Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/21/2011 12:05:00

biz daha 1 kerecik banyo yapabildik :( göbeğimiz düştükten sonra kanadı doktor amca yaktı salı günü kontrole gidicez bana iyileşmiş gibi görünüyor ama ne olur ne olmaz banyo yaptırmıyorum. koktu çocummm vallaa :)

dolunayda depremler oldu bebeler huy değiştirmiş çok mu :)

05/21/2011 12:22:00

Deprem demişken ben evde yalnızdım deprem sırasında.Sallanmaya başlayınca 'kızım ne yapacağız şimdi' dedim göbüşe.Ayağa kalkmaktan korktum dengemi kaybedip düşerim diye,koltoğun dibine çöküp toplandım ama daha önce olduğu gibi deli korkmadım nedense bu sefer.Annelik bana yarayacak,daha az korkak olacağım galiba :)

05/21/2011 12:26:00

kıyamam sana sedenn :)
valla ben çok korktum :( tam tersi annelik beni korkak yaptı o an bebeğimi nereye götüreceğimi şaşırdım neresi daha korunaklı diye elim ayağıma dolaştı. birde eşime bağırıyorum yanımıza gelsin birşey olursa aynı yerde olalım diye :) adam uykusundan nasıl fırlayıp geldiğini bilemedi zira depremi hissetmedi bile :)

05/21/2011 13:59:00

Yaf okuyunca moralim bozuldu. bizim bebiş ilk günlerde çok düzenliydi. beni de hiç yormamıştı. hep böyle gidecek sandım yanılmışım. bizimki de 40 ından sonra huy değiştirdi. huysuz oldu mızıldanıp duruyor. derdini de anlamıyorum. şu geçmek bilmeyen pişikten diyeceğim, dokununca cıyaklamıyor. demekki o da değil. sancısından duramasa dokununca da cıglıgı basardı. kucaga alınca sakinliyor bırakınca gene vik vik. ne uykusu düzenliiiii ne beslenmesi. su saatte su, bu saatte bu diyemiyorum hic belli olmuyoır. saat bası süt istedigi de oluyor. alması gereken miktar mı arttı ne. eskisi gibi değil. deli gibi emse de acıkıveriyor. emzik hala tutmadı. yani ben elimle destek verirsem ne ala bıraktım mı bir işki cekiyor sonra fırlatıyro. neden bu cocuk düzensiz oldu ya... öf pöf..

05/21/2011 14:28:00

Cece evet teo da ciddi huy değiştirdi herkes ne bekliyorum tabi ki değişecek diyor bana. Artık yeni bir düzene geçtik adı düzensizlik . Ama iki gündür gündüz uyumuyor . Dün yazdığım planlamamız dün itibari ile son bulmuştur. Yeniden düzenimi istiyorum . Hep Suna seviniyorum. Artık öğrenme sürecine girdi bilinçli gülüyor halı ile De düzeni değişiyor . O sağlıklı olsun da:) bu arada hastanedeki ikinci gunümüzde deprem oldu 10 . Kat deli sallandı . Bebisimin basinda bekledim. Esimi çağırdım ki bisiy olursa kapsın götürsün diye:( annelik iste

05/21/2011 15:03:00

allah korusun cidden. bir de ben problemliyim deprem konusunda. kesinlikle anlamıyorum. allah esirgesin. seneler önce sınavdaydım. birden hocamız masaya yapısıp masayı deli gibi sallamaya basladı. dedim manyak katın ne yapıyorsa.. ben sınavı yapmaya devam ettim. aradan biraz zaman gecince ögretmen cocuklar deprem oldu korkacak bişi yok demişti. yasadıgım hic bi depremi hissetmedim. yani ben de garip seyler olur arada yatagın sallandıgını falan hissederim tansiyon dusuklugu sanırsam. depremleri de hep tansiyonum dusmustur gene diye yporumlarım.. panic room...

05/21/2011 15:44:00

CEYLA bebişin yıkanamasa da mis kokuyordur. Umarım göbüşü iyileşmiştir. 

CECE sudokrem bulamıyorsan sana alıp gönderirim. Yazık değil mi kuzunun poposuna.
Bilinçli bir şekilde gülen TEO'nun ağzını severim ben :)

05/21/2011 16:35:00

saol nilüfer. evet bulamadım ama dün doktora gittik. o da bi yıgın sey dedi. ğişik normalmiş, kullandıgım ıslak bezi begenmedi. su ve pamukla sil dedi. iyi de bu ıslak mendiller icinde en iyisi sadece su ve pamuk var dedim (uni baby-yeni dogan) cevirdi icindekileri ve potasyum sorbatta var sakıncalı dedi :( popolin yazdı. ben hicbirinizde duymadım ama doktor diince aldım. düzen oturtmaya calısıyorum simdi de öncelikli hedefim.. saatli uyuma, saatli bırplama saatli bomba :PP

aish soka girme canım.. bizim kızlar koc burcu emeklemeye de erken baslıcaklar haberin ola. benim kız da kafayı tutuyordu ayakları ile kendini ittiriyordu nazar mazar cok inanan bir insan oldugumdan kimseye de demedik heee normal bişi işte diyorduk soranlara... sana tavsiyem yeni dogan falan deyip ASLA yalnız bırakma.. yatagın kenarına falan..

bu arada ilk ayını dolduranlar, hiç oyuncak aldınız mı bebelere??

05/21/2011 17:13:00

öykücük de guluyo ama bılınçsız bıde yanagına dokununca :)) aısh bende cok sasırıyorum kafasını tutmasına uzun bır sure tutamaz dıye beklıyodum bıde seslere donuyo artık bıde bıraktıgım yerden hep saga sola kaymıs buluyorum ve sok oluyorum o kadar yol katetmesıne ne cabuk ögrenıyorlar herseyı... bız yıkıyoruz hergun kızımı göbegı dustugunden berı daha rahat uyuyormus gıbı gelıyor bana bıde yıkamak da cok keyıflı suyu sevecek sanırım hıc sesı cıkmıyor

05/21/2011 17:30:00

Ben de söylemedim kimseye. Teo uzun zamandır bilinçli bakıyor , bugün kahkahasını duyduk:) nazara çok aldırış etmesem de kimsye söyleme ısrarları sonucu diyemedim ama teo ikinci hafta basını kaldırmaya başlamıştı . Uzun zamandır oyuncak kullanıyoruz cingirak ilk haftadan beri , bir de okyanus gibi sesler çıkaran kuzusu ile uyuyor bir de anakucaginin müziği bayılıyor .... Vegaliya bayıldım ;) Ceyla o harika koku yıkanınca gitmeye başlıyor anne karnı kokusu cok başka. İnanc demisti diyeceksin o kokuyu bol bol icine cek benm için de... Yazarken bile gözlerim doldu

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...