Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

07/31/2011 08:30:00

ben filesiz doldryorum suyu küvete bi silikon yastığımz var onun dsteğiyle tek başına duruyor

07/31/2011 09:40:00

Bizim kuvet egimli doğduğundan beri icine su doldurup öyle yıkıyorum. Hatta icinde yanlış bırakıp gidebiliyorum da. Yan dave arkada destekleri var kaymasın diye. Kulağına su kaçmazmış. Kulağa su burundan kaçarmış. Aniden su dokulunce cocuk reflex olarak nefes alır ve bu da burnundan kulağına kaçmasına neden olup şiddetli kulak ağrısına sebep olurmuş . Ben günde birkaç sefer yıkıyorum teo yü . Tek basıma nerdeyse doğduğundan beri . Bir aydirsa kuvete girip ikimiz yıkanıyoruz bazen lavaboya koyup yıkıyorum ..

07/31/2011 12:17:00

merhabalar :))

ömerimiz sünnet oldu :) izlenimleri aktarıyorum:

lokal anesteziyle oldu, ilk iğnesi vurulurken biraz ağladı bende hemen arkadına emzirdim sakinleşsin die 15 dk. sonra operasyona aldılar, 10 dk fln sürüyor. operasyon boyunca ellerinden tuttum. kulağına fısıldadım sakinleşsin tedirgin olmasın die.hiç ağlamadı. vurulan iğneninde etkisiyle ağrısı olmadığı için 1.5 saat kadar uyudu, ondan sonra çok fena bir ağlama krizi başladı hemen calpolü verdim içti, peşinden fitili denedik doktor vermişti o sırada ağladığı için almadı her seferinde geri itti ne denediysek olmadı. ( bu arada bu sayede kabızlığıda gitti) zorlamadım. gün içinde babasıyla benim kucağımdan inmek istemedi. arada, bence çişini yapıyor o sırada ağladı  ilk gece normalde emmek için 2-3 saattebir kalkar her uyanmada 40 dakikalık ağlamalar oldu ertesi gün sabah sakin bi anına denk getirip fitili verdim. bugün nispeten daha iyi arad huysuzlanıyor o kadar. henüz çok küçük olduğu için yarası nerdeyse kapanmış kırmızılıkları geçmiş bile :)

07/31/2011 12:27:00

Oldu da bitti maşallah nazar değmez inşallah :) hayırlı olsun

07/31/2011 12:30:00

teşekkür ederiz, darısı başınıza hiç vakit kaybetmeyin bence el kol oynadıkça zorlaşıo :)

07/31/2011 19:17:00

Ban a kalsa hemen AMA baba istemiyor:(

08/01/2011 06:56:00

ayyy. geçmiş olsun ömer'e. ne güzel, tam "oldu da bitti maşallah" durumu olmuş, olmuş bitmiş. biz ikimiz de düşünemiyoruz bile şu an. sanırım çook sonraya kalacak.
ailelerimiz amasya'da bizim. orada da şöyle olur, sünnet olacak çocuğun annesi  kırmızı abiye giyer. sonra sünnet düğünü başlarken dans müziği çalar ve ilk dans anne ve babanın. ahahaha. ay çok türk işi yaa :)

08/01/2011 07:26:00

Gunaydin..Berrak baba cok kucuk oldugu icin istemiyor..herhalde cok ciddi organizasyon da yapar pipi icin.;)).aslinda dunyada artik dini ne olursa olsun dogumdan sonra ailelere soruluyo sun net ister misiniz diye..ciddi hastalik onleyici bir olay oldugu tip tarafindan Kabul edilmis..hatta kocaman gencler de yaptiriyormus..hatta nip tuck dizisine Konu olmustu bu:))

08/01/2011 10:50:00

slm annelerim...yoğun bi haftasonuydu...cerenle uğraştık..anlatmıştım.vajinasından pembemsi akıntı geliyor ve 2 gündür çişini yapamıyor diye..doktora götürdük...doktor sadece anne sütü alan kız bebeklerde olur dedi...çişini yapamamasını ise hava sıcaklığı ve yetersiz su alımına bağladı...yeterli su alamayınca idrarda yoğunlaşma olurmuş ve bu şekilde akıntı oluşurmuş...nilüfercim urat kristali demiştin ya...işte o...boooool su içir dedi.veriyordum ama demekki yeterli değilmiş...anne sütü emen bebeklerde suya gerek yok ama yaz aylarında içirilmeli mutlaka dedi..

cerende öksürükte vardı, doktorumuz 3 yaşına kadar bebekler öksürük şurubu kullanmamalı sakın vermeyin, onun yerine buharlı suya tutun burun ve boğazı yumuşar dedi...

veeeeeee ek besine 4,5 aydan sonra geçin dedi...nasıl sevindim anlatamam..inanç ve teocum aklıma siz geldiniz hemen...sordum doktoruma sadce anne sütü 6 aya kadar yeterli değil mi dedim. hayır dedi bebek alışmalı sütün kesilebibilir , bebek anne sütünü bırakabilir o zaman beslenme yetersizleşir...işte böyle ...

annelerim başınıza böyle bişey gelirse endişelenmeyin lütfen..bebecikleri öperim...bu arada biz artık yan dönmeye başladık, bugün aşı günümüz gidelim bakalım...

08/01/2011 12:08:00

slmlar....

bız bugun rota asımızı olduk cok sevdı oyku bır bıberon olsa yıyecektı  gulucukler saca saca yedı:)

bebeklere uyku duzenını sız mı oturtunuz yaw benım kızım 12 den önce uyumuyor sabaha karsı 5 dk ya emıyor ya emmıyor 8 de uyanmıs oluyor artık. aksam 9 10 gıbı uyutsam 12 de uyanıp 3 4 saat uyumaz dıye bekletıyorum bende napsam kı gercı kızım gunduzlerı guzel uyuyor aksam 8 de uyanıyo aksam uykusunu mu kaldırsam ne dersınız?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...