Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

08/03/2011 06:47:00

kışa eli kolu daha hareketli olacak ama havalar serin olsun daha iyi olur heralde bizde ilk hafta,olmadı ilk ay yok 2. ay derken erteleyip duruyos

08/03/2011 18:46:00

Bir arkadasim oglunu 6 aylikken sunnet ettirdi. İgne fln cok uzmus bebegi. Beraber aglamislar hastanede. Acibademde yaptiracagim ben. Ama cesaret cesaret...

Berkerin doktorunun ikiz ogullari var, 7 yasinda. Mumkun olur da cocuklar hic talep etmezlerse sunnet ettirmeyecegim diyor. Kiyamiyormus ve gereksiz buluyormus bu isi. Kafam karisti. Tabularimiz yok bizim. Ama olmasi gereken her sey olsun isteriz.

Amaaan ne biliym ben?!?!!

08/03/2011 18:58:00

yani genelde doktorlar temizlik için tavsiye ediolar efendimizin sünneti olması da var herkesinj kendi düşüncesi tabi, yaz kış bir fark yapar mı bilemem. dediğim gibi el kol hareketlenmden yapmak lazım çook zor oluo her bacak ahreketinde ağlama krizi gelio uzun zaman yatar pozisyonda kalmak istemiolar kucakta canı yanabilio vs. vs. iğnede aliya ömer de ağladı biraz ama ben emzirme öncesine denk getirmiştim emzirdim hemen sakinleşti.

08/04/2011 08:37:00

kızlar öykü pazartesı rota asını olmustu dr hafıf ıshal olabılır demıstı aksıne bızımkı 4 gun bugun yaptı kakasını ama bıraz degısık uzuyo sankı ılactan mıdır ne dersınız?

08/04/2011 08:38:00

4 gun sonra yazacvaktım atlamısım

08/04/2011 10:38:00

Niluferr Alper Mumcu galiba senin doktorun.İyi bi kadın dogumcudur:)))cok da bilgilidir.

ama urologlar da sünnet için bunu söylüyor ..Sonuçta bunu söyleyen prof.bir urolog,senin söylediğini söyleyen de cok iyi bı doktor.yani insanı arada birakiyo bunlar.:))

Alintidir..

Sünnet derisi iltihabî hastalıkları sünnetten sonra görülmez.

Sünnet derisi darlığı sünnetten sonra görülmez.

Sünnet derisinin uzun ve dar olması nedeni ile derinin geriye kaçarak penis başını boğması sünnetten sonra görülmez.

Sünnet derisi altında taş teşekkülü sünnetten sonra görülmez.

Sünnet derisi altında idrar toplanması ve sonucta iltihaba dönüşüp böbreklere zarar vermesi durumu sünnetten sonra görülmez.

Sünnet derisinde sık sık yara oluşması sünnetten sonra görülmez.

Sünnetsiz olanlarda penis kanserleri görülebilir. Sünnetten sonra görülmez.

Sünnetsiz erkeklerin eşlerinde rahim ağzı kanserlerine daha sık raslanır.

Sünnetsizlerde cinsel yolla bulaşan hastalıklar hastalıklar daha sık görülür.

Haliyle bu kadar cok iyi özelliği olan,dünyada da yaygınlaşan bir akım sünnet.ben bunu cok da cocuğun insiyatifine bırakamam..

Bana kalsa hemen yaptiricam.Çünkü idrar o sünnet kesesinin icinde kalıyor gibi geliyo ve temizleyemedigimi düşünmek beni sınır ediyo:))ya ama ben de syu anda cok cesaret de edemiyorum minik diye.:(

Rota yaptırmadım Özgecim.bilgim yok bu konuda.

08/04/2011 12:30:00

OZGE rota ishal yapmadi berkeri de. Uzayan kaka kanli olmadigi muddetce sorun yok tatlim. 

INANC sunnete karsi topluluklar da var. Okuyorum' kiyamiyorum minicigime :(

08/04/2011 12:45:00

izleyemedim nilufers :((((

08/04/2011 13:01:00

Bilmem mı Nilüfer ..dedim ya ne nedir ,görüş ayriligindaki doktorlar,anneler de var babalar da..gercekten cok zor tercihler bunlar..aynı sekilde ası karşıtı topluluklar da var..:( gercekten cok okumak ,cok araştırmak beynimi daha cok sulandiriyo..ben artık ısı akısına bıraktım.

Gercekten okudujkca daha cok yoruluyorum,sinirlerim geriliyo..çünkü tek bir doğru çıkmıyor bı yerden:(( cok haklisin minicik bedenler.ben de kiyamiyorum ama diyorum ki bı yandan ilerleyen yaslarında sorun yasamasındansa minicikken halledeyim..offf..

08/04/2011 13:44:00

iyi olsun die dayanıo insan ben sünnet sırasında ellerinden tuttum oğlumun. sağlık için gerekli olduğunu söyleyenler çoğunlukta, yabancı kaynaklara güvenmeyi bırakalıysa yıllar oldu. henüz sünnet olupda zararını gören duymadım ama olmayıpda rahatsızlanan daha fazla inançın dediği gibi. sünnet olmaması diye bi alternatif olmadı benim için, madem olucak hemen olsun bitsin dedim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...