Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/23/2011 21:13:00

......)

04/23/2011 21:15:00

ceyla ahh sen hamilelikte bana sor:)))lohusalık zaten doğurmadan önce başlıyor..benyok ya olmaz bana öyle şeyler derkennnnnnnnn:))en ciddi lohusa sendromcusu oldum çıktım doğumuma bir kaç hafta kala..:))

04/23/2011 21:19:00

çok fena inanaçcım yaa. nasıl bir psikolojidir anlamadım. kendimden utandım eşimden şüphelendiğim için vicdan azabı duydum resmen :(

bu günlerde geçecek sonra gülerek hatırlayacağız önemli olan evliliğe yara vermeden atlatmak sanırım :)

04/23/2011 21:20:00

arada bir korkutmak lazım eşlerii..:)hele bnm ipin ucunu çok kaçırmamam lazım..bunlar da enteresan renkler diyelim..:)

04/23/2011 21:23:00

minik teo pek şeker olmuş yaw :) nasıl değişiyorlar hemencik! maşallah!
 çok merak ediyorum benim bebem nasıl olacak :) ayyy tekmeledi sanırım o da beni merak ediyor :)))

04/24/2011 07:02:00

sormayın kızlar acayip piskopata bağladım ben de ..bu sendrom heralde ama ben bunu tüm vaktimizi bebişlerimize verdiğimize dayandırıyorum..ben evde tekim..nerdeyse yirmidört saat ben bakıyorum diyebilirim ilber e..gerçi gocunmuyorum ama acayip yorgunluk çöküyo ve geriliyorum ben de..acayip huysuzum ,kızgınım her şeye,..aynada kendime baktığımda memnun bile olmuyorum..nerde o bakımlı meryem diyorum..eşim dersanede çalışıyor ve çok yoğun eve geldiğinde aslında onun da beklediği biraz ilgi ve daha sonra da rahat bir uyku sanırım ..bense ondan aynı desteği belkiyorum biran evvel eve gelse de ilberle ilgilense diye..inanın işlerimi bile yapamıyorum bazen..akşam ilber in gazı vardı oğlan cıyak cıyak ağlıyo bizimki uyumuş yanımızda inanın yameğimi bile yiyemedim ağlamaya başlayınca ..ben de sinirlenip uyandırdım bizimkini sonra da tartıştık..her iki taraf da haklı aslında ama olmuyo bazen..sonra kalktıo biraz pışpışladı ilber i ..ben de ona gidip sarıldım özür diledim o da benden ..zaten hiç küs duramayız..bir önceki akşam da yakın bir arkadaşımın bebeğine bakmaya gidecektik..gene ilber huysuz mu huysuz yavrum gaz çıkaramıyo..bizimkinin umrunda değil çabuk hazırlan çık demez mi..beni duraktan alacakmış..ben iyice çığrından çıktım ..ilber i bırakıyorum yatağına ağlıyo..kucağıma alıyorum rahatlıyo..hazırlanmama gerek hazırlanammıyorum..aldığım hediyeleri bile çıkartamıyorum düşünün artk..bizimki de o sıkışık zamanda zırt pırt arıyo tel le sen daha haızrlanamadın mı diye..en sonunda kıyameti kopardım çık gel eve diye..geç gideriz ama gideriz dedim..inanın tüm keyfim kaçtı..erkekler bazen anlamıyo kadınları..ne kadar yorgun ve ne kadar destek beklediklerini anlamıyolar..empati kurmuyolar çünkü..neyse o akşam da kavga edip barıştıktan sonra gittik gezmeye..ilber de rahatladı hep uyudu misafirlikte..ama beni gören halime acıdı..arkadaşlarım diyo ki çok yorgun görünüyosun ..bitkinsin meryem..nasıl bitkin olmayayaım kii  bütün işlere ben koşuyorum..kısaca ev ,çocuk ve kocam arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyorum kendimi:((((

