Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/20/2011 14:33:00

evet inanç ancak buldum yaaa..en sonunda oldu ama..tam ben diyecektim bence de gazı olabilir gökder yaa..
bu arada inanç elma yağını karnına mı sürüyosun?? ben başka şeyler kullanıyorum..

04/20/2011 14:41:00

ben tırnak kesme uzmanı oldum..tommiee tippeden almıştım manikur seti:))
elma yağı kullanım kılavuzu:ayaklarının altına az bişiy sürüyorum..sonra göbek ve karın çevresi..elimde kalan artıgı da bezinin kıç bel arka tarafına şöyle temizliyorum..pipi ya da monişe gelmesin (yanlışlıkla yüzüne de gelmesin yakar)..ısı yapıyor ve gazını rahat atmasını sağlıtor..bizde tüm bebekler elma yağı ile bnüyür..doktorum da çok taraftar..bir de fön makinesı ile karın bölgesi ısıtılabilir..bir de yüzüstü dizime yatırıp sırtını ovuyorum..ya da omzuma alıp küt diye cigerine geçiriyorum bir kaç defa:))

04/20/2011 14:41:00

sen ne kullanıyosun meryem?

04/20/2011 14:51:00

neler kullanmadım ki inanç..ilk önce tavsiye üzerine gaz için damla aldım..sab simplex adı ..bayağı rahatlattı ama arkadaşım bu alacın sahtesi çok deyince vazgeçtim kullanmaktan..şimdi gazı olunca poposunakulak çubuğu yada parmağımla zeytinyağı sürüyorum  rahatlıyo..bunun dışında arkadaşım bir karışım getirdi onu kullanıyorum çok rahatlattı..karşım zeytinyağı ve çörek otu içeriyor..ilk önce çörek otunu ezip kavurmuşlar sonra da kavanoza koyup üzerinde zeytinyağı dökmüşler..çörek otu dibe çölüyo zaten..gazı olunca bir çay kaşığı veriyorum birza tadı ağır ama napalım canım..bi de arkadaşım almanyadan bir krem getirmiş onunla karnına masaj yapıyorum canım..ama inanç en etkili olan bu karışım canım inan bana bunu kullanmaya başladığımdan beri nazar deymesin çok şiddetli bir ağrısı olmadı daha rahat yapıyo sanki..daha önce saatlerce ıkınıp çıkaramadığında kızarana kadar ağlıyodu zavallım..ben ancak memeyle susuturuyodum canım

04/20/2011 15:26:00

ben midesini bişiylere alıştırmak istemediğim için rezene falan da vermiyorum..ama zor durumlar için yapmak hazırlamak lazım bu karışımı..çünkü bu ağrılar başka bişiye benzemiyor..canları çok yanıyor..annemin üvey bababnnesi rummuşo öğretmiş..tarif de şöyle:çörek otu ve şeker ezilir..çocuğun gazı olunca verilirmiş meme batırılıp..ama senin tarifi daha çok beğendim.

04/20/2011 15:27:00

Bebislerin göbekleri düştü mü ?

04/20/2011 15:30:00

tam annesi gibi 15.günde düşürdü teo

04/20/2011 15:32:00

nilüfer ilber in göbeği ikinci haftada düştü canım..

04/20/2011 15:35:00

inanç bana bu karışım hazır geldi ama ben de deniyecem oran da şu şekilde : iki çay kaşığı çörek otu ezilip kavrulur kavanoza dökülür sonra da üzerine yarım çay bardağı zeytin yağ canım.. yapmak isteyenlere öneririm ben gerçekten faydasını çok gördüm..içtikten sonra ilber çörek otuna kokuyo:)))) ama olsun ben çok severim kokusunu..

04/20/2011 15:36:00

nilüfer bebişin göbeği düştü mü canım..bu arada adını ne koydunuz??

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...