

teşekkür ederim nazveannesi. ile yerleşmeye ikna edemedim eşimi. maddi açıdan sıkıntı olacağını düşünüyor. gideriz biraz onlarda kalırız gelir biraz evde kalırız diyor. anlamıyor son zamanlarda mevzu dönüp dolaşıp bu konuya geldiğinde defalarca anlattım. rahatsız olduğumu başka evde kalmak istemediğimi ama yokk anlamıyor. inan bu konu dışında en ufak bir sıkıntımız yok. artık tahammül edemiyorum böyle duyarsız davranmasına. bütün düzenimiz bozuluyor. söyleyince ben kötü oluyorum alt tarafı bizimle daha çok vakit geçirmekmiş niyetleri. ne gerek var ben istiyor muyum hayır! sabır sabır sabır ...

06/01/2012 11:54:00

Ya da bebeğini alıp bir iki haftalığına acaba annenlere mi gitsen eşinde biraz kafasını dinleyip konuştuklarınız üzerine düşünmesini söylesen, durum daha mı vahim olur bilemiyor ki insan. Karşısındaki insana akıl vermek kolayda olayların tam ortasında olunca insan ne yapacağını şaşırıyor. Allah yardımcın olsun ne diyeyim. İnşaallah herşey istediğin gibi yoluna girer, huzura kavuşursunuz. Bir ailedeki en kötü şey huzursuzluktur heralde.

06/02/2012 11:56:00

gercekten zor bir durum. ben ne söyleyecegimi bilemedim fakat bence esin kendi ailesine gelemeyecegiz demeyecegi için ısrar edecekleri için gitmek taraftarı. ben seni anlamadıgını duyarsız oldugunu düşünmüyorum. ama işin içine aile girdimi kırılmasın üzülmesin bekliyolar ısrar ediyolar diye mecbur hissediyordur kendini.
   bence kendini yıpratma .  git ama süreyi kısa tutmaya calış eşininde ailesinin de gönlü olsun dönüncede kalan günleri  sen nasıl vakit geçirmek istiyorsan onu yapın senin de gönlün olsun.
   bazen fedakarlık yapmak gerekiyor hersey her zaman bizim istedigimiz gibi olamıyor malesef ( baska problemimiz yok dedigin için söylüyorum) esini kabul ettiysen ailesini de kabul edebilmek  gerekiyor durum buysa idare etmeye calıs.
   bunları yazdım çünkü bu sefer tatsızlık oldu tartıstınız vs gitmediniz en kısa zamanda ilk tatilde yine gidersiniz. kavga etmek cocugunu alıp ailenin yanına gitmek cözüm degil. sen güzelce konusmussun ikna edememişsin. artık bundan ileri gitmen işi inata bindirmek olur. ortada bişi yokken ailemi istemedi olur sen kötü olursun yıpranırsın.

06/02/2012 11:58:00

birde ile yerlesince daha yakın olcagınız için sabah aksam cat kapı gelmeler gitmeler oturmaya yemege cagırmalar falan olur misafiri gelir cagırır veya sana getirir bilemiyorum

06/02/2012 19:56:00

teşekkür ederim seldakerem. ben de artık söylediğin gibi düşünüyorum nerdeyse. evet istemiyorum gitmeyi ama mecburen katlanmak zorundayım galiba. eşimi kırmak üzmek istemiyorum. ah şu aileler çocuklarının kendilerinden bağımsız birey ve aile olduğunu anlasalar ne güzel olur. oğlum rahat değilsiniz evinize gidin siz de rahatça deseler... çok şey bekliyorum galiba. dediğin gibi ile yerleşince bütün faaliyetlere katılmamı beklerler vs. o daha sıkıcı. eşim de o zaman daha kötü olur sürekli bir şeyler için çağırırlar gelirler daha çok bunalırsın diyor. kendimi ve bebeğimi yıpratmamak adına sabır deyip susacak gibiyim. sırf bu konu yüzünden eşime haksızlık ediyorum belki ama gerçekten fazlaca yorulduğum bir mevzu.

06/03/2012 22:00:00

işte atsan atılmaz satsan satılmaz derler ya anne baba işte. biraz için yatısmıs gibi sevindim canım. evlilik fedakarlık birazda degil mi öpüyorum iyi geceler

06/04/2012 09:27:00

evet yatıştı biraz canım. fedakarlıksız olmuyor galiba. ben de öpüyorum. tekrar çok sağol...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
Dert Ortağım Benim

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...