Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

08/01/2011 11:39:00

ömercik sünnet olmuşşş ne güzel darısı başımıza :) biz doğumun ertesi günü istiyorduk hamileyken ama kontrole gittiğimizde 2 gün sonra sezeryan kararı alınınca telaşla unutuldu üstünde durulmadı. küçükken daha bilmeden yapılsın istiyoruz ama doğumdan sonra sarılık oldu çok kilo kaybetti tam toparlandık abimin düğünü oldu sonra yurt dışından halalarımız geldi falan bu vakit oldu. haftaya 3. ay kontrolümüze gideceğiz doktorumuza sorup tavsiye ettiği bir hastanede yaptıracağım daha da ertelemek istemiyorum. özellikle babamız olmasını istiyor kendisi kötü deneyimlemiş çünkü. ekangalın dediği gibi daha da hareketlenmeden olsun bitsin.

08/01/2011 12:34:00

herkese çooook teşekkür ederiz
açıkçası çok zor diil ama tabiki bi iki gün huyu değişiyo yani böle ağlamsılık falan. bizde temizlik olsun mikrop kapmasın die bide büyüyünce yapılan muahbbetlerle bilinçaltına saçma sapan korkular yerleştirilio ve çocukta travma oluo bu sünnet konusu.

şimdi sorum size sevgili anneler :))

doktor operasyon sonrası için calpol şurup bide bi fitil verdi, hangisinin yaptığını çözemedim ama sanırım bunlar ömerde aşırı gaz yaptı. ilk kez böle gazlanıo. daha önce ilaç veren annelerde böle şeyler oldumu ne yapsam acaba. çok fenayız ya

08/01/2011 12:48:00

Donem olarak gaz zaten bu ayda basliyo..bizim de bir bucuk ay gazimiz olmadi.sonra gaz hayatimizin korkulu ruyasi oldu.haliyle cocuk huy degistirdi.yani belki ilaclardan degildir..Ben bir kez verdim calpol.AMA zaten gaz donemne coktan girmistik:( yani calpol yapar mi fikrim yok.

08/01/2011 13:14:00

hmm 6. haftadan sonra başlıo demek bende fitil alt düzenini bozdu die düşünorum braz çünkü enj çok gazı alttan var:(

biliorum daha çok erken ama ömer de şimdiden 8-9 dan sonraki emmesinde derin uykuya geçiop kendiliğinden ve emmek istediğinide uykusunu açmadan emio sabah 8 e kadar fln. sanrım biraz anlıo gece olduğunu. karanlık oda ve yatağına koyma olayını bende yapıorum. bide kundan olayını gündüzlerini bıraktım eskisi kadar irkilmio çünkü geceleri yapıorum farkı anlasın die :)

08/01/2011 13:21:00

Nerdeyse hic degismeyen duzenimiz bizim de soyle ozge:

Aksam 8 ancak artik 9 u da goruyor..uyuyor.gece 12 bir arasi Ben kaldirip mama veriyorum.verirsem acikmadigi icin uyanmiyor.vermezsrm 4:30 da kesinlikle mama icin kalkiyor.bu arada cocuklar gece uykusunu muhakkak uyur.sakin bu gece erken yatti uyanir falan yapma.

Gecen ay tracy Hogg un kitabini aldim.megersem bilmeden cok dogru seyler yapmisim..

dus ( olmayabilir) ve Masaj kremle.Bol Bol poposunu kremliyorum.vucudunu kremliyorum.dus da aldiriyorum muhakkak.AMA bu tolera edilebilir.Hemen ardindan beslenme..sonra uyku.bu Tracy yemek ye yat uyu olayina karsi olsa da bebek gece uykusunagecmeden once yemelidir diyo ve ekliyo ac kalmamali.Ben bir ayliktan beri geceleri Boyle yapiyorum ozge...cok rahatim.artik kendi de alisti buna.yikamasam da,kremlemesem de,beslemesem de gece 9 da uyumustur.top atsan uyanmaz...tabi bu bebekler enteresan..Ben binbir suratini gordum oglumun.tek degismeyen bu.bu uyku olayi lutfen degismesin:))

