Bebeğiniz kaç kilo?

Ynt: Bebeğiniz kaç kilo?

02/04/2011 21:56:00

seda bizdede 5ve 6. aylarda memeyi reddetme problemi olmuştu. Bu bir dönemmiş genelde ve geçermiş. Burada senin ısrarcı olman gerekirmiş yoksa bırakırmış, ben o zamanlarda ağlata ağlata zorlayarak, uyku sırasında emziriyordum ve 6,5 aydan sonra düzeldi benim kızım. Sende vazgeçme derim ben.

02/05/2011 00:50:00

8 aylık 9 küsür kilo ama anne  sütüyle . Sabahları bir yumurta sarısı akşamlarıda 8 yemek kaşığı çorba  başka bir şey yemiyor sadece anne sütü alıyor.  kilosu iyi ama doymadığını düşünüyorum. Ama ek gıda sevmiyor çocuk. bu ara 3-4 gündür  bu beslenmeyle günde 2 -3 kez büyük tuvalet yapıyor normal mi bilmiyorum  2 gün daha devam ederse doktora gidicem

bebeğim kusuyor

02/08/2011 12:47:00

herkese selam
kızım bu aralar günde 1 defa kusuyor ama baya baya kusuyor,ağız dolusu
memeden ammesi sıkıntı ben de gün içinde sağıp veriyorum. tok olup olmadığını anlamıyorum. yemek istemediğinde tok mu,verdiğimi mi sevmedi ya da başka nedeni mi var bilemiyorum. mesela biraz önce anne sütüne 3 bebe b.sküvisi atasından kısa zaman geçti armut püresi verdim ve kustu. fazla mı geldi acaba. anne sütünün mıktarı azdı 40 cc kadardı. gün için de az yiyor. bebeğimin günlük ihtiyacı bu kadar olabilir mi? şu an 6.5 aylık. eğer bu normalse bunu sorun yapmam. ama normal olup olmadığını anlamıyorum. 
 deneyimleriniz paylaşırsanız sevinirim

02/08/2011 12:55:00

emme sonrası kusma normal ama püskürtür şekilde kusuyorsa dr. a götürmeni tavsiye ederim. bizimde bir kere püskürtür şekilde kustu baya bi dr. a götürdüm bağırsak tıkanması olabilir dedi ama allaha şükür bişi çıkmadı.

02/08/2011 12:56:00

ama normal olarak benimki de kusuyor illaki her beslenme sonrası

02/08/2011 13:00:00

tüm annelere tavsiye ediyorum; carlos Gonzales'in "Çocuğum Yemek Yemiyor" kitabını acilen edinip okumalarını. Hiç bir şey kaybetmezsiniz, lütfen okuyun. Ben geçtiğimiz hafta sonu okudum ve hayatım değişti diyebilirim; daha doğrusu değişecek, eminim!

02/08/2011 13:17:00

edaçağla kesinlikle mamaya başlama...dr da normal diyorsa hiç dert etme..kilo alınca sağlıklı olacak diye bir kural yok, önemli olan bebeğin sağlıklı gelişmesi...lütfen mamaya başlama ne kadar geç başlarsan o kadar iyi mamaya... sık sık emzirmeye çalış emziremiyorsan sık sık sağ gögsünü bu sütünü artırır..en az 6 ay sadece anne sütü vermeye çalış..çevrendekileri boşvereceksin..herkesin dediğini yapacak olursak işin içinden çıkamayız...

02/08/2011 13:22:00

yesimduru slm günde 3-4 kaka normal:) kimi çocuklar böyle kimisi günde bir bazen 2 gün bile yapmayan oluyor, korkacak bişey yok..ama ishalse rengi kokusu anormalse tabii götür dr.a

02/08/2011 13:27:00

acemianne slm, bende çoğu zaman sağıp emzirdim kızımı..kilo alımı normal diyorsa dr un sıkıntı yok..doyuyordur...benim kızım az ama sık yiyen bir bebek mesela... şimdi bile 2-2,5 saatte bir bişeyler yiyor:) ek gıdaya yeni başlamış olmalısın, henüz bebek alışmamış olabilir.. az az ver bir gıdaya başlayınca 2-3 gün aynısı verki alışma süreci yaşasın..

02/08/2011 16:20:00

günde 2-3 kez bazan 4-5 kez yapıyo. Bi ara mama wermistim ozaman bir gün yapıp bir gün yapmiyordu oda günde 1 kez. Sadece anne sütünde böyle kaka yapınca acaba doymuyormu dedim. Bu ay sadece anne sütü ile 680 gr. Almis. Doç.doktora gitmiştik bişey demedi kilosu ile ilgili.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...