Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

04/16/2011 16:20:00

öle nasıl oluo bilmiom şelele sandı benim memeleri herhalde...malesefff babam kaza gerçirdiği için kv kalıo bizle ama zormuş gerçekten bugüne kadar hiç bişi yokken şimdi oluo bi sürü anlaşmazlık...

04/16/2011 16:26:00

allah kolaylık versin meryem... hipp marka emziren annelere çay var, tadının daha iyi olduğunu duymuştum.
aish çok haklısın yaa hepimiz hazırlıyalım böyle bi pankart, ya da tişörtlere baskı yapalım bu yazıyı, göğsümüzü gere gere dolanalım, anlarlar heralde...:))

04/16/2011 17:41:00

...

04/16/2011 17:44:00

şunu da belirteyim..onlarsız bu süreç zor geçerdi..ben dışarı çıkıyorum işlerimi hallediyorum..akşamları uyuyorum..bebeğe bakıyorlar...lohusanın 40 gün gözü yere bakarmış derler..çok doğruymuş..benim 2 gündür rahim sancım var..doktor bile 40 ın çıkınca gel dedi..yani eskiler bazı şeyleri doğru söylemişler..

04/16/2011 21:59:00

meryemcim analı babalı büyüsün minnoşun inşallah. çok sevindik...yaşadığın sıkıntılar hep başımızdan geçti.ağlma krizleri, sinir olmalar, süt sorunu, göğüs yarası falan...

benim göğüslerimde yara olmuştu artık emzirirken ağlayacak gibi oluyodum.lansinoh kremi bana iy geldi şu an sorun kalmadı...süt artırıcı olarak humana öneriliyor ama o da rezeneden başka bişey değil.onu alacağına rezene ve nane kaynat iç, hem içinde ne olduğunu bilirsin...bu çay bol süt yapıyor. ayrıca bol yeşillik, bulgur pilavı, su,komposto da iyi geliyor...bunlar bildiklerim cnm. bir de ben pekmez içiyorum kan yapsın, dirençli olayım diye...

bu kayınvalideler süt olayına takmışlar, benimkininde gözünü doyuramıyoruz, bunlarda böle işte.emzirirken bakarlar yani bizdede var bu modellerden cnm:) ilk hafta daha sinirli asabi oluyorsun ama ikinci hafta daha relax...birde kv deler yerini bu dönemde anneye bırakmalı en azından ilk bi kaç hafta...bende öyle oldu...anneler daha anlayışlı zorlamıyorlar seni tanıyorlar çünkü.kv de ne bulsa süt olsun diye ağzıma tepmeye çalışıyordu yemeyince alınıyordu, bu  baskıda beni geriyordu...çok şükür o dönemler gitti şimdilik...sende sakin olmaya çalış ve bi kaç gün sonra gidicek ve ben sabredeceğim diye düşün. ne derse hı de istersen de yapma

04/16/2011 22:06:00

çok teşekkürler kızlar gerçekten zor ve sıkıntılı bi süreç atlattım hamileliğimin son 15 gününde şimdi de annem olmadığı için tabi zor geçio bazı şeyler ama napalım dioruz hayat her zaman istediğimiz gibi yönlenmio...gökdercim rezene milupanınmı aldın içtin yoksa öle ot olarak mı aldın huma still tea de anosanon falan da var herhalde neyse ikiisnden birini alıp içeyim ben de...
doğurmayan kaldımı bu arada ben öbür tarafa bakmaz oldum hiç...:)

Artun kuzum uyudu şimdi ben de yatayım önce herkesin bebeğini öpüorum hayırlı uğurlu Analı babalı olsunlar...

04/16/2011 22:20:00

Sutu olmayan ve emziremeyen Ana soyle Diyor (Ben oluyorum):sut icin kimyonnnnnnnnnnnnn......yemeden de sutun olur yaninda Bol Bol su:)

04/17/2011 07:24:00

Sakin denize ayak falan sokma.......!!!!!!

04/17/2011 09:57:00

merhabalar:)) dıger taraftan buraya kaymıs muhabbet kacırmısım:))

meryem gozun aydın canım adıyla uzun uzun yasasın artun...

gercekten bu kadar kotu mu bu dnem ya ne guzel bebegınız kucagınızda saglıgınız yerınde esınız yanınızda daha ne olsun ... bosverın gerısını huzurlu olmaya bakın kı sutler bol gelsın ıncırde cok sut yapıyormus bılgınıze hem tadı da guzel caylara nazaran...

ınanc masallah yavruya buyumuste mevlutlerde basrol oynarmıs yerıııııımmm :)

04/17/2011 12:00:00

Süt için havilcan harikaymis..aishcim lohusalik tehlikeli bir donem ...40 gün dikkat denir.haklıymışlar ben bir haftadır faciayim...teo basroldeydi çok başarılı bir mevluddu.gülmekten yarildim..çok da ağladık:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...