Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

08/07/2011 14:24:00

ne vitaminim eksik bilmiyorum ama saçlar gidiyor.bütün eklem yerlerim ağırıyor desteksiz kalkamıyorum belim feci zaten hamilelikte beslenemediğim için bebiş benden götürmüş bunu anladım .mutlaka eksikleri vardır 4. ayda hem onun hem kendimin kan saymını yaptırcaz ne var ne yok görcez bakalım

08/07/2011 21:12:00

gene yazılanları takip edemedim.. daha 142 deyim. umarım 6 sayfa da bi satır özlemişsinizdir beni ipek ten öğrendim nazlanacağım... kınalı kuzum benim... acayip sesler çıkartıyor bir bağırıyor ki diyorum nereden geliyor bunca ses ben bağırsam çıkmaz... bugün kaka yaptı gene 5 günün ardından sanki poposuna boya sürülmüş gibi komple çok komikti. dolaptaki sütleri devridaim yapıyordum, bugün tek seferde 160 cc içti, bu normal mi? bana çok geldi. öünkü benim kız 4 aylık olmasına rağmen sizin yavruşların yarısı kadar erken doğum sebebiyetiyle sanırım. o bakımdan bana çok geldi bu miktar.. hala tek başına banyo yaptıramıyorum yarın bir cesaret yaptıracağım. demir ilacı vermeyi ikide bir unutuyorum - mantıken oturturamıyorum ondan sanırım ne gerek var ki... ölçüm yapılmadı bişey olmadı. ek gıdaya geçmedim ama deli gibi geçmek istiyorum bugün kavun yalattım bizim su vermeyin diyen doktora rağmen... bir de çok önemli bir sorum vardı ama unuttum yaaff...

08/08/2011 10:00:00

Renginur

Berker sabah 6dan sonra ilk defa öğlen 1de emebildi. Memeye her gelişinde sancı giriyordu karnına.Cok acıkmış demek ki Simdi, emdi uyudu. Gece de biraz mık mık etti ama uyudu.Az beslendi bugun

Bakalım ne olacak.

İlgilendiğin için teşekkürler.

08/08/2011 10:06:00

Cece

Dolaptaki sütleri devirdaim etmek ne guzel fikir. Ben de deneyeceğim ama biberondan beslenmeyi bilmiyor bizim yumurcak. Dökülüyor sütler ağzından boynuna...

Su veriyorum arada sırada, o da kasikla.Ama 3-4 çay kasığı günde. Sutu nasıl kasikla vereyim?!

08/08/2011 10:16:00

damlalıkla  verdim ben biberon almadı.

08/08/2011 10:34:00

nilufers
kaşıkla verebilirsin bende bi kere kaşıkla vermiştim kendi sütümü çok güzel almıştı, emdiği sürece en azından 6 aya kadar biberon vermeyi düşünmüorum çünkü.

08/08/2011 11:33:00

cece su vermiyorum demişsin.bende yalızca anne sütü yeterli olur diyordum suya gerek yoktur diye..hatta su veren babasına kızıyordum...anne sütünün besin değerini düşürüyormuş diye...doktor mutlaka su ver sıcaklarda bebebklerde terle birlikte su kaybı oluşur anne sütü bunu tam karşılayamaz dedi..içebildiği kadar içir dedi.idrar yoğunlaşırmış sıcakta...yazın sıcakların artmasıyla cerende ki çiş miktarı bile azaldı.urat kristali oluştu..bol su ver dedi doktorum...bende vermeye çalışıyorum..

08/08/2011 12:50:00

selam anneler, ben de veriyorum su, hem emziriyorum hem mama veriyorum...arada da su teklif ediyorum poyraz'a susadıysa içiyor...doktor da yazın bolca ver dedi zaten...demir ilacına ben de takıldım, sağlık ocağı ve doktorumuz ver mutlaka dedi...eşim de doktor o da ver takılma dedi ama insan anne olunca kimseye güvenemiyor, fuzuli gibi geliyor şimdi demir vermek..kararsız kaldım:S

bu arada günler geçtikçe bebekli hayat daha güzel oluyor, hergün yeni numaralar, oyunlar...artık bıraktığım yerde durmuyor poyraz, yatağının içinde döne döne uyuyor...üstünü de örtmüyorum çünkü örtüyü kafasına doluyor..hava sıcak zaten...kışa da uyku tulumu almak lazım
vee ilk defa denize girdi iki gün önce, gökçeadanın soğuk suyuna rağmen hiç ağlamadı, çok sevdi denizi, bacaklarını bile çırptı, bıraksak yüzecek sanki:) temiz hava da iyi geldi, deniz tatili güzel geçti..ama döndük yine evimize, edirneye:( deniz kenarında yaşayan anneler çok kıskanıyorum sizi, yüzmek çok güzel yaaa, hem de bebişle

08/09/2011 07:55:00

Biz pamukçuk sorununu aşamadık kızlar hergün bastırarak siliyorum ağlıyor bebişlerim hatta. Ama ertesi gün yine aynı :(

08/09/2011 07:55:00

Tabi ki karbonatlı suyla siliyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...