Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/22/2011 10:53:00

bu arada oğlum sinmirlenince sol eliyle beni dövüyor hala..buna bir son vermesi lazım aramızdaki hukuk açısından..

04/22/2011 11:07:00

:)) evet inanç valla sonlara yaklaştık nihayet:)))
bak sen teo can'a:)) sonra severken, altını alırken yavaş yavaş ayaklarla tepmeler de başlayacak , hazırlıklı ol...

04/22/2011 13:34:00

duygu masallah defne ye öykü pazartesı 3200 du ıns 3400 olur 26 nısana kadar:) sız 1 mayısa kadar baya bı sısko olursunuz yerım onun göbüşü:=)
 ayy artık gelsınler ya .... bu arada aıshten ses cıkmıyor?

04/22/2011 13:41:00

aish fethiyeye gideceti en son öyle hatırlıyorum..tabi doğurmadıysa:)

04/22/2011 14:01:00

EVET ÖZGE, BEN DE AYNI FİKİRDEYİM, GELSİNLER ARTIK:)

04/22/2011 14:26:00

Sezeryan doğum yapan anneler dikişleriniz ne alemde?

Benim dikişlerim hala sancıyor. Dokunamıyorum. Hatta her tuvalet sonrası duşa giriyorum.

04/22/2011 15:25:00

cnm ikinci haftadan itibaren rahatlarsın dikişler açısından..birde ağrın çok olursa parol içebilirsin...dikişleri temiz tutmaya çalış.ben ilk 10 gün gazlı bez koymuştum üsütne..mikrop kapmasın diye...

04/22/2011 15:31:00

ayyy özge ve dtt çok sevindim sizin kzlar nede güzel büyümüşlr maşallah.benim kızımda 3250 doğmuştu..ilk başlarda kilo kaybı oluyor ondan dolayı şaşırmayın...güzel doğumlar diliyorum.zira benim doğumum muhabbet havasında geçti...doktora bebekle ilgili sorular bile sormuştum...o da kendi çocuğunun hikayelerini anlattı...müzik biyanda çalıyodu...ağlayarak girdiğim ameliyattan gülerek çıktım.annem eşim beni genel anestezi yapacağımı düşünerek baygın beklerken gülerek çıktım şok oldular...ameliyat masasında spinale karar verdim.tabii beni ikna etmeyi beceren anestezi uzmanı ve tatlı hemşiremin sayesinde..iyikide ikna etmişler.memnun kaldım.kaldı ki canım azdır benim...acı eşiğim düşüktür..korkanlar hiiiç korkmayın cnm...

04/22/2011 15:38:00

ne guzel gkder umarım bızde senın gıbı gulerek cıkabılırız ben nedense amelıyattan degılde sonda takımından korkuyorum

04/22/2011 17:06:00

spinal çok rahat bişiy arkadaşlar ..ben genel anestezi oldum ayılırken çko şiddetli doğum sancısı gibi bişiy yaşadım..ama ameliyat ağrım dikiş sancım hiç olmadı..zaten yapıştırma yapıyolar..dikişler içerde kalıyor..minnacık bir kesiğim var o da zaten bikininin enaltında kalacak seviyede..imkanı yok görünmesine..hemen de ayağa kalkıyorsunuz..hiiç bir problem olmuyor.artık ameliyat gibi yapmıyorlar doğum ameliyatını küçük bir cerrahi müdahele gibi..dikişlerime hiç bakım yapmadım..zaten 2.gün dotorum hastanede yıkanmamı istedi.ben de foşur foşur yıkandım..diğer günler de göğüslerim yüzünden günde 3 sefer duşa girdim:)gokderin dediği gibi ikinci hafta artık normal hayata dönersin..ben ilk gün bile çok rahat dolandım ama otururken falan dikkat etmek gerekiyor gergin olduğu için.dokunma konusuna gelince ben de dokunmuyorum.
dikişlerin kaynarken deli gibi kaşınacak..korkma..:)bir de tüylü alan olduğu için tüy çıkması da olunca biraz kaşıntılı oluyor..
ben bir de kanamam için kullandığım pedler yüzünden (günlük ped,orkid vs)ped allerjisi oldum..nasıl bir kaşındı içerlerde..20 günsonra (nedense o kadar bekledim) doktorumu aradım..egzama tarzı bişşiy değil doğum sonrası olabiliyor dedi.siz siz olun benim gibi ped kullanmayın..doktorum amerikan bezi kullan dedi..çocuğa almışsındır onlardan bir kaçını kendine yap dedi.mothercareden mermerşahlar almıştım oğlana banyodan snora sarıyorum içine kurulamak için..bir kaçını kesip kendime ped yaptım..bir de travacort krem kullanıyorum.
çocuklar doğumdan sonra doğdukları kilolun %10 u vermeliymiş..istenilen de bu.herşeyin normal olduğunun,çocuğun fonksiyonlarının işlediğinin göstergesi..doğduğunda 3720 gr olan teo bir 10 gün içinde 350 gr verdi..doktor harika dedi.ama şimdi 4050 gr..
bugünün özeti ise TEO nun çok sancvısı var..sürekli bırp bırp yapıyor ama feryat figan ..uykuya zor geçirebiliyorum..uyusa da sancı ile uyanıyor sonra bırp bırp sesleri duyuluyor..ama içerlerde bir yerde hala şiddetli sancısı var.en sonunda sakinleşsin diye koynuma aldım elini tuttum öyle uyuttum..ikimiz bir saat uyuduk böyle..annem beni kaldırdı beşiğine koyduk..bir beş dakka sonra yine uyandıı..kucağımda mam yerken sıcaklığımla uyudu..o ağladıkça ben çok çaresiz kalıyorum..bütün gün yaınından ayrılmıyorum..akşamları uyumuyorum..kusacak diye ödüm patlıyor ki uykusunda kusma huyu var..ben artık hiçbişiy yapmıyorum..yanımda teo bilgisayar başındayım ya da tv izliyorum..:((ne olursa olsun pimpirikli bir anne olmayacağım ama kusma korkusu beni mahvediyor...(benimkomşumla ilgili kötü bir anım var çünkü böyle o yüzden hassasım belki de bu kusma konusuna)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...