Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/11/2011 14:07:00

Gaz sorunumuz yok, ne mutlu bize derken dilimizi ısırmayı unutmuşuz. Berker ağlamaktan yorulup uyuyakalıyor. Ne kadar da dikkatli yiyip içiyorum, ayaklaımı sıcak tutuyorum;nafile!

Sürekli memede, içtikçe gazlanıyor; gazlandıkça ağlıyor. Ağlayınca meme istiyor... Kısır döngünün içine sıkıştık kaldık. İnançın tavsiyelerine uyup acı elma yağını ayak altlarına ve göbeğine masaj yapa yapa sürdüm. İlaç için beklediğim bir şey var: gripe water diye. Bir de İnançın söylediğini aldıracağım. Bizim yenidoğan doktorumuz çok ünlü bir prof. Keşke az ünlü ama çok ilgili birini bulabilsek. Yani onu aramak yerine İnança sordum. 

05/11/2011 14:09:00

Aish Berkerin göbeği de erkenden düşmüştü ama biz de yıkamak yerine birkaç zaman daha sildik. Göbek iyice kurudu, o zaman yıkadık. İlk banyosundan sonra bir uyuyor, baygın gibi. Korkmuşum ben niye böyle uyuyor diye :)

05/11/2011 14:54:00

nilufers, biz de gripe water kullanıyoruz. sanırım işe yarıyor. ben düzenli olarak rezene içiyorum, belki o da işe yarıyordur, bilemiyorum. geçer umarım şu gaz durumları kısa sürede, o öyle zorlanırken insan müdahele edemiyor ya, nasıl çaresiz bir durum.
meryemasli, kaka olayını ben de yaşadım :D hemen babaanneye seslendim, o duruma el attı da, krizi kolay atlattık. çok güldük sonra da :)
dtt, bak hiç bilmiyordum ben öyle bir durumu. benim kanamam da bitti diyecek kadar azaldı kısa sürede, günlük pedlerle idare edebiliyordum, acaba öyle bir durum mu var, endişelendim şimdi bak :S

05/11/2011 15:46:00

Göbekler düşmüş oh oh.. Berrak bir ya da iki gün bekle sonra misil misil olacak uykusu. Teo günde bir sefer yapıyor tam yapıyor . Ne kadar yerse o kadar gaz .. Teo hep yemek istiyor haliyle gaz problemi tavan yapıyor. Dediğin gibi nilufer doktorun ilgisi tavan olmalı.bı yerde bisiyi çıkıyor resmini gönderiyorum doktorumuzun cebine. Ben hep derim ki aradigim zaman ben inanç diyince teo nun annesi oldugumu hatırlayacak doktor istiyorum diye teo yü iyi tanıyacak. Bu anlamda çok sansliyim ilgili ve bilgili bir doktorum var. Ben de az önce ablama mesaj attım gripe water istedim. Bu arada önemli bir konu: ölümcül menenjit aşısı .. Bu hastalıktan kurtuluş yok arkadaslar olsa da bitkisel bir hayat. Doktorumun tavsiyesi ile yaptırma kararı aldık ancak ası Türkiye'de yok. Yurtdışından getirtecektik özel tüp ile. Doktorum harika bir haber verdi gecende . Ası bakanliktan gecmis bir kaç ay icinde gelecekmiş turkiyeye çok sevindim. Rota aşısı yaptırayım mı diye sordum. Bu karar senin dedi. Siz yaptırdınız mı dedim? Gulerek yaptırmadım dedi o zaman ben de yaptırmıyorum kendi hür irademle dedim;)

05/11/2011 19:24:00

Rota bir virus cesidi..ozellikle dag bayir su gibi seylerde oluyor.bulasici bir virus.hatta Dogum yaptigim gun doktorumun kiziyla yan odalarda yattik hastenede.kadin aksamlari kizina bakti gunduz beni ameliyat etti yokladi falan.asiri kusma ishal gibi belirtileri oluyor..infantlarda olmasa da Daha buyuk cocuklarda asinine bagirsak dugumlenmesi gibi bir riski oldugunu ogrendim ..vazgeciverdim yaptirmaktan.ancak olumcul menenjit asisini kacirmamali ve yaptirmaliyim kendi fikrime gore.doktorum fransada yalvar yakar ogluna vurdurtmus bu asiyi..bana ilk gittigimde sunu sordu yurtdisi ile baglantiniz var mi,ya da sik cikar misiniz,turistlerle cok muhattap olur musunuz..esim zaten turizmci ve Ben de havaalaninda turistlerle ic ice ve yurtdisina da cikiyoruz dedim..avrupada ozellikle asiya hayir gibi bir akim turemis.ve bazi hastaliklar hortlamak uzere dedi..neymis efendim dogallik organic hay at ilaca hayir tarzi seyler..ve virutic olaylarda hortlamak olabilirmis.ki hakli buldum.gecen gidisimizde bir olay anlatti.antalyadan giden bir ailenin cocugu hastalanmis..ilcenin tek ve yegane uzman cocuk doktoru. Allergidir demis.AMA cocukta enteresan semptomlar gorulmus.bunun uzerine aile Benim doktoru aramis doktor vucuttaki belirtilerin resmini istemis.ve doktorum baktigimda gordugum tek sey olumcul menanjit izleriydi dedi.ilerleme kaydetmis hem de..sonuc. Cocuk alelacele hastaneye kaldirilmis ve Ciddi hasar birakmis bebege..yani anlayacaginiz Ben bu asi turkiyeye gelmese bile gidip alirim.ingiltere bu asiyi 3 doz uyguluyorve bu asi konusunda da en yuksek doz uygulayan ulke.onlar isi sansa birakmaz bilirsiniz.avrupada mecburi

