Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/14/2011 10:44:00

merhaba kızlar:))
dun rutın kontroller ıcın doktora gıttık 300 gr almıs öykücük içim rahat ettı bıraz ne zormus annelık:)
işitme testı yaptırdık drum gorme testı de ıstemıstı ama 3 aylık lmadan yapmıyoruz dedıler sız ne yaptınız? doktorlara bıle guvenemıyorum knu öykü olunca dedım kızlara bısorayım...

05/14/2011 12:32:00

işitme testi bizim doğum paketimizde vardı. Basit bir test ama gereksizdi. Bebeğin duyup duymadığını anne karnında bile anlayabiliyor insan. 

05/14/2011 12:32:00

işitme testi bizim doğum paketimizde vardı. Basit bir test ama gereksizdi. Bebeğin duyup duymadığını anne karnında bile anlayabiliyor insan. 

05/14/2011 17:05:00

Bizim de dogum paketimizde vardı birincisi yapıldı.ama vakit olup ikinciyi yaptırmaya gidemedik:( görme testi daha doktorumuz demedi bisiy. Benim su anki önceliğim gaz, ası,kaka durumu vs. ;) nilüfer anne karnında anlasilamayan tek şey duyma diye biliyordum ben:((zor isler bu isler coook zoorrr.

05/14/2011 17:07:00

Berrak doktorun çok doğru demiş ornegin ateşli hastalıklarda böyle riskler olusabiliyormus kii tanıdığının cocuğunda yaşandı yaziktir ki. Kulakta olusan bir durum sonucu işitme kaybı yaşandı :(

05/15/2011 12:42:00

bütün dertleri de bu konuda sormuş olduk ama yeni bir sorum var! :) biliyorsunuz sezeryan oldum ben de, ağda yaptırmak istiyorum, şimdi o dikişin üzeri de olacak doğal olarak. yarın 40. günümüz bizim. gitsem mi gitmesem mi karar veremedim. siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

05/15/2011 13:47:00

Bliss sorun hakkında ne yazıkki hibir fikrim yok.
Bugün pazar bebeleriniz ve babalarıyla vakit geçirirsiniz ama şansıma buralarda olanınız var sa bende sorunumu yazayım..

ipek doğduğundan beri pişik kremi değil zeytinyağı kullanıyordum poposuna. minik minik kızarıklıklar olunca geçiyordu. 1. ayı dolunca sağlık ocağındakiler zeytinyağğı da ne diyerekten hametan diye bir krem verdiler. sürekli değil ama arrada bir şeyler olduğunu hissedince sür dediler. O zamandan cumaya kadar da onu kullandım ara ara. Cuma hafifçe başlayan kızarıklık şimdi neredeyse avucumun içi kadar br bölgeyer ulaştı kızarıklık miktarı... cuma hametan,  Ctesi gün boyu zeytinyağı kullandım fayda etmedi. Demin de kalın bir tabaka nivea pişik kremi sürdüm numune gelmişti.. Ne yapacağım bilemedim. Hiç sorun olmamıştı. Bir de huysuz ki.. Dün acile gidecektik nerdeyse ağla ağla feryat figan.. Ağlama krizine girdim ben ağlıyorum o ağlıyor. Eşim onu buraktı beni teskin ediyor o biçim...

Siz ne kullandınız ne önerirsiniz... Bir kitap var ben de "akıllı bebeklerin oynadığı 365 oyun" isminde orada pişik değil ama, bez isiliği için "çinko oksit içeren kremlerden sakının" yazıyor. nivea pişikte de altın harflerle %40 oranında çinko oksit içerir yazıyor. Bu da iyi bir şey mi kötü bir şey mi bilemedim.
Ne olurr cevap...

05/15/2011 13:54:00

cece, biz sebamed healing krem kullanıyoruz. her zaman değil ama kızarıklık gördükçe sürüyordum ilk zamanlar. şu sıralar sürekli sürüyorum, sürdüğümde azalma oluyor gibi. huzursuz da değil altı ıslak olmadıkça bu konuda. bakalım diğerleri ne tavsiye edecek.

05/15/2011 14:19:00

Cece bastan beri sebamed healing kullaniyorum AMA krem niyetine..yani pisik icin degil..git bir guzel ilik Su ile yika.cok iyi kurulayacaksin pisigin dostu Islak kalmak ne yazik ki.sonrasinda mothercarede satilan sudokrem kullanabilirsin.ben aldim ama daha hic kullanmadim herkes cok iyi diyor.eczaneden mustela pudra al ya da baska bisiy.pudra harikalar yaratir bence..bir de Ben de penatencreamin SETI var.cok kuvvetliymis AMA turkiyede var mi bilmem..AMA pudrali urunler Bol bol tavsiye ederim.kuru kalacak cunku.Teo etlendigi icin arada bir kizarikliklar oluyo penaten hemen kesiyor.sebamed ve nivea Daha cok oludmadan once yardimcimiz olunca fayda etmezler.

05/15/2011 15:00:00

sudokrem diyorum cece!

1 gün baska marka bez kullandı diye paşamın poposu pişik oldu. Kıpkırmızı :(
sudokrem 1 günden kısa zamanda tedavi etti. Krem ama pudralı gibi, kuru krem .. nasıl anlatayım kıvamını bilemedim.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...