Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/29/2011 12:07:00

Mothercareden almıştım .dogdugundan berionda yatıyor . Ama kalınlık numarası var. İnce olanından benimki

07/29/2011 12:12:00

sağol canım bakayım o zaman kullanışlı olacağı kesin

07/29/2011 12:33:00

ceyla, bugün yazasın gelmiş resmen :) uzun uzun, ne güzel.
tulum ben de bakayım, üstüne ne örtülse hemen açıyor çünkü.

07/29/2011 13:03:00

haahayyy evet çenem düştü :)

07/29/2011 13:12:00

ben henüz odama almadım kendi odasında uyuyor. bazen kendi kendine dalıyo uykuyo yattıığı yerde bazen emerken uyuyor bazende kucağımda kulağna pişş pişş diyerek uyutuorum. gözlemlediğim kadarıyla en çok sinirlenip ağladığı şey uykuyu tutturamamak, o yüzden ağlama krizine girdiği oluyor o zaman ayağımda sallıyorum ama çok nadiren.

ya bu arada bugün 3. gün ve aliya ömerim kakasını yapmadı ama çok da huzursuz değil, ne yapsam bu konuda tecrübesi olan var mı

07/29/2011 13:40:00

ekangal eğer mama veriyorsan içine 2-3 damla zeytinyağı koy sadece emziriyorsan poposuna papix ile zeytinyağı sür. 5 günden önce fitil verme demişti doktorum.

07/29/2011 13:43:00

sadece emziriyorum ceyla, annemde poposuna sürdü zeytinyağı, bir damlada ağzına değdirdik. tamam o zmn haftasonuda yapmazsa götürürüm doktoruna bakar çaresine tek endişem yarın sünnet ettiricez iki sıkıntısı birleşicek kuzumuzun :)

07/29/2011 13:47:00

Minicik cay kasığının ucuyla icirebilirsin zeytinyağı . Eğer mamaveriyorsan aptamil ha mama kaksini yaptırıyor . Kaka problemi yasayinca veriyorum ben. Bir de su yaptırır kaka. Diğer bir yöntem bacaklarını hareket ettir. En son birkaç kez bezini açarak karnına bastırmak .

07/29/2011 13:48:00

inşallah yarına kadar rahatlar kuzucuk :) şimdiden geçmiş olsun. ne güzel siz cesaret etmişsiniz. hamileyken hastaneden çıkmadan sünnet yaptıralım diyorduk ama doğunca kıyamadık. neredeyse 3 aylık olcaz :) ama yaptıracağım kış gelmeden olsun bitsin biran önce. genel anestezi mi olacak hangi yöntemle biraz bilgi verir misin?

07/29/2011 13:57:00

ön muayene ve sünnet aynı gün  olucak ben ısrarla lokal istiorum narkoz almasın die zaten sezeryanla doğdu. akıl vermke gibi olmasın ama ne kadar az hareket ederken yaptırsan o kadar iyiç bende hastaneden çıkmadan yaptırmak istiodum kuzenimde öle yaptı ama erken doğum olduu için 3 kilodan azdı aliya ömer o yüzden yapmadılar.büyüdükçe acıyı daha çok hissedio ondan erken davransak o kadar iyi diye düşündük. öbür kuzenimde 20 günlükken yaotırmıştı onunki de lokal oldu. ama bi arkadaşım 6 aylık yaptırdı uyuttular eli ayağı durmadığı için

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...