Asilardan biri..sukur ki turkiyeye geliyor.aksam aksam caninizi sikmamisimdir umarim AMA Hersey bizim icin..sevgiler

05/12/2011 18:34:00

Ah ne doğru ne yanlış bir bilebilsek. Çoğu durumda iş Allah a havale İnanç cım. Allah esirgesin tüm bebişleri çocukları.. Zor zor bu işler.

İpek artık daha bir farklı daha az uyku daha çok kısır döndü. Sabahleyin 3-4 saat uyanık kaldığımız oluyıor. Bir de bir kucak delisi oldu hala bıraktıramıyorum. İşlere yetişemiyorum annemi gene çağırdım. öyle kucagınızda olayım etrafa bakayım seyredeyim agzımla o harfi yapayım falan diyor. En sevdiği yer mutfak. Böyle giderse kanguru almalıyım yoksa iş miş yok bana..

Zaman ne çabuk geçiyor. Kanamalarım da dün itibariyle bitti çok şükür. 40 gün lohusa kanamasından sonra üstüne bir de adet olmuşum üstünüze afiyet :) Benim vücut hamilelikte de kanadı durdu zaten.

Emzik konusunda hala başarılı bir adım atamadık. Erken tutturmaya bakın valla. Yatağa yatırınca kucağıma almaktansa tutsaymış iyi olurmuş.

Bu arada İpek de birinden emiyor sürekli ve diğerine geçmeden uyuyor. doymuş oluyor. Bu durumda iki şey yapıyorum ya ilkinden doymasına fırsat vermeden ikinci memeye geçiriyorum ya da birinden emdikten sonra diğerini sağıyorum. Sana da bunu tavsiye ederim. Aksi halde bomba gibi lşişiyor ve çok rahatsız ediyor. Çocuk da ilk başta içmek de zorlanıyor..

Hoşçakalın..

05/13/2011 11:34:00

kanama benim de azaldı baya günlük pedler çoktan yetio...:)

ben de bu kucak olayını napcamı bilemedim çok tutunca alışıo ama o sıcaklığııı bi türlü bırakmak istemiorummm... bu nasıl bi duyguuuu....

05/13/2011 15:44:00

Biz bugün ilk defa doktor ve anneanne dışında sokağa çıktık kızlar :)  İçim açıldı. Berker'e azıcık alışveriş yaptık, öğlen yemeği yedik. Berker iki kere emdi: biri emzirme odasında diğeri yemekte emzirme bezinin altında. Evimden çok uzak olmasa da dışarı çıkmak çok hoşuma gitti.

05/13/2011 15:55:00

Berrak felaket tellalligi yapmayayim AMA umarim gaz sorunu falan yasamaz cunku o zaman kucagina a lip sakinlestirmen gerekiyor..Teo da yattigi yerde Uyuyor AMA sallamak icin elime yastigi aldim ve ise giderken ki ayagindacocuk sallayan sabahin 4 u Inanc goruntusu geldi ve vazgectim.bu kolik tarzi sancilari en cok rahatlan seylerden biri sallamak..ancak Daha sallamadim ummarim yapmam da..Benim de kanama 2 hafta bitmisti sonra azar azar damla damla..yani oyle kanamam falan olmadi

Bu hafta 40 kontrolumde rahmim ortaya cikar umarim mudahelelik bir durumum yoktur:(

05/13/2011 16:00:00

Bu arada nefesin resimlerine bayildim bayildim.AMA galiba. Babasina benziyor di mi berrak yoksa bana mi oyle geldi..resimden resmi benzetme bu kadar oluyor;) op kokla..

Nilufer Bol Bol gez.gezerken cok uslu duruyolar ve evde delirmemek icin en iyisi bebisi de alip cikmak.Teo bayiliyor gezmeye..dun aksam kucagimda ikimiz yikandik.yikanirjen kaynar sularla uyuyakaldi yavrum kucagimda;)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...