Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/25/2011 12:49:00

bu arada doğduğundan beri çocuğumu anakucağında yatırıyorum.anakucağının müziği eşliğinde yatırıyorum..o kadar alıştı ki ordayken kucak istemiyor..müziğe tepki veriyor..sadece geceleri beşiğine yatırıyorum..şiddetle de tavsiye ediyorum..titreşim bölümünü hiç açmıyorum..sadece müzik..titreşimli sallama özelliğini taş çatlasa iki kere kullandım..çocuk uyanınca da içinde bizimle oturuyor..böylece çok kucak istemiyor..

04/25/2011 12:53:00

bu arada çok yakın arkadaşlarımıza akrabalarımıza giderken eğer 2 saatten fazla kalacağımız bir yerse de yanımda götürüyorum..ne çocuk odalarda kalıyor ,ne koltuk üstünd,e ne de kucakta.kusarsa da eğimli olduğu için genzine kaçırma olasılığı düşük(teo kusmuklu).bu haftasonu ıspartaya gidicem..yanınıza alacağınız 3 şey ne olur sorusuna birinci sırada cevabım:ANAKUCAĞI

04/25/2011 13:12:00

Özge cim,şimdiden gözün aydın diyelim sana.Öykü den sonra sıra Defne de ve en son bizde sanırım :)
Bizim odamız geliyor ctesi günü.Evde hummalı bir hazırlık havası hakim.Sonraki hafta salı günü işte son günümüz.Şafak sayıyoruz kızımla,yolumuz uzun bizi çok yormaya başladı artık :(
İnanç cım anakucağı meselesini yazdığın süper olmuş.Bende ev tipi ana kucağı alsam mı almasam mı kararsız kalmıştım,şimdi alınacaklar listesinin başına ekliyorum hemen ;)

04/25/2011 13:42:00

öykü ve defne de geliyor demeek :) hoş gelsinler onlar da.. sağlıklı, mutlu bir yaşamları olur umarım. ben anakucağı almamıştım, bu yazıyı okuduktan sonra kucakçı oğlum için alabilirim diye düşündüm. biz henüz gezmeye çıkmadık birlikte, ilk gezmemiz yarın. bakalım nasıl geçecekk :)
bu arada aldatma rüyasını ben de gördüm geçen hafta, nasıl kafama taktıysam :) aldatmayı öğrendikten sonra ayrılıyorum eşimden ama sürekli mesaj atıyorum "bunu bize nasıl yaparsın? oğlum mutlu bir aile içinde yaşama şansını sırf senin keyfin yüzünden, senin yüzünden kaçırdı. biz artık bu ülkede yaşamayacağız, değil haftasonları ayda bir bile göremeyeceksin oğlumu." diye. tabii eşim de sabah çok gülüp, alay etti benimle aldatma konusunda, ayrılık sonrası planıma da tavır yaptı "bensiz plan yapmışsın resmen" diye.

04/25/2011 14:41:00

slm kızlaaarrr...ayy nete bile giremiyorum nicedir..konular yine almış başını gitmiş..kızımdan fırsat yok..cececim ipek gibi benim kızda...emiyor emerkende yorulup uyuyor karnıda tam doymadığı için yatırdıktan 5 dk. sonra ağlamaya başlıyor.bende o uyurken ev işinni halledeyim diyorum ama kızımdan fırsat buldukça...

mavilale çörek otlu zeytin yağını hazırlayıp kızıma içirdim o gün içinde ne varsa çıkardı kaka olarak...kundağına kadar pisledi...ortalığı b..kk götürdü....=) evet gerçekten etkiliymiş ama bi daha vermeye korkuyorum...

annemde gitti bugün kızımla ilk günüm..sandığım kadar zor geçmedi diyebilirim.sorumluluk beni güçlendirdi.baştaki o ben napacağım nasıl bakacağım düşünceleri, yapmak zorundayım, ben anneyim o bana muhtaç düşüncelerine  bıraktı yerini...dün ilk defa babası ile birlikte yıkadık kızımı...mis gibi oldu...uyudu ama gece beni 1 den 5 e kadar oturttu. çıldırmak üzereydim eşim uyandı sesine...ben gerginim diye kızdı.uyumuyor napayım tabii sen uykunu aldın sakinsin dedim...erkeklere hayat ne kolay valla...o yüzden diyorum ki annelik zor zaanaat...

hamilelik sendromu yaşadım mı...yaşadım ilk doğum yaptığım günden beri eşimle aramız gergin bi takım sorunlar yüzünden...ona hala kırgınım...evde ağladığım kendimi sorguladığım günler oldu.eşimin beni ve çocuğumu haketmediğini düşündüğümde...aldatma konusu aklıma bile gelmiyor, öyle bi problem yaşatacağına inanmıyorum ama aramız kişisel sorunlar yüzünden soğuk.bide tutmuş benden anlayış bekliyor.sanki bu lohusa...amaaaan anladım ki erkekler için kafa yormak boş...boşverin keyfimize bakalım bebelerle dimi..

04/25/2011 14:47:00

özgecim heyecanını çok iyi anlıyorum ve bilki yarından sonra hayat senin için bambaşka olacak...güzel doğumlar diliyorum...
seden artık sayılı günler senide beklio cnm...
inanç teo çok şeker bakmış ya kuzu kuzuuu.bayıldım fotoya....

gözümüz aydın benimkide kucakçı oldu çıktı ve meme canavarı...iki satır yazdımsa on kere emzirmişimdir

04/25/2011 15:28:00

selam herkese ..ağlum anneanemiz ve ben alışverişe çıktık..yeni geldik eve..Teo ya banyo yaptırıp yatırayım dönerim aarnıza:)
gökderr çok komik bir bebek oldu..o kadar mama yerse de hızlı kilo alır tabi ..yanakları bacakları epey toparlandı..
kızlar en uyduruğundan da olsa ev tipi anakucağı çok önemlii..araba koltuğuna bindirirken de altına desetk yapıyoruz şu şekilde mesela bir battaniyeyi 4 e katlayıp bel kalça kısmına destek yapacak şekilde koyuyorum.. çünkü sırt kısımları çok derin..bir de çocuklar otokoltuğunda bir saatten fazla bırakılmamalıymış..dikkattttt

04/25/2011 15:53:00

şu havalar bi ısınsa artık...yağmur gök gürültüsü derken içim karardı...
offf  bu cuma ilk aşımızıda olcaz bakalım kızım çok ağlayacak mı, canının yanmasına dayanamıyorum

04/25/2011 19:07:00

biz de yarın gidicez aşıya... bende de araba koltugu var ben altacmanın yastıgını koyuyordum daha da kalınlastırayım. su ana kucagını da alayım inanc umarım dedigin gibi olur. bugün gene kızardık bozardık gazdan... görümce cıkarmaya ugrasıyor simdi... :(

04/25/2011 19:14:00

ah kıyamam ben ona..gaz için ben geçen gün anakucağının altına sıcak su torbası koydum ama çok da fazla tutmadım..zararlı olur diye ..bir de mamasıı lipton rezene çayla yaptım..içi dışına çıktı..kokul kokulu kakalar ile:) araba koltuğunu ben epey bir kalınlaştırıyorum içinde ikibüklüm oluyorlar çünkü..bir de çok ağladığında fön makinesi çalıştırın derim susma ihtimali oldukça yüksek!!!!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...