08/01/2011 14:53:00

benim bebemde açmış o yüzden ağlıyomuş şimdi karnı tok gazıda çıkartıyo sabah 5 e kadar da olsa gece uyuması çok güzel.sağa sola çarpar olmuştum heryeri kırıp döker olmuştum dengem alt üsttü.
bide hamileliğinde nekadar iyi olursan stressiz ilk aylar güzel geçermiş.ben sinir krizi geçirmiştim sancım o yüzden erken gelmişti ve ilk 2 ay bebeğim bana hayatı zindan etti.sonrapozitif oldum hep ilgi hep gülücük oyun derken bebecik düzeldi.arada ağlama krizlerimiz olsada şuan daha iyiyiz.
bol uyumalı büyümeli günler olsun bebişlere

08/01/2011 15:26:00

eet bende hep yıkıyorum yatmadan önce ve sessiz ve loş ortamda emziriorum farkı anlasın diye demek becermişim :)

gaz olayının sebebini çözdüm, bu ara klimanın karşısında çok kaldım askılıyla falan üşüttüm sanırım, eskilerin dediği gibi sütüm üşüdü :))

berrak bende hiç kıyamıorum açlık ağlamasına, mazlum mazlum boynunu büküo, dudaklar sarkıo :((

08/01/2011 16:38:00

Merhabalar herkese.

Öncelikle Ömer e geçmiş olsun.Küçükken olması iyi olmuş bencede,bizim kuzenler okula başlarken oldular genelde 7-8 yaşlarında o yaşta bide korku psikolojisi oluyor ki çoook fena   :(

Uyku düzeni için erken bizde ama gece gündüz farkımız oluşmaya başladı.Ben gece emzirirken ışığı açmıyorum ve konuşmuyorum;gündüz emerken sürekli sohbet ediyoruz şarkı söylüyorum.Uykusu daha derin geceleri,gündüz çoook irkiliyor uykusunda sese daha duyarlı.

Arzu_arda sana katılıyorum.Bende iş sebebiyle çok gergindim hamileliğimde.Kızım yeni yeni sakinleşiyor.

Biz 45 günde 1 kg almışız az değil mi yaaaa :(

08/01/2011 18:25:00

saolun kızlar cevaplara öykü sabah 10da uyuyor 12 de kalkıyor 1de uyuyor 4 5 gıbı kalkıyor sonra mutlak 6 olmadan bırdaha uyuyup 8 8.5 gıbı uyanıyor o yuzden  9 10 gıbı uykusu8 olmuyor sanırım aksam 6 uykusunu kaldırırsam 8 gıbı uykuya gecırırım

seden sıkma canını oyku 560 gram aldı bır ayada sonrakı ay 1.5 kılo almıstı artık bundan sonracok hızlı almaya basalaycak bende cok uzulmustum hatta mama vermek ıstedım ama drum huzursuzluk yapmıyorsa kesınlkıkle verme demıstı neysekı mama vermeden atlattıkmm o donemı kı asya zaten 1 kılo almıs az deıl yanı:))

08/01/2011 19:49:00

yoğun bir hafta geçirdik, bugün kırkımız doldu dualar okundu maaile birlikte olduk kızımla alışverişler yaptık hazırlıklar filan süslendik çok eğlendik tabi kalabalıkta biraz  mızmızlığımız oldu. artık gazımız da rahatladı alttan üstten pırt pırt rahatlıyoruz her gün gezmelere alışverişlere de başladık. hamileliğimde hiç alışveriş merkezine sokmam diyordum başlarda ama alışveriş için mecbur giiriyoruz. şimdi diyorum her şeye alışsın narin olmasın. çocuk olunca titizleneceğime daha bir rahat oldum, sanırım kendi ruh sağlığım için rahat olmam lazım :)
uyku düzenimiz bizim de tam yok, tam oluyor mu onu da bilmiyorum çünkü dönemsel olarak da değişebilir heralde. gece ayrımı yapabilmesi benim için şu an en büyük lütuf, gece hiç gözünü açmıyor canım kuzum, tütütü maşallah :) ama gündüz genelde cin gibiyiz artık sohbet halindeyiz sürekli. ana kucağı büyük kolaylıkmış onu anladım nerdeysem yanıma koyabliyorum hem hareketlilikte sıkılmıyor hayata karışıyor hem de ben rahat ediyorum. özetle benden böyle. yalnız sayfalar çok hızlı ilerlemiş söylemek istediğim başka şeylerde vardı sanki unuttum, neyse :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...