Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

08/10/2011 15:05:00

hmm anladım kolay gelsin haberlerini bekliorum:)

08/10/2011 15:34:00

Umurberk bir cocuk buyutmussun.sen hepimizden daha deneyimlisin bizim san a soracak cok fazla sorumuz olacaktir.:)AMA hep denildigi gibi hicbir cocugun huyu ,yasadiklari ayni olmuyor..yani ne kadar tavsiye verilse de bazen cok farkli sonuclar olabiliyor.Hersey her cocuga uygulanamiyor. bebeklerde gecici reflu olabiliyor.sindirimi yeni ogreniyo.hiriltilari icin doktorum bana da yukselt basini demisti.cenesi geride oldugu icin hiriltisi cok oluyordu horlama gibi.bir de burnunun ucuna bastirp bip bip yaptirtiyordu:))))bizde de kusma 3 ay devam etti.AMA fiskirtma olmadi.yeni emmis bebegi kaldirdigim icin oluyodu.Ben 3 ay yan yatirdim.hem arkadan hem onden destekleyerek.bir de emdikten sonra yarim saat yan yatirmak gerekiyor.AMA hangi taraf oldugunu unuttum.ablamin cocugu surekli kusardi.yalan olmasinin sol tarafti galiba.konusursam sorarim muhakkak.taze fistigi kokla bizim icin..mis gibidir.o bambaska bir koku...

08/10/2011 19:12:00

Bence reflü olmasın diye bebişinin başının altına çok yüksek olmayan bir yastık da koy.  Ben öyle yapıyordum oğluşlarıma.

08/11/2011 10:28:00

herkese merhabaa :)

birkaçgündür giremedim nete. yazlıktayız bebemle. annem babam anneannem ve babaannem var eşim arada gidip geliyor. evdeki düzenimi arıyorum burada 3 kat inip çıkmak zor oluyor ama bunun dışında çok rahatım ev işi yapmadan bebeğime ve kendime bakıyorum. saygının beslenmesi düzene girdi demiştim daha önce şimdi yeni birdüzen oluşturmaya çalışıyorum artık emzirip arkasından mama verrmiorum. önce emziriyorum sonra acıkınca tekrar emzirip öyle mama veriyorum böylece öğün sayısı arttı ama mama sayısı azaldı çokmutluyum :) bol bol bahçeye çıkarıyorum saygın çok mutlu çok güzel uyuyor yavrum açık havanın etkisiyle. apartmanda klimayla ne zormuş bahçeli ev şahane oluyor.

pazartesi 3. ay kontrolü ve rota aşısı yapıldı. kan damlasını sordum doktorumuz bu damlanın ilerisi için koruyucu amaçlı verildiğini kan sayımı normal çıksa bile vermem gerektiğini söyledi yani önümüzdeki ay sağlık ocağından verecekler ve kullanacağız. yalnız kokusu ve tadı iğrenç olduğu için mamasına karıştır dedi ve eğer kabız yada ishal  yaparsa çok kusmaya neden olursa kullanma dedi.önümüzdeki ay gelişimine göre belki ek besinlere başlayacağız.dün şeftali verdim iştahla yaladı bizimki :) boyu 62 cm kilosu 6570 g baş çevresi 41.5 cm olmuş.

bizden haberler bu kadar herkesi öpüyorum

08/11/2011 16:29:00

ya şu ıslak mendiller kafamı çok karıştırdı ben huggies doğal bakım ı kullanıorum burdaki 2 tane maddeden var. acaba abartıo muyum paniklemekte bilemiorum hani az bi dozda o yüzden bişi olmaz mı. yoksa devamlı kullanıldığı için etki yaparmı, uuuffff!!!!http://www.gidahareketi.org/Islak-Mendillere-Yararli-Mi-Zararli-Mi--213-haberi.aspx">

http://www.gidahareketi.org/Islak-Mendillere-Yararli-Mi-Zararli-Mi--213-haberi.aspx

08/11/2011 16:44:00

ya işte pratiklik konusu var böle küçükken çok sık alt değiştirilo ondan zor oluo. penateni hiç duymadım nerden temin ediosun

08/12/2011 03:44:00

Ben Berker 3 aylık olana kdr ıslak mendil sürmedim. Hala pamuk ve suyla temizliyorum. Watsons'dan Goz makyaj temizleme pamuklariyla çok kolay oluyor. Kare kare ve ince kesmişler. Islak mendili sadece alışveriş merkezlerinde vb. Kullanıyorum. Mümkünse yıkıyorum hatta yaza denk geldi iyi oldu :)

08/12/2011 06:29:00

günaydın :)

bebemin karnını doyurdum annemim kahvaltıyı hazırlamasını bekliyorum :) çok şımardım ben burda yaaa eve dönünce ne yapacağım bilmiyorum.

berrakcım sana nazarlar değmesin ama şanslısın kızım yaaa :) hem koca bakımından hem yaşayış bakımından maşallah maşallah! bir kere yazlık yerde para kazanabilecek donanımınız var biz şehirde yaaşamak zorundayız eşimin işinden dolayı. ama benim bey eve geldimi yemeğini hazır ister mutfağa girip kendi yapmaz seninki gibi :) bedenen çalışıyor ve çok  yoruluyor o istemese sen kendine bebeğe bak dese bile ben onada zaman ayırmak ilgi göstermek istiyorum haliyle ama olmuyor. apartman dairesinde tıkılıp kalıyoruz en fazla bakkala gidip geliyorum saygınn hava alsın diye. eşim yorgun  olsa bile bize kıyamıyor dışarı çıkalım diyor ama ancak akşamları serinlikle o zamanda saygının uyku saati oluyor yatağında uyusun istiyorum içim rahat etmiyor.burada bebemin yanakları al al oldu valla temiz hava güzel uyku :)

ben saygın doğduğundan beri sadece dışarıdayken ıslak mendil kullandım oda uni baby yeni doğan. evde hep pamuk ve ılık su hiçde zor olmuyor pratiklik açısından.pamukları parçalayıp bir kenara koyuyorum çeşmedende sıcak su akıyor zaten ona özel tası var gayet kolay oluyor.

sanırım burada daha sık emzirdiğimden yada yediğim önümde yemediğim arkamda iyi bakıldığımdan sütüm yetmeye başladı gece uykusundan önce emzirdim mamaya fırsat olmadan uyudu saygın ve tam 7 saat :) maşallah maşallah :)

herkese iyi günler dilerim havalar serinledi burdada fırtına var...

08/12/2011 06:37:00

ceyla hanım sizin gibi çok insan var  eve tıkılıp kalıyoruz işte.uni baby yeni doğan kullanıyorum ne bi kızarıklık nede pişik olmadı.sık sık yıkamak da güzel sıcaklarda serinliyo yavrucuk.
dışarı çıkıp gezmediğimiz günlerde sabaha kadar 10 kez uyanıyor.

08/12/2011 07:46:00

ben dogdugundan beri uni baby yeni dogan kullanıyorum. cok da memnunum.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...