Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/25/2011 20:37:00

yaptıklarımın doğru olduğunu duymak beni oldukça ferahlatyo..demek ki bişiyleri doğru yapıyuorum..teo aynı saatlerde çığlık atıyo ama uzun da sürmüyor.fön makinesini denedim evet:)
titreşim olayına fazla alışmasın diye çalıştırmıyorum ama sakinleşmesini istediğimde evet çalıştırıyorum..ablalarım da anakucağında büyüttüler bebelerini..tabi şimdi en büyüğü 10 yasında koca herif oldular:)
annem sıcak su torbası konusunda beni korkuttu apandistine falan zarar veririz diye..ben de çok kaynamamış su koyuyorum..ılık gibi..
bir de biliyorsunuz teonun sol gözünde ciddi bir akıntı vardı..anne sütü de denedim ama fayda etmedi.annem ise ısrarla çayla siliyordu teo nun gözünü..bugün resmini çekip doktoruma gönderdim ..problem edilcek bişiy olmadığını söyledi..ilaç vermedi sadece papatya çayı ile silip göz çevresine masaj yap dedi.yani benim anne yine haklı çıktııı...!!!!!!

04/25/2011 21:09:00

ya ben bu corek otlu karısımı hazırlıyorum da iicene ezemedim bole tüm tüm mü yutacak bebecik

04/25/2011 21:37:00

yok yok..hayatım önce kavuruyon sonra eziyosun sonra tekrar kavuruyosun..buraya kadar okey..daha sonra üzerine zeytinyağı koyuyomuşsun..o bekleyecek öyle..altında tortu gibi çörek otu kalacak üstte çörekotu aroması sinmiş zeytinyağı..sen zeytinyağını vereceksin bebeğe..çörekotunu değil..meryem böyle verdi tarifi...biz astım için aynı bunun damla sakızlı karışımını yapardık..damla sakızı ezilir zeytinyağ ile karıştırılır sonra zeytinyağı içilir..

04/26/2011 09:10:00

günaydın:)) özgenin bebiş de bu saatlerde aramıza katılmıştır sanırım:)) şimdi sıra bizde, ay çok heyecanlı...
inanç ben şimdiden elma yağını alıp koydum, meryemin tarifi de bi köşeye yazıyorum. valla sayenizde epey deneyim kazandık.. öptüm sizi ve bebişleri

04/26/2011 09:17:00

ah hayatım o kadar merak ediyorum kii..taze ekmek gibi sıcacıktır şimdi o..ben her bebek doğum haberini alınca ağlıyorum zaten:(yarın umarım haber alırız özgeden en güzelinden en mutlusundan en sağlıklısından....

04/26/2011 14:24:00

selam girmeyeli ne çok şey eklenmiş ..meraktan ölüyorum girmeyince..bebşler geliyor haa..ammanniiiin  çok heyecanlandım şimdi..gelsinler bakalım anneciklerinin kucaklarına ..biz de bugün aşı ve ileme gittik..yavrum mışıl mışıl uyurken bacağına iğneyi kaktı hemşire ben bakamadım yaa çok fenaydı..ama sağlık için napalım..bir ay sonra diğer aşımız var yine gidicez..ilber kilo almış çok sevindim..en son 3.100 gr dı şimdi tamtamına 4000kg ız boyumuz da uzamış ohhh içim rahatladı..demek ki iyi bakmışım..nasıl da mutlu oldum anlatamam..bunun dışında hep ilber leyiz ..biz de gaz sancısı çekiyoruz ama belli olmuyo..ben de kolit le gaz sancısını ayırdedemiyordum iyi oldu yazmışsınız bi şey daha öğrendim sayenizde kızlar...bazen çok sancısı oluyo bezen de rahat yapıyo..biz zeytinyağa devam ediyoruz ben çok ağladığında veriyorum arkadaşlar..bu arada annenin kola veya başka türlü gazlı içecekler içmesi ya da yemesi bebişi de etkiliyormuş..yiyecekleri biliyordum ama içeceklere de dikkat edicem bundan sonra..hamileliğimden beri kola içmiyodum geçen içtim bebeğim gaz çıkarmaktan bi hal oldu..neyse ilber e bakmalıyım bebişlere ve kendinize iyi bakın kocaman öpün benim için onları..kokulu kokulu hem de:)))))

04/26/2011 15:00:00

Meryemciğim İlberin kilo almasına çok sevindim. İyice besleniyor demek ki:)

04/26/2011 15:05:00

Serosh kimse bize  şuruptan bahsetmedi. İki doktorumuz var hem de biri Acıbadem doğumdan sonraki, öteki yenidoğan doktoru. İyi ki söyledin; ben de bi sorayım. Banyo işini de bilmiyordum.

Bu arada banyo yaptırmaktan çok korkuyorum.

04/26/2011 15:50:00

Teo banyoya bayiliyor.ilk once kuveti dolduruyorum..kalin havlularla icine destek yapiyorum..egimli yatiriyorum..ilk once doldurdugum suda yuzduruyorum..sonra su dokmeye basliyorum..ilk once on..sonra elime a lip sirtiniyikiyorum...en son da basini yikiyorumm..mest oluyor mestttt

04/26/2011 19:10:00

Ben artik 19:00 20:00 gibi yikamayi planliyorum AMA havalarin isinmasi lazim gece yikamasi icin diye dusunuyorum..yani bir sure Daha oglen 2 gibi yikayacagim..sonraaaaa hep sudayiz..bu arada evet sirtindan sicak sularin dokulmesine Teo da bayiliyor;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...