Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/30/2011 08:56:00

Kaka problemini cekmis gazli bebek annesi olarak seni anlıyorum . Benim bebeğim o kadar sakin bir bebekti ki. Hatta annemlerle endişe etmiştik hiç ağlamıyor diye. Ne zaman gaz hayatımıza girdi, ne zaman 3 gün kaka yapamadığı zamanlar oldu o zaman zivanadan çıkıyordu . Biz çok sakin sessiz ebeveynleriz. Sürekli oyun oynuyoruz. Sürekli gülen bir bebek ama gaz sancısı gelince büyüme atağına dadenk gelirse banyodan başka çaremiz kalmıyor . Sürekli opulmek konuşulmak sarılmak istiyor. Ama hepsi geçiyor . Sansli annelerden oldugum doğru çok sakın bebeğim. Gaz da bitti şimdi oyun oynayayım diye beni bırakmıyor :) çok alem bu yavrular çok da tatlılar. Açığı ben çok simartiyorum bebeğimi ...

07/30/2011 09:46:00

merhaba herkese... bizim de 3. gün daha kaka yok ortada... malum çörek otu yağını, totoya zeytinyağı sürmeme, sab simplekse rağmen kaka yok... neden böyle oldu kiii

07/30/2011 09:46:00

arabada dolasınca bebekler ya gazını cıkarıyor ya da sarsıntı ve sallantıdan gaz karın içinde yer değiştiriyor eskisi kadar sancı yapmıyor sanırım bu yuzden de gaz yuzunden acile koşan aileler hastaneye vardıklarında mutlu mesut bi bebek oluyor yanlarında... :)

07/30/2011 13:19:00

vind salbe bitkisel bi krem ksinlikle tavsiye ediyorum sab simleks ve bu vind salbe masaj yapıosun birde kovaya biraz ılık su koyup aağı yukarı hareket ettiryorum kovaya bile kaka yaptı benim bebişte gazlı 3,5 ay oldu hala çekiyoruz ama ben çözümü su ve masajda buldum.emerkende rahatlıyor o yüzden memede uzun tutuyorum.sürekli emim ıkındğı için yavru kusuyor.kusma sebebide gaz çıktı yani aşağıdan yaamyınca kusuyor.ayrıca popoda kızarıklık vs.. varsa acı hissinden yapmıyor.acı bişiy yediğimde bebişin poposu kızarıyor

07/30/2011 17:41:00

Ben hala 120 veriyorum. Sık acıkıyor ama.. Berraakkk oh gezmissin.. Biz de gezmelerdeyiz vee Cook mutluyuz.. Ommmm diyerek pozitif enerjimi gönderiyorum.

07/30/2011 23:08:00

kimse yok sanırsam bu saatte.. kapanış yapıyorum.... :)

07/31/2011 07:40:00

ayyy benim bebe önce beni emiyor üstüne 120 cc içiyor beni emmediyse 180 cc lıkır lıkır indiriyo mideye! hatta emdikten sonra 120 bitirip üstüne daha istiyorum  diye ağladığı bile oluyor ama vermiyorum daha fazlasını. doktor çok iştahlı demişti doğruymuş demek teo abi bile 120 içiyomuş oğlummm!

gündüz uykuları devam bizde uyuyamazsa huzursuz mızmız oluyor. günde 5 öğün yiyor önce meme sonra mama olmak üzere. gece 1 defa kalkıyor. uyuduğu saate göre 5-6-7 saat uyuyor.akşam beslenmesi ile gece beslenmesi arası 6-7 saat oluyor. gün içinde 3 saat arayla 4 öğün yemiş oluyor.

biraz önce ilk defa kendi başıma yıkadım oğlumu. babasıyla yıkarken fileye yatırıp su döküyoruz. bu sefer yalnızım hem tutup hem su dökemem diye küvetini doldurup içine daldırdım ama çok korktu ve ağladı o yüzden fazla uzun sürmedi ilk deneyimimiz :)

aynı teo abisi gibi yalnız kalmayı hiç sevmiyor.yanında biri varken sakin sakin duruyor etafına bakınıyor bizimle sohbet ediyor :) okşanmayı kucağı ilgiyi çok seviyor.

birde nefes ablası gibi kendi kendine uykuya dalabilse çok mesut olacağım çünkü uykusu geldiği halde direniyor uyumamak için. mızlanıyor kaşları çatıyor gözler kayarken bana bakıyor pis pis uyumıycamm der gibi :)

07/31/2011 08:05:00

berrakcım filede tek başına nasıl yıkıyorsun. biz fileye yatırıyoruz ama babası  tutuyor yinede ben su döküp şanpuanlayıp duruluyorum. fileye yatırıp tutmazsak sanki düşecek gibi geliyor. kovaya daldırıyorum demişsin başınıda sokuyor musun suyun içine? bizimki aslında çok seviyor suyu yıkanırken çok mutlu ama yüzüne su gelince rahatsız oluyor. ilk banyosu hariç ilk defa bugün ağladı yıkanırken o da sanırım ilk defa suyun içine girdiği için.

benim sütüm az yada besleyici değil bilemiyorum o yüzden yetmiyor mama olmadan doymuyor. 2. ay kontrolünde 1,5 kg almıştı 1 ayda. 3. ay kontrolünde 1 kg dan fazla almışsa mamayı azaltmak istiyorum doktorla konuşacağım.

ben hamileyken hafta hafta takip ediyordum ama doğduktan sonra akıl edememişim iyiki link verdin :)

07/31/2011 08:13:00

düşecek derken küvetin içine kayacak gibi sanki çünkü kıpırdarken ayaklar kollan sarkıyor aşağı :) ben banyo dolabının üstüne koyuyorum küveti ayakta yıkıyorum yerde daha zor geldi bana. baba yanımızdayken ben tek başıma yıkayayım öyle öyle alışalım bari :) bebeklerin kulağına su kaçmaz diye duydum birkaç kişiden doğrumu bilmiyorum.

07/31/2011 08:22:00

Günaydın herkese.

Berrka cım bende kulaklarına su kaçmaz diye biliyorum.Doğum koçu Ayşe Öner in bir videosunu izlemiştim bebek yıkamaya dair orada söylüyordu.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...