04/24/2011 07:02:00

sormayın kızlar acayip piskopata bağladım ben de ..bu sendrom heralde ama ben bunu tüm vaktimizi bebişlerimize verdiğimize dayandırıyorum..ben evde tekim..nerdeyse yirmidört saat ben bakıyorum diyebilirim ilber e..gerçi gocunmuyorum ama acayip yorgunluk çöküyo ve geriliyorum ben de..acayip huysuzum ,kızgınım her şeye,..aynada kendime baktığımda memnun bile olmuyorum..nerde o bakımlı meryem diyorum..eşim dersanede çalışıyor ve çok yoğun eve geldiğinde aslında onun da beklediği biraz ilgi ve daha sonra da rahat bir uyku sanırım ..bense ondan aynı desteği belkiyorum biran evvel eve gelse de ilberle ilgilense diye..inanın işlerimi bile yapamıyorum bazen..akşam ilber in gazı vardı oğlan cıyak cıyak ağlıyo bizimki uyumuş yanımızda inanın yameğimi bile yiyemedim ağlamaya başlayınca ..ben de sinirlenip uyandırdım bizimkini sonra da tartıştık..her iki taraf da haklı aslında ama olmuyo bazen..sonra kalktıo biraz pışpışladı ilber i ..ben de ona gidip sarıldım özür diledim o da benden ..zaten hiç küs duramayız..bir önceki akşam da yakın bir arkadaşımın bebeğine bakmaya gidecektik..gene ilber huysuz mu huysuz yavrum gaz çıkaramıyo..bizimkinin umrunda değil çabuk hazırlan çık demez mi..beni duraktan alacakmış..ben iyice çığrından çıktım ..ilber i bırakıyorum yatağına ağlıyo..kucağıma alıyorum rahatlıyo..hazırlanmama gerek hazırlanammıyorum..aldığım hediyeleri bile çıkartamıyorum düşünün artk..bizimki de o sıkışık zamanda zırt pırt arıyo tel le sen daha haızrlanamadın mı diye..en sonunda kıyameti kopardım çık gel eve diye..geç gideriz ama gideriz dedim..inanın tüm keyfim kaçtı..erkekler bazen anlamıyo kadınları..ne kadar yorgun ve ne kadar destek beklediklerini anlamıyolar..empati kurmuyolar çünkü..neyse o akşam da kavga edip barıştıktan sonra gittik gezmeye..ilber de rahatladı hep uyudu misafirlikte..ama beni gören halime acıdı..arkadaşlarım diyo ki çok yorgun görünüyosun ..bitkinsin meryem..nasıl bitkin olmayayaım kii  bütün işlere ben koşuyorum..kısaca ev ,çocuk ve kocam arasında sıkışıp kalmış gibi hissediyorum kendimi:((((

04/24/2011 10:38:00

Tam anlamıyla lohusa sendromu yaşıyor herkes.. ama ceyla ile bana noluyor bilmem, biz daha doğurmadan sendroma girmişiz:)) bi de doğurduktan sonra kendimizi düşünemiyorum ceyla..

benim eşim de şimdiden acayip ilgili ve onun ilgisi beni geriyor, sanki bebişimiz doğunca benle ilgilenmeyecekmiş gibi geliyor. bi de bugün sabah uyandık, rüyasında kızımızı görmüş, çok güzelmiş ve ona çok düşkünmüş, hep onu istiyomuş onu seviyomuş , ben de deliriyomuşum. bööle rüya mı olur, görse de insan anlatır mı di mi? bakalım biz neler yaşıyacağız ilerleyen zamanlarda...

04/24/2011 10:54:00

nolcak bızım bu halımız:)) ben sendrom falan yasadıgım yok ama benım esım de kızlar babalarına duskun olur ben babamla yapıcam ben babamla uyucam dıye aglarsa ben kızızmla uyurum dıyor bende kıskanıyorum halıyle :)) evet esımden kızımı kıskanıyrum...

04/24/2011 10:57:00

oglum olsaydı bende onu kıskandırırdım:))

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...