Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/24/2011 09:33:00

Meryemasli hosgeldin 40 sonrasi sendroma..Huy degistiriyorlar..Hic canini sikma..Artik mide Daha genis Daha cok acikiyor..Buyuyor.:)

Kizarikliklar saka gibi bi saat once var bi saat sonra yok...ciltleri dogaya alisiyor iste..Ben artik evde ( hava cok soguk degilse) bezinin ustune kisa kollu body giydiriyorum..sere serpe takiliyor..AMA disarda icinde ekstra body hirka..Ben hic sapka takmadim eldiven de..zaten elleri usurse tulumlari eldivenliydi ..bir de ellerini kullanmayi seviyo bunu engellemek istemiyorum.Nilufer Ben Daha 3 gunlukken oldum mastitten siyirmak oldu benimki..ablam yanimdaydi cok mudahele etti..kendi doktor arkadaslarina da danisti..surekli kaynar olmayan Suyla kompress yaptik..dus basligiile banyodayken masaj..surekli bepanten ile ovduk..gamastarn diye bi gogus kremi var onu surdum..lansinoh ise yaramadi.bir de pompa fayda etmedigi icin meme uclarima sise cektiler...o nasil bir acidir anlatamam...AMA bana fayda Eden mastitten kurtaran da o oldu..tek gogus de degil iki gogsumde oldu..biri yogundu tabi..bepantenin yumusatma etkisi de yadirganamazdi..Ben hem tirnak Makasi hem torpu kullaniyorum..cok da basariliydim ta ki bugun oglusumun etini kaptirana kadar:(((((

05/24/2011 09:35:00

Gokder cerenin resimlerine baktim o gun..bayildim elbiseli resimlerine....;)

05/24/2011 10:33:00

kızlarrr ben epey uzaklaştım.. giremiyorum nete, çünkü tuvalete bile zor giriyorum, sürekli emiyor defne..
ama maalesef kilo almamış, bir haftada sadece 100gr almış. doktor günde 5 mama takviye verdi, ama kaşıkla verecekmişim. onu da yemiyor, ağzına gitmiyor çünkü diliyle itiyor hepsi üstüne. sinir geldi bu yüzden.
ben de bugün iki kere biberonla verdim. ardından da emzirdim. ama memeyi bırakacak diye korkuyorum.
ama bu sizin de dediğiniz gibi kesinlikle psikolojik, sürekli emdiği için eve her gelen sütün yetmiyor heralde, doyurmuyor demesini içimde çok büyüttüm sanırım, sütüm iki memeden de acayip akıyor. bu yüzden sebebi psikolojikmiş, doktor öyle dedi.  yarın başka doktora daha gidicez bakalım, ama şu biberon işini napıcam bilmiyorum. bakalım yarınki doktor ne diycek. biberon kullanma derse bu çocuk aç kalacak sanırım:((
bi de bunun üstüne dünden beri defnenin burnu akıyor, acayip tıkalı, ağzından nefes alıyor, durmadan hapşuruyor ve inanmıcaksınız ama bi güzel sümük çıkıyor. üşüttük mü naptık anlamıyorum.
yani çok sıkıntılıyım kızlar, ne zormuş her şey...:(((

05/24/2011 10:37:00

mrh kızlar... doktora gıttık bugun kızarıklıklar sıcaktan oluyormus normalmıs bende kısa kollu body ve penye tulum gıydırıyorum sapka hıc takmadım sevmıyor zaten gozunun ustune ınınce sınırlenıyor... benım moralım cok bozuldu drdan sonra oyku ılk hafta kılo vermıstı ondan sonra almaya basladı ama 3560 oldu yanı 21 gunde toplam 570 gram almıs oldu buda gunluk ortalama 26 27 gr oluyor bence normal ama dr yarım kılo almıs az almıs dedı cok moralım bozuldu aglayıp duruyorum acaba sutum mu yaramıyor dıye yardımmm lutfen...

05/24/2011 11:03:00

işşallah berrak bu biberon işi korkutuyor beni biraz.. ben de anlamıyorum sürekli emiyor ama neden kilo almamış:((

05/24/2011 13:28:00

Canim Benim belki yutmuyodur sutu dikkat et..Teo Dan ornek vereyim..ornegin 90 cc mama hazirladim.emiyor gibi agizda bir hareket..esimle bakiyoruz birbirimize kesin yemiyor diyoruz...biberonu agzindan bir cekiyoruz kimama Hala 90 cc de.yutma sesini dinlemeye calis...emzik olarak kullaniyor olabilir..cok guclu ol,ayabilir belki cenesinin kuvveti..Teo banyo yapinca su kactigindan olsa gerek burnu Akar..bi de aksin dogumdan kalan artiklar da cikar..bir de Teo yu soydugumuzda muhakkak hapsurur;) adet edindi..mamanin sekerli olmamasina dikkat et..kendi sutunun rengine dikkat et..bir de doktorunla konus deger testi yapilsin sutune istersen..o zaman belki anlasilir sebebi..hem uzme bak Ben hic emziremiyorum..bun a da sukur caniminici...alisirsa da alissin mamaya onun icin hayirlisiysa...uzme canini

05/24/2011 14:06:00

duygucum aynı doktora gittiğimize göre sana da anlatmıştır aynı şeyleri ama emerken cok cok sesleri geliyorsa emzik niyetine kullanıyordur yutmuyordur inanç ın dediği gibi. doğru emzirmeyi anlatmıştır sana da hasan bey dimi?
bizimkide bir haftada 130 g almış :( geçmişi bırakın şimdi bir hafta sonra tekrar bakalım kiloya dedi doktor.çok kilo kaybetmiş ama sağlıklı bir bebe dedi azıcık rahatladım. canının istediğini ye emziriyorum diye abartma normal beslen bol sıvı tüket ve sık sık emzir göğüslerini boşalt ki sütün artsın dedi sifon misali sifonu çekmessen yenisi dolmaz dedi :) ve emziren anneler emzik bebişin kafasını karıştırırmış memeyi doğru ememezmiş emzik yasakmış!

05/24/2011 14:20:00

Ceyla evet emzik emdirenler icin duymustum bunu..tuzum kuru bu konuda galiba

05/24/2011 14:22:00

Bisiy sorcam bu goz rengi ne zaman oturur acaba??yani mavi gozlu diyemiyorum,ela diyemiyorum..merak ettim

05/25/2011 15:20:00

Kesinlikle bebekli hayat eğlenceli.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...