Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/04/2011 13:15:00

kızlar dertler hep mi aynı olur ya...bende demin eski kıyafetlerimi bi cesaret deneyeyim dedim ve içlerine girebildim çoook mutluyum...ama olmasaydı da dert etmezdim daha çok taze anneyiz değil mi... 

gaz konusundada benim kızım da gazını yapmadan önce kızarıyor karnını içeri doğru çekiyor ve de ağlıyor...doktorun verdiği  metsil ilacının faydasını gördüm artık gazını daha sık çıkarıyor bebişim...buda onu rahatlatıyor..bu gaz konu herkesin sıkıntısı...ama her söyleneni yapmamk gerek.neticede bunların mideleri ne kadarcık ki...herşeyi yedirmekten taraf değilim...doktor bile gaz için ilaç vermek istemedi başta , bebekler biraz ıkınsın tırmalasın istiyorum ben dedi, hemen ilaca boğmayalım gerçi zararlı değil bunlar ama dedi..otlardan yağlardan geçtim tek yöntem deneyeceğim o da bu metsil ilacı...

kaka renginde de ilk doğduğu hafta yeşil sonra sarıya döndü bizimkisi...kaka yapma sıklığımız ilk haftalara nazaran yerini çişe bıraktı. bu beni başta korkuttu acaba kabız mı diye ama annem demekki yediği yarıyor her zaman kaka yamasını bekleme dedi...

ceylacım sen bu saatlerde muhtemelen doğurmuş olursun seni çok merak ediyoruz cnm..bebeğin ve sen sağ sağlim dönersin aramıza inş..

05/04/2011 13:40:00

artık forma gelen giden azaldı...nerelerdesiniz kızlarrrr....

05/04/2011 22:11:00

Merhaba ..Ben buralardayim AMA gezmelerdeydim..Teo ya doktora sormadan sab simplexe basladim..bilgisine cok guvendigim bir Anne cok faydasini gormus..Kiz bebekteki gaz sorunu erkek bebekte Daha siddetli oluyormus..AMA elbette bebelerin hepsi bir farkli..doktorum kesinlikle ilac taraftari degil..AMA Ben de bebege rezene gibi ot kok vermek istemiyorum..ya bu otlara alerjisi varsa?ya bu otlar bir ise yararken bir yerde fire verdirtiyorsa?o yuzden en dogrusuNun klinik olarak onaylanmis bir urun oldugunu dusunerek ilac basladim.bu gaz sorunumuz nasil basladi nasil oldu Boyle inanamiyorum.ilk on gun takir takir birplayan Teo bir anda aglayarak yapmaya basladi..uykusu boluk porcuk..evet iki gundur yine ikiniyor zorluyor AMA cok Daha rahat cikartip rahatca Uyuyor..Elma yagini gunde 3 kez suruyorum muhakkak.bu arada Teo ikinci hepatit asisini bugun oldu.kilo 5200 gr,boy 57 cm mis saglik ocaginin olcumlerine gore..berrak ilk on gun rahatcaa internete gir,gez,toz,eglen..ceyla sen de bunu okuyacaksin..sen de..;) Teo gaz sancisindan elimde kaldi mosmor bir sekilde..doktorum bunun acisinin tarifi yok demisti...cok dogruymus..o agladi Ben agladim..tum jimnastik hareketleri,tum ovmalar,tum konusmalar,tum white noiseler caresiz kaldi ..gozu gormedi kulagi duymadi sancidan..Allah kolaylik versin hepimize

05/05/2011 10:33:00

oyy kıyamam  teo cuk yazık sana...çok mu ağrıyor karnın...artık elimizden geldiğince inanç takma kafana...bebiş büyüyor nasılsa  ölçümleri çok güzel..boyu uzun olacak sanırsam...maşalllah kuzuya...

aish sen şimdiden dışarılara çıkmaya başlamışsın ,lohusanın ve bebeğin ilk zamanlar enfeksiyon kapma riski yüksek olur dikkat et..bebeği ve kendini sıcak tutmaya çalış...eskilerin bi bildiği varmış ben inanıyorum artık...

