Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/14/2011 10:37:00

kıyamam bliss.zaten bazı şeyleri anlatmak çok det..tamamen iyi niyetliler..diyorum ki bebiş kucakta hoplatılmayacak pişpişlanmayacak..kv ağladıgında zıplatmaya başlıyor ve ben uyarmak zorunda kalıyorum..evet çok iyi niyetliler ama onlar gidecek ben çalışmaya başlayaccağım ve sabaha kadar onu zıplatamam kucağımda ..ah çok zor çookk..15,günümüz ve bizim göbek hala duruyor..

04/14/2011 10:44:00

benim emzirme olayı zaten riskliydi bebek de mamaya alıştı..aptamil comformil 1 kullanıyoruz doktorumuz harika..tabi arada sütümü sağıp da veriyorum..ama bende süt kalmadı.yani taş çatlasa 10 kez anne sütü almıştır sdiyebilirim..:(bizim kaderimiz de buymuş..ama yılmadım arada bir veriyorum..bu arada sarılık oluşurken müdahele ettim..sürekli uyandır ve yemek yedir..ben zorla uyandırdım yemek yedirdim..sakın uyumasına izin verme..kan şekeri düşüyor ve dirençsiza kalıyor..evde klmayı açtım pencerenin önünde güneşe tuttum soyup..üstünde sadece bir kısa kollu body vardı..ertesi gün de balkona çıkarttım güneş aldırttım..veee sonuç harika...sarılık anında gitti..hastanede fototerapi görmesindense evde hasta olsun dedim bana karışanlara..

04/14/2011 13:31:00

Bliss ben mama verdigim halde doktorum istedigi zaman mamas ini ver dedi..yenidogan icin saat olayi yoktur aciktiysa yer..onun hayati beslenmek,kaka,uyku dedi..bebek aclikla terbiye olmuyor..ben obeziteden korktugumu soyledim.bunun icin cok erken o Sadece yenidogan dedi..

04/14/2011 14:54:00

bliss cim cnm ya..neden hep aynı sorunlar....bir türkiye klasiği bu heralde...cnm benimde yeni doğurduğumda göğüs ucum küçüktü ve bebek alamıyordu.sonra şüt sağma makinası sayesinde kanallarım açıldı...sarılık bizimde sorun oldu. ama çok şükür atlattık.aslında bu çok dert edilecek bişey değil.tüm bebeler geçirirmiş.yüksek dereceli olmadığı sürece tabii..biz yüksek ateşle sarılık beraber olunca sorun yaşadık...kv deler sarın sarın dediler çocuk üşürmüş.anne karnındaki sıcaklığı ararmış diye...sardılarda sardılar...ateşlendi bebemm...sonra küvez macerası falan...amann hiç hatırlamak istemiyorum bile...2 günlük lohusayken hastane yollarında şifa aradık işte...ama hepsi geçiyor...bi de çevernde sürekli akıl veren olunca lohusa sendromuyla ağlamaya veriyosun kendini..millet bi anda profesör kesiliyor..herkesin bebeği oldu ama ben bu kadar karışan görmedim..anne bebeği doğasına bırakmalı aslında.. bi de pimpirik kocan varsa işin zor...bişey olana kadar herkese soran kırk kapıyı taşlayan...
başında bekleyip emiyor mu diye bakan sütün az diyen kv deler...aslında bazen avrupalılara özeniyorum...akrabalık bağı zayıf..karışan konuşan yok...çekirdek ailen ve sen ne mutlu...

04/14/2011 15:01:00

canım benim..ben de kavga dövüş kendi annem dahil üstünü açık yatırıyorum..dinlemiyorum kimseyi...elma yağı al muhakkak göder..özellikle adaçaylı saf acı elma yağı

04/14/2011 15:05:00

kızlar size ruh halimi anlatmak istiyorum ya...sizde de var mı bu...

-bebek bakımı ne zormuş,
-annem gidince napıcam
-bu bebeye bakabilecekmiyim
-ev, iş,bebek,koca,ve kendim hepsini nasıl halletcem

sorumluluk arttıkça gözünüzde büyüyormu herşey ben gibi...bi arkadaşıma bu kaygılarımı anlattım .o da 4 aylık anne..o da bi müddet sonra otomatiğe bağlıyorsun herşey tık tık halloluyor diyor..bilemiyorum...ama annelik cesaretli olmayı gerektiriyormuş..annem bebği yıkarken göbeğine bakamıyodum.annem alış böyle şeylere dedi...bu çocuğa sen bakıcaksın, hastanelerde sen ilgileneceksin iğne vurduracaksın, doktorlar hemşireler ne yaptıysa bakacaksın, iyimi yapıyo kötümü yapıyo diye...doğruydu dediği, oysa ben kan alınırken bile bakamıyorum kendi tenime...anne cesaretli olmalı bugünde bunu yapmak zorunda olduğumu öğrendim...

04/14/2011 15:16:00

az önce göbüşümüz düştü..tüm sülaleye haber verdik..:)kayınpederimin doğumgünü..diyorum bu da babama hediyesi oğlumun..:)eşim ağlarken topuk kanları alınırken tüm kötü işler yapılırken ben tuttum bebeğimi..göbek fobim yüzünden hiç dokunmadim o işe..annem uçak bietini aldı..kv de ise bu haftasonu gidiyor..endişeleniyorum yalan değil..ya uyuyakalırsam,ya mamasını aksatırsam..napalım...anne oldum ..annem sen düzenlisin bebeğe herkesten iyi bakarsın diyor ama korkmuyor da değilim..tüm annelere özelikle yeni anneler sabırakıl metanet versin Allah..

04/16/2011 11:14:00

derdimi paylaşıp, yorumları okuyunca içim rahatladı ohh :) yalnız bu gruba yakında "oğlumu verin bana" diye bir konu açıp paylaşsam nasıl dolar o konu beni rahatsız edenlerle :) normal bir zamanda da bu kadar dert eder miydim, lohusalık hali mi bilemiyorum. bu lohusalık kavramı da nasıl antipatik geliyor bana, bi bitseydi artık.
inanç, çok sevindim göbeğin düşmesine. banyo da yapmış Teo, mışıl mışıl uyumuştur ne güzel. Ege de az önce banyo yaptı, uyumaya başladı, çok mutlu oluyorum gidip gidip baktıkça. :)
ben de ilk defa dün gece boyunca tek başıma bakabildim oğluma, bunun için de ayrıca mutluyummmm! :)

04/16/2011 13:22:00

kızlarrrrrrrrrrrrrrrr

04/16/2011 13:44:00

Meryemmm, doğmuş Artun :) hoşgelmiş o da. bizler de merak etmiştik seni en sonki mesajından sonra. iyisin di mi?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...