Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/16/2011 14:54:00

Valla doğsun artık diyordum ama kızlar, sizin konuşmaları okuyunca acaba içerde sadece benim mi kalsa diyorum şimdi.
çünkü bizim iki tarafta bize yakın oturuyor, aynı ilçedeyiz yani. 15-20 gün dayan sonra nasılsa herkes evine gibi bi durum da yok yani bizde. ama anlattıklarınızın çoğu özellikle" bliss" sanki benim de başıma gelecek teker teker... :((

04/16/2011 14:56:00

meryemm hayırlısı olsun bu arada bi oğluş daha gelmiş... bakalım senin başına neler gelecek, sakin  bi loğusalık geçir işşallh:))

04/16/2011 15:11:00

umarım gelmez dtt insanın çok canı sıkılıyor çünkü. belki sen önleyebilirsin, bilemiyorum ki hiç herkeste aynı olur mu. ben bir yandan kırmamaya, saygısızlık etmemeye çalışıyorum, bir yandan da elimden geldiği kadar nasıl olmasını istiyorsam onu anlatıyorum. tabii bakıyorum ki, öyle olmamış sonra.
mesela dün de şöyle bir şey oldu. benim oğlum son 3-4 gündür güzel emiyor. emdikten sonra kucağa alınınca ağzı hala açık oluyor, aranır gibi böyle. o bırakınca göğsümü bakıyorum süt var hala. ama kv bir türlü ikna olmuyor doyduğuna! "aç bu çocuk" deyip duruyor sürekli. hatta dün biriyle telefonda konuşuyordu, sütümü sormuş olmalı ki, o "eh işte, var. süt de fışkırmıyor ama öyle" dedi. güler misin ağlar mısın durumu yani :) fışkırmak ne yaa. o nasıl bir şey. benden beklentisi bu mu acaba :) neyse, oğlum emdi emdi, artık uyuyacak, yine dedi "bu çocuk aç" diye. kalktı mama yaptı. ki ben mama içsin istemiyorum sütüm varken. oğlum da biraz içti, bıraktı çoğunu. ama hala aranır gibiydi öyle :) meme hep ağzında olsun istiyor sanırım, anlayamadım. oğluma beni desteklediği için teşekkür ettim içimden. ama kv vazgeçmeyecek, biliyorum. çok da seviyorum kendisini, çok da iyi bir insan ama işte şu sıralar sorunlu gibi herşeyi kafama takıyorum ben, ne yapalım.

04/16/2011 15:17:00

şimdi eşim yanımda tv bakıyorken senin yazdıklarını okudum ona, biz de Bliss gibi bööle şeyler yaşıycaz sanırım dedim..(önceden bilgilendireyim di mi ama) o ailelere karşı çok sabırlı, ama ben aynı sabrı gösteremiycem diye korkuyor içten içe.. çünkü çok boğarlarsa, şöyle böyle diye , birden patlayıp kırabilirim herkesi.. napalım yaşayıp göreceğiz artık dengeyi sağlamak da eşin görevi di mi ama:))

04/16/2011 15:20:00

sen şanslı annelerdensin aish, ben de doğumdan sonra yaşayabileceklerimizi düşündüğüm anlarda gelmesin daha diyorum ama bi yandan da kucağıma alıp mis kokusunu çekmek istiyorum...
Amannn ben de ne istediğimi bilmiyorum heralde:)))

04/16/2011 15:26:00

şimdi hiç bunları düşünmeyin bence de, olacaksa oluyor zaten. bu haftaların tadını çıkarın, sonra da bebeklerin :)

04/16/2011 15:50:00

merhaba :)

hazırlıklardan yeni doğan bakımına geçilmiş bakıyorum ben yokken :)
2 bebemiz olmuş :) hoşgelmişler!

dtt bizi merak etmiş sağolsun. internet sorunu yüzünden yoktum daha doğurmadım yani :)

herkesi öpüyorum...

04/16/2011 16:09:00

12 nisan günü spinal sezaryanla bi tane minnoş oğlum oldu arkadaşlar gerçekten Allahım verdiği en  büyük lütufmuş herkese isteyen herkese versin Allah..:) Artun bebek yenidoğan kardeşlerini ayrı ayrı öperrrrr

Tabi bebeklerin doğumuyla beraber bi sürü sorular da geldi tabi hayatımızaaa...

Gögüslerim kanıo mesela neler yapmam gerek? :(
acaba bebem beslenebilio mu?
süt arttırıcı çaylar neler arkadaşlar?
Loğusalık döneminde ki ağlama krizleri nasıl başedilir?
bu dönem de kocayla, anneyle,kaynanayla , görümcayle nasıl başedilir?
 neden emzirirken insanlar sürekli başında durmak ister alakalı alakasız tipler?
sürekli emzirmeyle ilgili sorularla nasıl başaçıkılr?
ve aklıma gelmeyennnn milyonlarcaaasııı

04/16/2011 16:11:00

aaa bliss merak etme benim kv de şey dio normalde birinden bebe emerken birinden süt gelmeli senin öle bişi yok

04/16/2011 16:14:00

meryemmmmmmm! :)
seni tebrik ediyorum bebeğin sağlıklı mutlu uzun ömürlü olsun inşallah!

süt arttıran çay humana still tea ve bol  su
diğer soruların cevaplarını bilmiyorum malesef :(
Allah kolaylık ve sabır versin!
sinirlerin bozulunca  kapını kapat bebene sarıl!

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...