05/05/2011 18:11:00

Bugün bizim 40 ımız doldu. Birazdan banyo yapacağız ikimizde. Kimse kırk çıkarma mevzuna girmemiş. İlk olmak bu yüzden kötü galiba.
Benim İpek kız da komik şekillere giriyor bırplarken. Kıpkırmızı topak gibi oluyor. Ağlıyor bazende içli içli yüreğim parçalanıyor. Ama öğrenecek hayatla mücadeleyi bırp yapa yapa :)
Benim gaz ilacım biogaia verdiler bileniniz var mı ondan kullanıyorum 5 damla. Bir de İnancın elma yagını ama değişikliği farkedemedim.
Bugün tam 40 ım cıktı kanamalarım son haftamda pembeye dönmüştü iki gün önce gene kırmızı oldu dedim noluyoz yaaa.. Doktoru aradım ctesi gideceğim. Adet oldum sanırım bilemiyorum. Nasıl bir kanamadır bu ya hem hamileyken hem anneyken. Ne zaman bitecek...
Bir de albasması maceram var çok komik.
Onu da bir ara anlatırım.
İpek e süt yetiştieceğim zira şiştim!
Soru: Uyku ve beslenme düzeninizi yazar mısınız saatleriyle beraber.
Bir de emzik ve biberon konusunda düşüncelerinizi.

05/05/2011 18:25:00

Acil cevap gereken bir konu daha var. Bizim anneanne geldi de. 4 kuşak fotoğrafçıya gitmek istiyorum ben. Annem ile anneanneme de iyi bir hediye olur. Ama İpek daha 1 ayı yeni bitirdi yani flaşların zararı olur mu bu konuda ne biliyorsunuz lütfen paylaşın. Yarın son gün....

05/05/2011 19:20:00

Albasma bilmiyorum..AMA hemen alerji oldum kipkirmizi;)40 miz cikmadi Daha bizim..Eli kulagindadir.biz ilk haftadan beri gezmelerdeyiz..Daha uyku duzeni tam oturmadi.Sabah 4 de ikinmalar basliyor.6-8 arasi kakalar..oglene kadar kisa uykular.oglen ikide uyku seansi basliyor.aksam 6 sonrasi azma vakti..Bol Bol mama istiyor.gazlar derken uykuya geciyor 8 gibi..gece 12 -01 arasi uyandirip mama yediriyorum.eger gaz yoksa Uyuyor Bol Bol.sab simplex ten beri uyku uyuyabiliyor.emzik beni cok kurtardi..mukemmel bir iCat..biberon tommee tippee kullaniyorum.aptamil comformil imunafortis mamamiz..emziren anneleri alkisliyorum..imreniyorum..Benim Boyle bir luxum olamadi:( Ben profesyonel bir machine kullaniyorum..ozel ayari var flash patlamiyor o yuzden merak etme..bebek ayari diyorum bun a..Dogum fotografcim yapti ayarini.hatta biz de Dogum sonrasi cdkimleri icin arayacagiz fotografcimizi..korkma;)

05/06/2011 09:24:00

kızlar okuyamdım hepsını ama benım kzızm emıyor pesıne kaka yapıyor her bezınde hemen hemen oluyor kakası 3 4gun once rengı de sarıya dondu. bıde gbeklerınız kacıncı gun dustu bı dusse de rahat rahat yıkasak kızımı da rahat etse.

05/06/2011 09:48:00

Kızlar herkese merhaba.. Nasılsınız,bebişler nasıl okuyamadım hiç..
Özgeee aynı dilekler benim için de geçerli,keşke hemen düşüverse şu göbek... İyi sen nete girebiliyosun.Ben bilgisayarı açamıyorum bile...
Geceleri hep ayaktayız sürekli emiyor, uyumuyor, gündüzleri uyuyor ama yine de iki saatte bi kalkıyo.
Bi de sarılık olmuştu, ona da canımız sıkıldı bikaç gün, ama şükür ki düşüşe geçmiş, kan alırlarken nasıl ağlıyor bi görseniz..

05/06/2011 09:49:00

Ya ben hem hamile gözüküyorum hem de bebekli bunu nasıl düzelticez, bi türlü beceremedim:((

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...