Yenidogan bakimi

04/11/2011 18:22:00

Tirnak bakimi,banyo,cilt gerilmeleri vb..tum sorunlari 0-3 ay bebislerin..degerli paylasimlarinizi bekliyorum.

Ynt: Yenidogan bakimi

04/11/2011 18:23:00

Bebegim on gunluk ilk problemimiz olustu..tirnak sorunu..torpu mu kullansam,makas mi bilemedim..cok zormus..kiyamiyorum da...

04/12/2011 05:58:00

Cesaretimi toplayabilsem..AMA tirnaklar incecik nasil kesilir ki???

04/13/2011 14:49:00

benimkinin göbüşü düşmedi daha.13 gün oldu, bekliyoruz.anneanenin kafası atıyor yıkayacağım bunu diyor zor tutuyorum

04/13/2011 15:03:00

Bizimki de dusmedi gokder.Ben de direniyorum aileme:)AMA guzelce acikladim sebepini.kabul ettiler.bir de aptamil comformil ile besliyorum..sut mut kalmadi bende..elm a yagi aldim bugun.ayaklarina gobus cevresine elimde kalan artigi da bezine suruyorum..gaz problemi icin kullaniyoruz..rezene falan hicbisiy vermiyorum..bi tane uyku tulumumuz var cok yumusak mc den almistim..onunla yatiriyorum..ustunu de cok ortmuyorum..AMA Hala tirnaklarina takigim:)))

04/13/2011 15:16:00

ben sadece tırnakları, bebiş uyurken kesmek lazım diye biliyorum ama çıtçıtla mı makasla mı benim de bi fikrim yok. bi arkadaşım çıtçıtla daha rahat kesildiğini söylemişti, ben ikisini de aldım..

benim annem de o kadar zor bekler heralde  banyo için gökder, yeğenlerimi hep yıkadı çünkü, tabi şar şar suyla değil de göbeğini muhafaza ederek..

04/13/2011 15:44:00

Bende de torpu dahil Hersey var..ancak is kesmeye gelince?:)

04/13/2011 20:02:00

Merhaba,
 benim oğlumun göbeği de oldukça geç düştü. 15 gün civarıydı. biz çekinmedik yıkadık. 2 günde bir yıkamaya çalıştık. göbek problem olmuyor, temizleyip sterilize ediyorsun. mis gibi, bebek rahat sen rahat... tırnak kesmek oldukça zor. ben çok zorlanıyorum.

04/13/2011 20:17:00

Merhaba reyhan..doktorun yika dedi AMA Ben yine de istemedim..bu hafta mevludumuz de var..istiyorum ki yikayayim..son 2 gun:)..tirnaklari siyriliyor o yuzden kesmek istiyorum AMA tirsiyorum en acik tabirle:)

04/14/2011 11:32:00

bizim evde düne kadar anne ve kv vardı. öyle çok "şöyle olur" "böyle olur" cümleleri kurdular ki, bi gece ağladım artık baskıdan. gayet iyi niyetliler ve doğru olduğuna inandıkları şeyleri sonuna kadar savunup, çaktırmadan da olsa yapıyorlar. "ama ben şöyle okudum" demeyivereyim; cevap hazır: "biz sizleri böyle büyüttük!"
nitekim bu tarz konuşmalar sonucu bebeğimi eve gelince yıkadılar, göbeğini eczaneden alınan alkolle sterilize ettiler hergün ve 6 günlükken düştü. annem de gitti dün, daha az müdahele olur şimdi diye düşünüyorum.
ama ben hiç hazır değilmişim, onu anlıyorum. altını değiştirmeye bile korkuyorum! kucağımda tutarken aşırı endişeliyim, her an bir yerini incitecekmişim gibi hissediyorum. tek başıma hiçbir şekilde bakamazdım herhalde, diyorum. ne olacak ki benim bu halim?

04/14/2011 11:36:00

iyi olan bir şey, süt sorununu çözmüş olmamız. artık sütüm var ve bebeğim güzel emiyor. bu konuda da şöyle bir durum oldu ilk günlerde; her arayana, her gelene "bebek emecek ama göğüs ucu çok küçük annenin, tutamıyor ki yavrum" cümlesini kurdu kv. evet, artık bütün tanıdıklarım bunu biliyor sanırım. ben de nasıl suçlu hissettim kendimi bebeğim emmiyor diye sırf bu yüzden, nasıl bi baskı hissettiysem :)
büyüklerin emme konusunda görüşü de şu: "o istedikçe emzir" halbuki doktor 2-3 saatte bir emzirmemi söylemişti. sarılık değerimiz de yüksekti zaten. "nasıl da güzel uyuyor" müdahelelerine aldırmayıp uyandırmaya çalışıyorum ama uyanmıyor oğlum istediğim saatlerde. siz ne yapıyorsunuz bu beslenme konusunda??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...