Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/25/2011 22:20:00

perperişan geçti dünüm. sürekli ipek leyiz. ağlayıp duruyor. akşam eşşim gelse de versem diyorum. sabaha karşı 04:30 da yattım. bilmiyorum ne kadar daha böyle gidecek. feci bi hal.. depresyona giriyorum sanırım gene. ben benimkine emzik hala vermeye calısıyorum tutarsa ne ala.. evet bebekli olmak son haftaya kadar eğlenceliydi, bir geğiriyordu taa koridorum ucunjdan duyuyorsun bırplar gene aynı sekilde. bir de ıkınırken ki sesleri cok komik.. Ah Allah ım sen aklımı koru :)

05/26/2011 09:40:00

mamali bebek cok zorrrrrrrrrr......cekmeyen bilemez...gazsancilarindan uyumayan bebekler..o mamalar nasil sanci yapiyor..surekli su kaynat,biberon sterilazsonu,yok bu mama allerji yapti,kullandigin mama yi markette bulamama,yaninda surekli biberon su mama tasima,emzirememenin vicdan azabi.ucakta 2 kez mama hazirladim..yanimdaki kadin tuttu teo yu..emzirsem ac ver memisleri.emziren bir suru arkadasim var onlarin hayati o kadar kolay ki...biberonu da veren brnim bakan da..cok zor cookk

05/26/2011 10:49:00

haklısısn ınanc bence de emzırebılmek buyuk bı avantaj ben sadece mama alan bebekler sankı daha kolay buyuyo fızıksel olarak dıye dusunuyorum ara ara versem mı dıye dusunup sonra kıyamıyorum ıste emzırmeye devam...emzırmenın de soyle bır zorlugu var bebegını bırakıp 5 dk bıle dısarı cıkamıyorsun banyo yaparken bıle uyanmasın dıye dua edıyorum nasıl yıkandıgımı bılmıyrum ben cunku aglamaya basladıgı an tek sakınlestıgı sey meme

05/26/2011 11:33:00

mamayi yine bnden yemek istiyor..ben de banyoya giremiyorum...gecen hafta gunduzleri hic wc ye gitmedim.ben  iki gun dus almadan duramam tam 3 gun yikanamadim ve kusmuk koktum.  kimse yok yardim eden..mesela mama hazir degil krize giriyor ciglik cigligA...bi yandan kendini geren,aglayan elimde teo,bir elimde biberon,suyu koy,mamayi koy,yok su soguk yok sicak,,hala aglayan bir bebek,biberonun kapagini kapat caLKALA,AGLAMAYA devammm...off off cok zor....ben yanlizim yardim eden yok ki...hele uyku sersemi geceleri...kalkiyoruz mama yapiyoruz..elimde biberon uyuyakaliyorum,cocugun cigligina uyaniyorum ki uyuyakalmisim mama verirken agzindan cikmis biberon ustune akmis...yok kizlar sukredin..hem saglikla besliyorsunuz....cok bunaldiniz mi sagarsiniz sutunuzu geceleri biberonla verirsiniz,ya da disari cikarken sagarsin sutunu,memeni acmak istemiyosan uluorta verirsin biberonu..hep sukredin hep sukredin...mama-biberon cok zor..cocuk yine anneye bagimli..

05/26/2011 16:43:00

slm kızlar...bebekli hayat değişik hallerle herkeste farklı bi seyir izliyor sanırsam.emzirmek kolay mama zor demişsiniz katılıyorum...bir kaç kere mama vereyim dedim açlıktan bağıran bi bebe ve hadi daha hazırlayamadın mı diyen bir eş gördüm...çok şükür emzirebiliyorum sadece dışarıda gezmeye gittiğimde  mama veriyorum nadiren...ama zorluğunu gördüm haklısınız...bu aralar kızım ağlama tutturdu gidiyor.bulunduğu oddada yalnız kalmak istemiyor bi insan nefesi arıyor, haliyle gündüzleri benim için zor geçiyor.bazen dediğiniz gibi tuvalete gün boyu çıkmadığımı farkediyorum...o uyuyunca yemek yapmak için koştur, makinaya çamaşır için koştur, evi süpürmek için koştur derken derken gün bitiyor.banyo artık akşamları yapılır oldu.babaya emanet ...

kızmın büyüdüğünü farkettim bugün.bi tulumunu giydireyim dedim büyük sanıp hiç giydirmemiştim bu zamana kadar. bi ne göreyim olmadı .=) sevindim ve şaşırdım...ağırlaştıdas artık kucağımda sallarken zorlanıyorum...ve malesef kucağa fena halde alıştırmışım almadan susmuyor...

05/26/2011 19:27:00

gökder, seninle seyirlerimiz aynı bizim. gün içinde ben de koştur koştur. geçen kahvaltıyı 14:30 da yaptım. Öğle yemeğini bile daha erken yiyordum ben. Çamaşır atarken, ev temizlerken ağlatıyorum biraz yoksa onu da yapamıyorum. Herkesin kendine göre bir zorluğu var tabi. İnanç .allah sabır versin. Gece ağlayınca gözünü arala aç memeni ver biz de durum. Sen de kalk hazırla. Eşine yaptır arada. Gece o yapsın mamaları, öğret. Sen de bir yere kadar sonuçta, Teo da alışsın babaya. Sen çalışmaya başladın mı? Nasıl olacak düşünüyor musun hiç??
Benimde arkadaşım hediye getirmişti 3-6 aylık. Daha 2. ay olduğu için giydirmiyordum. Dün annem bu küçülecek daha sık giydir deyince, hiç giydirmedim ki dedim ve bi baktım gerim gerim.. 1-2 giyimlik ömrü kalmış. Ama ben büyüdüğüne sevineceğime, hediyeyi giydiremedim diye üzüldüm. negatif anne =) 56 cm olmuş boyumuz, ama tam gerdirmedi hemşire. sizin kızların boyu-kilosu ne kadar oldu şimdi?
Bir de bugün 2. ay aşılarımızı olduk. 3 tane aşı. Canım kızım ağladı. Kabuk bağlayacakmış 1.5 ay kadar sonra ve 6 ay geçmezmiş. Orayı da yıkamayacakmışız. Kokar be yavrum. Nası işse...
Berrak, sen nasıl mama verdin onu anlamadım. Ne oldu "doğallığa" =)))

