Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/29/2011 16:09:00

süt fazla gidiyor yutmak için mola veriyordur.

07/29/2011 16:13:00

onderozge, ege de zaman zaman öyle emiyor. hatta iki kere çekiyor, bırakıp bana gülüyor, sonra yine emiyor, yine bırakıyor, yine gülüyor. resmen oynuyor :) işim yoksa tutuyorum onu öyle, bi işim varsa aç olmadığını düşünüp özellikle çok uykusu geldiğinde ya da uyanır uyanmaz daha uykusu açılmadan yeniden emziriyorum. aç olsa mutlaka belli eder :))

baç çevresini de tek başına değerlendirmiyor doktorlar diye biliyorum. boy, kilo ve başı ölçüp, hepsine göre yorum yapıyorlar.  Hatta bir grafik var, ölçüp orada bir noktaya işaretliyorlar. Atıyorum üçü de 90, 90, 90a denk geliyorsa, "harika!" diyorlar.

öykü'nün bıngıldağını ölçüyordur mutlaka ebe. o ölçüm de önemli sanırım?

07/29/2011 16:14:00

3.ay kontrolünde 39 baş çevremiz.bizim bebe minyon ama biraz

07/29/2011 16:15:00

o grafiği de buldum hatta:

http://www.neyne.net/Bebek-Gelisimi-Boy-Kilo-Bas-Cevresi-Egriler-Persentiller.aspx

sol tarafta bazı bilgiler var bak, onları doldurunca "bebeğiniz her 100 bebeğin şu kadarından daha uzun, şu kadarından daha kısa" diyor.

07/29/2011 16:19:00

SONUÇLAR:

Çocuğunuz, bu verilere göre boy istatistiklerinde %26 dilimindedir. Yani boyu, her 100 çocuğun 26 tanesinden daha uzun, 74 tanesinden ise daha kısadır.

Çocuğunuz, bu verilere göre kilo istatistiklerinde %100 dilimindedir. Yani kilosu, her 100 çocuğun 100 tanesinden daha yüksek, 0 tanesinden ise daha düşüktür.

Çocuğunuz, bu verilere göre baş çevresinde %14 dilimindedir.
Yani baş çevresi, her 100 çocuğun 14 tanesinden daha uzun, 86 tanesinden ise daha kısadır.
ya bana normal dedi dr  kafam karıştı

07/29/2011 16:21:00

arzu bu sadece istatistik sonuçta. doktorun dediği önemli. ben daha çok grafiğe bakıyorum. üçü de hemen hemen aynı noktadaysa gelişimi normal gibidir dedi doktor. ama tabii her bebekte öyle olacak diye bir şey yok. doktorun bebeğinin herşeyini bilip ona göre yorum yapıyor, burası istatistik sadece

07/29/2011 16:28:00

Saol ceyla.. Benim çok sevdiğim cocuk doktoru bir ablam birinci cocuğunda su vermemiş sadece anne sütuyle besledim. Ama ikincide su ve mama da veriyorum inanç dedi. Hala daha emziriyor su da veriyor mama da veriyor ... Bu biraz annenin nasıl cocuğunun mutllu olduğunu görmesi ile alakalı . Su mama mutsuz sağlıksız yapıyorsa vermemek doğru olan ...

07/29/2011 17:03:00

onderozge, bizimkide öle yapıo bazen gazı olduğundan çıkarıourz devam edioruz gerçi daha küçük ama :) süt çok olduğu zaman aktığını görürsün boğulur gibi emio o zmn :)

07/29/2011 20:02:00

berrak benim kızım tam da o dediğinden... tombul tombul.. hatta az önce o istatistik dedi ki:

gerçi genelde kilolu çocuktar daha hareketsiz olur, idil tam tersi... hatta allahtan bu kadar hareketli, yoksa noolurdu bilmiyorum diyorum bazen... ama özellikle bu sıcaklarda kilodan dolayı çok bunaldığını düşünüyorum...

Yani kilosu, her 100 çocuğun 100 tanesinden daha yüksek, 0 tanesinden ise daha düşüktür.. %100 dilimindedirÇocuğunuz, bu verilere göre kilo istatistiklerinde

07/29/2011 20:32:00

evet idil i ben de gördüm. İpek in 2 katıydı ama maşallah pek bir hareketliydi.. Burası bugün pek bir hareketlenmiş eski hamilelik günlerindeki gibi mutlu oldum. Bir günde kaç sayfa değişmiş. Ceylacığımın benim gibi çenesi düşmüş bugün, iyi de olmuş...
İpek de önceki aylarında memeyi bırakıp emiyor oyun yapıyordu. Normal yani.
Benim tüm kozmetiğim rosense. Temizleme sütü, vücut kremi, tonik, nemlendiriciler..... İpek de gül suyu nu kullanıyorum. Hiç problem yaşamadık. Üründen çok memnunum. Parfümü harika kokuyor. Tek beğenmediğim el kremi. Yağlı yağlı, kullanamadım...
Bizde de konak oluştu ama ssadece ön bıngıldak kısmında. Tırnaklarımla çıkarıyorum bazen emzirirken. Bİr ürün mü kullanmak gerekiyordu;???

Not: Ankara bugün çok sıcak... Kuzeybatıya bakan soğuk evde, şuan şıp şıp terliyorum!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...