Bebeğiniz kaç kilo?

Ynt: Bebeğiniz kaç kilo?

02/08/2011 19:09:00

bebek kilo "kaybetmediği" sürece; tekrar ediyorum, "kilo aldıkça" değil kilosunu koruyup kilo kaybetmediği sürece "sütüm yetiyor mu, besleyici mi, bebeğim doyuyor mu" diye aklınızın ucundan dahi geçirmenize gerek yokmuş. hatta kilo kaybetse dahi bir süre takip edilmesi gerekiyormuş, kilo kaybı sürekli mi değil mi diye beslenme problemi var diyebilmek için. kilonun ortalamaların altında veya üstünde olması da (1-2 kiloya kadar) çok anlam ifade etmiyormuş; çocuk istikrarlı bir şekilde kilosunu koruyorsa veya az da olsa kilo alıyorsa beslenmeproblemi aranmazmış. o yüzden endişe etmeyin lütfen...

02/08/2011 20:36:00

Dennis içimi rahatlattın valla, bebeğim günde 9 gr almış 10 gündür, sütüm de var aslında ama emmek istemiyor oğlum, Dr hemen mama var dedi ama asıl sorun bebeğimin iştahı mmeyen çocuk mamayı da almıyor tabi kii...

02/08/2011 21:08:00

arkadaşlar benim de bebeğim kusuyordu, dr gaviskon toz şase vermişti. yaklaşık 2,5 ay kadar kullandık. ve çok memnun kaldık. midenin asidik ortamını düzenliyormuş. doktorları öneren varsa hık mık yapmadan kullanın derim. ksumak hem bebek için hem anne için hem de bebeği o anda kucağında tutan kişi için üzücü bir durum.  :)

02/09/2011 01:29:00

emmeyen bebek, nasıl bi kabustur bu, ben biliyorum. Kızım 2. aydAN sonra emmedi,  2. ay 1 kilo 380 gr aldı ama 3. ay 580 gr. farka bakın...hep yarı uykulu emzirdim, dolayısıyla kucağımda sallaya sallaya uyutup tam dalmadan memeyi tutturmaya çalıştım, 2-3 saatte bi bu işkence devam ediyodu ve böyle 4. ay 850 gr aldırmayı başardım. Şu an yaşlandığımı düşünüyorum, bel ağrılarım aşırı arttı ve doktora gidicem, yaşama sevincim azaldı bu stresten resmen.İnşallah değer bu çektiğime......

02/09/2011 07:10:00

Cağlam ve diğer arkadaşlar, lütfen daha önce de bahsettiğim "Çocuğum Yemek Yemiyor" kitabını okuyun, yazarı çocuk doktoru Carlos Gonzales. Çocukların 3. ayda ve 1 yaşında neden aniden daha az yediklerini, bunun çok normal olduğunu, çocukların her zaman bir önceki dönemden daha az yiyeceğini, bunun tüm hayatımız boyunca böylece olacağını, kilonun sağlık göstergesi olmadığını, kilo kaybının "başka bir hastalık var mı" sorusuna bağlı olarak önemli olduğunu, hasta olan insan kilo kaybedeceği için doktorların bu amaçla kilo takibi yaptıklarını, eğer başka hastalık belirtisi yoksa kilo almamanın hiç bir sorun oluşturmadığını bilimsel açıklamalara dayanarak ve çok anlaşılır bir dille anlatıyor. Lütfen okuyun, tüm endişelerinizin ne kadar boş olduğunu göreceksiniz, ki bunu ben söylüyorum, bu konuyu, kitabı okumadan önce ne kadar dert ettiğimi, psikolojik destek almayı bile düşündüğümü sitede aratırsanız bulabilirsiniz.
Sağlıklı günler dileğiyle....

02/13/2011 21:51:00

Arkadaşlar, benim kızım ince uzun bir bebek. Bu başlığı açtığımda da açıkcası zayıflığını aşırı derecede takmış vaziyetteydim. Kendisi hem zayıf, hem iştahsız hemde anne sütünüde mecburen alan bir bebek. Ancak,  kendisiyle yakın dönemlerde bebekleri olan arkadaşlarımla geçen gün bir araya geldik.  İkisininde bebekleri birbirinden tombiş. Ancak birininki sürekli ağlama mızlama halinde ve o doğduğundan beri böyle. Yüzü hiç gülmüyor. Diğeri ise sürekli hastanelerde. İdrar iltihabından, griplere kadar, şu an 10 aylık ve su çiçeği çıkarmış 2 gün önce.

Sonrasında da kontrolümüz vardı, doktorumuzdaydık. Yine döndü dolaştı konu, Defne'nin zayıflığına geldi. Doktorum şunları sordu:
- Defne mutlu mu? (Evet, Defne doğdu doğalı mutlu ve huzurlu bir bebek)
- Defne 8 aylık. Kaç kez hastalandı? (Sadece 2 kez boğaz enfeksiyonu oldu, bunlarda sadece birinde ateş gördük, diğerini burun akıntısı ile atlattık)
- Defne'nin boyu düzenli uzuyor mu? (Evet, hatta biraz fazla uzuyor desek daha doğru)

O zaman sen Defne'nin kilosuna takılmayacaksın, çünkü Defne sağlıklı bir bebek dedi.

Sustum...

Sizde kendinize bu soruları sorun bence. Çok işe yarıyor.

05/17/2011 21:40:00

BENİM BEBEĞİM ŞU AN 3.5 AYLIK VE MAŞALLAH 7500 GR AMA DOKTORLAR SAĞLIKLI BEBEKLERİN KİLOLARINA DEĞİL BOYLARINA BKILMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYORLAR BENDE O YÜZDEN KORKUYORUM.47 CM DOĞDU 2 HAFTA ÖNCE 58 CM Dİ. DOKTOR NORMAL DEDİ AMA BAKALIM BANA SANKİ BOYU AZ UZUYORMUŞ GİBİ GELİYOR

05/18/2011 09:35:00

katılıyorum bende o mağdur bebeklerdenim maalesef
küçükken yuvarlanacak derecede şişmanmışım
şişmanlık bi ölçü olmamalı ama anlaşılmaz bir şekilde anneler çocukların ağzına zorla tıkarak egolarını tatmn etmeye çalışıyolar

02/16/2012 11:25:00

Kızım 3.200 kg doğdu. 4 ay içinde 7 kg oldu. Ancak, hem işbaşı yapmam hem de daha hareketlenmesi ve 5,5 aylıkken diş çıkarmaya başlamasından dolayı kilo alımı ve gelişimi azaldı. Şu an 6. ayına geldi ve 7.800 kg. O tombiş yanaklar birden süzülünce her anne kendini kötü hissediyordur ama yapacak birşey yok:)

02/16/2012 14:07:00

bence kg önemli değil çok tombiş hasta cocuklar var saglıklı olsun bence güzel beslendikden sonra üzülmenize gerek yok benim kız 7 aylık dogru 1700 gr elime verdiklerinde 1600 dı şimdi 8 aylık bir ay önce tarttık 8 kg olmuş bende çok takıntı oluyordu zayıf kg alsın doktor dediki güzel besle kg iyi zayif saglam çocuklar çok dedii

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
0-12 ay arası kız bebeği olanlar

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...