Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/03/2011 18:27:00

şimdiden hayırlı olsun ceyla.çok sevindim.umarım sağlıklı bir şekilde alırsın bebişini kucağına.darısı bizim başımıza artık:)

05/03/2011 19:45:00

Arkadaslar size bir soru:

Teo kakasini yaparken aglayarak yapiyor..gazini cikartirken agliyor..sizde de var mi Boyle bir problem?

05/03/2011 19:48:00

Acaba cok simartti babasi taraf..simarik nazli bir bebek oldu.o yuzden herseyini bagirarak mi yapiyor diyorum AMA kaka yaparken kipkirmizi oluyor zaten bembeyaz bir balik kipkirmizi bir nar tanesine donuyor.yaptiktan sonra da bembeyaz oluyor tekrar..aglamalar bitiyor..acaba bagirsak problemi mi var diye endiselenmiyor degilim..olmadi bu hafta doktora gidptmek farz oldu..

05/03/2011 19:55:00

inanç, ege de kaka yaparken, gaz çıkarırken öyle. kıpkırmızı oluyor, ağlayacak gibi mırıldanmaya başlıyor, dizlerini karnına kadar çekiyor, sonra yapınca rahatlıyor, rengi beyazlıyor, bacaklarını uzatıyor, uykusuna devam ediyor. gece boyu böyle. doktora mı göstersek diyorsun sen? bak ben de endişelendim şimdi.

05/03/2011 20:17:00

Biraz arastirdim simdi gecmis konularda..kakamiz ara ara yesil,ara ara sari..cok beslenmekten,mamanin cesidinden renk degistirebilirmis.gunde 2 kez yapiyor AMA civik kaka..Sabah 4 de uyaniyor..biraz dinleniyor gaz cikariyor derken 5:30-6 arasi na kadar aglayarak kaka yapiyoruz..biz uyku ve onun aglamalarina dayanamiyoruz..o acisina..babasi telefonda gaz Dan dolayi cigliklarini duydu sabsimplex ile kapida belirdi..artik kullanicam yolu yok.zaten herkes oneriyor nurtide..bir de o kadar zorluyoki bu gaz yuzunden kusuyo ikinirken..bi bak gaz-kaka sorularina genelde erkek bebek

anneleri sorulari soranlar..erkekler gazliiiiiiiiiii...

05/03/2011 20:27:00

http://www.nurturia.com.tr/questions/6e9a8ad1-8034-465b-bd45-9d5d01619b1b/1/yesil-kaka

http://www.nurturia.com.tr/questions/46156de8-7706-49c0-82e3-9ddb00e11ce1/1/15-gundur-yesil-kaka

http://www.nurturia.com.tr/questions/1d052a4e-b6a8-494e-a74e-9e4600cd41a5/1/kaka-yapma-sikligi-kaka-kivami-kaka-yapmada-zorluk. Sana bi kac tane link.aynilari gaz icin de var..yani bir Ben degilmisim..AMA sen de ne yaparsak ise yarar bana da soyle..bir suru sey var bunlarda offf offf..ne zormus bu analik sanati..anneler gunu de geliyor hani? ;))) hediyemi coook merak ediyorum

05/03/2011 20:35:00

linkleri inceleyeyim ben.
biz "gripe water" diye bir damla kullanıyoruz: şu bak; http://www.amazon.com/gp/product/B001F0RB2Y/177-9147372-1647940?ie=UTF8&redirect=true&tag=bookrags türkiye'de var mı bilmiyorum. bu damlayı verdiğimiz zaman çok rahat oluyor. bunun dışında hiçbir şey denemedik daha.
ilk anneler günüm için ben de çok heyecanlıyımm :)

05/03/2011 20:39:00

bir de, oğlumun kakası böyle sümüksü gibi. geçen de ip gibi birşey vardı, endişelendik biz, ama tekrar görmedik. sizde de oldu mu hiç?

05/03/2011 20:54:00

Ip olmadi AMA her sekle girdi..altni aciyorum yapisini izliyorum..yapiyor yesil renk ilk basta.

Ikinci ikinmasi sari 3 .sunde suuuu..bildigin su..o da yakiyor minik poposu..Ben mama veriyorum..mama kaynakli bir problem olsa gerek..bir de rezene yesertiyor kesinlikle kakayi...ancak asla poposunun deligine pisik ilaci disinda mudahele etmiyorum ..ancak alisiyor mideleri galiba

Bu arada kilo aldigi icin pisik de artti..cisler de pisik yapar oldu veee sebaamed yetmedi..elimde sudokrem var..cok iyiymis bir ay oldu alali AMA kullanmadim..bir bana almanyadan din penaten krem ve

serisi hediye geldi.herkes bir numara Diyor..

Ameikadaki ablam bu ay geliyor.gelmeden isterim bulamazsak burda.bu gaz nasilbisiymis boyle..sastim kaldim..bu erkekler dogunca da gazli koca Adam olunca da gazli..;))

05/04/2011 12:54:00

bizim ikinci haftada başlamıştı bu tür işler berrak.
bugün doktora gittik bu kaka durumları için. doktor "paronayaklaşmayın, bu bebek ne kadar sağlıklı, hiçbir şeyi yok, endişelenmeyin öyle her şey için" dedi; biz kakasının fotoğrafını çekmiştik de ip gibi bir şey gördükten sonra :D yavrumun gaz sancıları için de, "çok yoğun olursa kullanabilelim diye bir şey önerir misiniz" dedim, hiçbir şey yazmak istemedi. "sabırlı olun, geçecek, masaj yapın, sıcak bir şeye sarın, ama ilaç kullanmayalım" dedi.
yürüyüş demişken, giderken eskiden bol diye giymediğim kotumu giyeyim dedim, dar diye giyemediiiimmm. kilo vermek şart..

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...