05/26/2011 21:16:00

gokder cece ...bebeklerimizin ayni zamanda dogmasindan midir nedir seyirleri ayni....bu aralar Teo hep kucakta..odadan ciktigim anda agliyor delicesine..bir kac gundur yuzustu yatiriyorum yanimizdayken ..o zamn uyuyor..saat 3 den once ogle uykusu yok o da zaten bir yarimsaat bi saat kadar..is mi o da nedir???yok artik 4 e kadar falan is..aksam 7 de kahvalti yapmisligim var..babasinin gecen ay aldigi salopeti olmuyor..bugun ilk defa giydirdim halbuki..erkek olmasinin da etkisiyle galiba 60 cm uzeri oldu..olcemedim..ama gecen ayki kontrolde 57 cm...bir de agirlasti ki anlatamam kollarim kas yapti eni konu...3-6 ay tulumlari zor oluyor desem yeridir ve istemiyor da cikartiyorum..surekli bir ciplaklik sevdasi susturmak icin soyuyoruz bexzini aciyoruz..baba kalkiyor o  yardim ediyor..termosumuza su hazirliyorum.odamizda yerimiz var termosu biberonlari mamasi orda duruyor..cunku mutfaga gitmeye mecalimiz kalmiyor.sabah nobeti 5 de devraliyor esim..yoksa iptal olurum..ucretsiz izin  alacagim.antalya ikimiz de ziyan oluruz.yazdan sonra baslayacagim..baba turizmci yazin onu insandan saymiyoruz..her gece sabaha kadar telefonlar,toplantilar,anlasmalar anasi agliyor desem yeridir.o yuzden onu cok yoramam.yazik.. durumlar bunlar bizde

05/27/2011 08:12:00

uzun bir aradan sonra herkese merhaba:))) ben girmeyeli ne çok şey yazılmış ve ne çok konu konuşulmuş kızlar..bebekli hayat gerçekten güzel..her ne kadar tüm zamanınızı çalsa da onunla konuşurken size güzlümsemesi herşeyi siliyor..kızlar benim sütüm azaldı..düzenli yemek yiyemiyorum ondan mıdır acaba..hem süt hem mama takviyesiyle idare ediyoruz ama sadece süt versem başlıyo yavrum ellerini yalamaya..malt içeceğini önerdi bir arkadaşım hiç içen var mı bana ne önerirsiniz..bebişimiz emzirmek istiyorum ama sütüm gelmiyo üzülüyorum çok..hamileliğimde olduğu gibi tekrar süt içmeye başladım..

05/27/2011 08:27:00

aish kucağa biz alıştırdık cnm..ağlayınca hemen alıp emzirdim ve birazda kucağımda uyumaktan hoşlanıyor diye ilk annelik hevesiyle kucakta salladığım oldu.annem eşim herkeste kucağına alıp sevince olan bu...birde ilk zamanlar koyun koyuna yattık..kokumu aldı bırakmıyor...bu bi yandan hoşuma gidiyor bi yandan da dediğim gibi işlerimi yapamıyorum ...gözünü açıp uyanınca hemen ağlıyor yanına gidip pişpiş yapıp sallayınca susup uyuyor...artık kucağa alamıyorum ağırlaştığı için, beşikte saallayarak uyutma çabası içindeyim...birde kızım kendiyle konuşulmasını çok seviyor çene arıyor o zamanda susuyor. malesef biz susturucu kullanmadığımızdan (emzik) durumu böyle kurtarıyoruz...
 inanç bu aralar bende yüzüstü yatırıyorum o zaman uyuyor popişini de pışpışlıyorum...kolları acır diye sonra geri çeviriyorum sırtüstü. ceren başını kaldıramıyor  kollarından kuvvet alması gerek tam beceremiyor.ama çabalıyor yavrum...çıplaklıktanda çok korkuyor...banyo için onu soyduğumda veya kıyafetini değiştirirken titreyerek ağlıyor ellerimi kollarımı falan tutmaya çalışıyor...banyo küvetini bi sıkı tutuşu var görmelisiniz...
aish uyku olayına gelince o inan çok değişken oluyor sürekli huy değiştiriyorlar malesef. ben henüz odayı ayırmak için çok küçük olduklarını düşünüyorum cnm yinede sen bilirsin...

05/27/2011 08:59:00

meryemcim mrb cnm nerelerdesin...inan dün aklımdan geçtin bu meryemle aslı hiç sesleri çıkmaz oldu dedim kemdi kendime...ilbertoş nasıl seni üzüyormu annesi...soruna gelince cnm bizde düzenli yemek yiyemiyoruz bebelerden...cece ve inançında dediği gibi  öğlen 2-2,5 olduktan sonra ancak kahvaltı yapabiliyoruz. ama akşam yemeğininde ben canına okuyorum .) süt için şiddetle tavsiyem rezene...benimde başlarda sütüm azdı ceren doymuyordu mama takviye ediyordum rezeneden sonra artık mama vermiyorum sadece anne sütü...oldukça bollaştırıyor...benden bebeğimede geçiyor rezenenin etkisiyle gazıda rahat atıyor sanırsm.

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...