Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/21/2011 20:01:00

ben o kokuyu niye farkedemedim. :( bana hala mükemmel kokuyor gibi geliyor. hic degismemis gibi. deprem gibi koku algım da "0" sanırım. :S bahsettigin kuzu su cocukların sevgilisi uyutan kuzu mu gecen görmüştük dükkanın birinde??

05/21/2011 20:52:00

Bilmem ki..white noise denen sesleri cikariyor..Teo nun hep yaninda tutuyorum..arkadasim hediye almisti..cloud-b adi..

05/22/2011 11:49:00

beşiği güvenli zaten. senin beşik de benimkinden. alt değiştirme yerinde de düşmesini engelleyen kısımlar var. ben sizinle yatarken szin yatagınıza bıraktıgında diyorum. ben bazen yatagın kenarına yatırıyorum senin gibi ortasına değil. o yuzden dedim. aglamaması iyi. benim ki acıkınca aglıyor. bir de bizi göremeyince.. düzen düzen düzen.. diyorum öğretecem diye olmuyor, o bize öğretiyor! ağlatmaya da kıyamıyor ki insan. sürekli kucakta :(

05/23/2011 07:43:00

Selam kızlar

Sol memede kanal tıkanmış 3 gündür ağrılar içindeyim.

Sağıyorum. Bol bol emziriyorum. Doktor mastit değil henüz dedidünDün geceden beri meditasyon yapıyorum, bakalım ne zaman kurtulacağım :(

Bir de vücudumun bir çok yerinde kizarikliklar var, deli gibi kaşınıyor. Doktor doktor geziyorum uf!

05/23/2011 08:05:00

gunaydın kızlar kızızmın yuzunde kızarıklıklar cıkıyo sureklı bırı ınıyo bırı cıkıyo ucu da beyaz sıvılce gıbı herkes sıcaktandır dıyor sızde de oldu mu doktora cuma gıdıcez oncesınde fıkır alayım dedım gecmıs olsun nılüfer umarım acılır da rahatlarsın bır ana önce ...

05/23/2011 14:42:00

nilüfer geçmiş olsun demek ki göğüslerin bebenin emmesiyle boşalmıyor arada sütünü sağ rahatlarsın diye düşünüyorum
özge telaşa gerek yok benim bebemde de var aynı ortası beyaz kızarıklıklar her gün başka bir yerinde çıkıyor çıkıyor sönüyor :) yenidoğanlarda görülürmüş kendiliğinden geçermiş birşey yapmaya gerek yokmuş hem doktor söyledi hemde bir kitap var bende orada yazıyor
bebeme bugün 2. banyosunu yaptırdık şimdi uyuyor :) bizimkininde derileri soyuluyor :) losyon sürdüm banyodan sonra

kızlar siz kaç kat giydiriyorsunuz bebelere. ben nanemolla olmasını istemiyorum sıcağa alışmasın istiyorum ama bizimki altını alırken bile hapşuruyor :( iç body üstüne tulum yada alt üst takım giydiriyorum ben birde yelek giydiriyordum artık çıkarttım yeleği havalar ısındı diye 2 kat yeterli mi sizce ?

05/23/2011 14:49:00

birde siz bere giydiriyor musunuz? aile doktoru başından üşür beresini çıkarma dedi ama başı terliyor saçları ıslanıyor gibi geliyor bana bilemedim :( yüzünü çizecek diye eldivenleride çıkartamıyorum yavrumu öyle görünce bana daral geliyo vallaa

05/23/2011 18:16:00

kızlarrrr artık uykusuz geceler ve gündüzlerim var çok ilginç...oğlum sürekli memede acaba aç mı yok sa eğlencesinemi bilmiorum gerçekten..:(((

05/24/2011 04:36:00

Meme daha iyi, bol bol sağıp sıcak kompres yapıyorum.  Kızarıklıklarıma çinko karışımı bir ilaç yazdı doktor. Ben sudokrem kullanıyorum onun yerine, bebeğe zarar vermediğinden eminim en azından.

ÖNDERÖZGE kızarıklıklar normalmiş. (Dermatoloğa gitmişken Berkeri de gösterdiim.)

CEYLA  bereyi banyo sonrası ve dışarıda kullanıyorum. 2 kat giydiriyorum: kısa kollu body+tulum. Parka çıktıkça yelek giydiriyorum. 

MERYEMASLI biz gecede 4 kez uyanıp besliyoruz bebemizi. Emerken uyuyo yine. Gündüzleri uyumadığı zamanlarda ya emziriyorum ya  alt değişimi (biz biraz altını açıp kendimizce bebişimizle oynuyoruz, sohbetler ediyoruz.) ya da gaz çıkarma operasyonu yapıyoruz. Şimdilik Berker'in başka bir aktivitesi yok. Yani bebeğinin bol bol emmesi normal. Tabii kilo kontrolüne götürmende fayda var.

BERRAK senden cesaret alarak Berkerin tırnaklarını törpüledim harika oldu, çizmiyor :)

Herkesi öpüyoruz.

05/24/2011 09:18:00

slmm
ben geldim  yine...bağlantımdaa bi kaç gündür sorun vardı...aşkolsun bi kişide bu nerde diye sormamış :=(
 konular almış başını gitmiş yine...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...