Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/27/2011 10:05:00

kızlar merhabaa...

uykusuz bir gecenin ardından sinir bozukluğu ile sizlerin yazdıklarını okumak istedim belki sizlerde d eaynı sıkıntılar vardır diee...

artık hiç uyumuourz biz.. gece gündüz hep uyanık oğlum.. aç mı doymuyor mu bir yeri mi ağrıo gazlı mı sürekli neden kucak istio....:(( cevapsız bi sürü soru...

Rezeneler malt içecekleri dere otları ne varsa yiyip içiorum ama nafile gibi...:(( o ağladıkça ben ağladım sabaha kadarr..:(

Allah bütün bebekleri korusunnn...

05/27/2011 10:24:00

16-20 yerine bbiz 2 gündür nerdeyse toplamda 2 saat uyuduk yani oğlumda ben de ...:( hep memede çekince ağlayıp uyanıo...emzik verdiniz mi bari uyurken versem mi...napsam bilmiorum doktoru ben de arayım diorum gerçi kontrolüde yaklaştı...40 dan sonra iyice huysuz oldu canım oğlumm...ama bi derdi var kesin bence...:(

05/27/2011 10:25:00

16-20 yerine bbiz 2 gündür nerdeyse toplamda 2 saat uyuduk yani oğlumda ben de ...:( hep memede çekince ağlayıp uyanıo...emzik verdiniz mi bari uyurken versem mi...napsam bilmiorum doktoru ben de arayım diorum gerçi kontrolüde yaklaştı...40 dan sonra iyice huysuz oldu canım oğlumm...ama bi derdi var kesin bence...:(

05/27/2011 10:25:00

05/27/2011 10:36:00

aslicim bundan birkac hafta once ben de ayni sorunlarla karsilastim..hatta bunu yazdim..40 dan sonra giden uykular,minimum uyumalar,aglama krizleri..bunu sana burda 6 .haftasini bitirmis tum anneler diyecektir..aynen ben de panikledim..ama sonra aydim ki yenidogan degiliz artik..artik bir bebek Teo..hatta daha da bilincli bakmaya baslayacak..etrafi inceleyecek..yeni dunyasini goruyor bu aralar korkma..hayatta kucakta uyumayan cocugum kucak der oldu..yanindan bir saniye ayrilamaz oldum..bu 6. haftadan sonra Teo daha sik beslenmeye basladi..daha sik memeni ver bu aralar ..artiki yenidogan kiyafetleri de olmuyordur ona..dikkat et beli sikiyor mu,ayaklari uzun mu kaliyor tulumuna,bezinin sikma olasiligi var mi?bunlar hep onu huysuz yapar aslicim..ben bircok kiyafetini kaldirdim,3-6 aya gectim..ayaklarini toparladiklari icin boylari kisaymis gibi geliyor ama aslinda  boylari cok uzamis oluyor..pantalonlardaki tulumlardaki cm lri iyi takip et..bir de bu haftalarda cok kilo aliyorlar pisiklere dikkat et canim..daha bol koruma yap..simdilik bu kadar..ailemin yaninda tatrildeyim cok yazamiyorum..seviyorum hepinizi ve bebelerinizi?)

05/27/2011 11:03:00

meryemasli: benim de bebeğim saatlerce emiyordu, uyuyor gibi gözüküyordu ama memeden ayırınca ağlamaya başlıyordu, uyumuyordu hiç..ben gaz sancısı var falan sandım..günlerce gece gündüz böyle uğraştım...meğer bebeğim doymuyormuş gazdan falan değilmiş doymDIĞI için huzursuzmuş zaten düzgün kilo da almamış..doktor mama takviyesi verdi..her emzirmeden sonra mutlaka mama veriyorum...düzene girdik..yemediğim içmediğim şey kalmadı ama bana hiçbiri fayda etmedi...arkadaşım malt içeceğinden çok memnun sütünü epey artırdığını söylüyor...aile hekimliğindeki hemşire de sabah kahvaltıdan önce yaşmayayı pekmezle karıştırıp yememi tavsiye etti o da sütü artırırmış..umarım sana faydası olur...sütün az olması çok kahredici bişey bi de heryerde ilk altı ay sadece anne sütü verin diyolar..bebeğime bakıp bakıp ağlayasım geliyor..yani hepimizin sıkıntıları aynı

05/27/2011 11:10:00

çok güzel yazmıssın inanc =) ben bugün gayet enercik uyandım. kızım zırt pırt uyanıyor ona da cok kafayı takmadım cuma günü ya :)))))))) hafta sonu babaya devir :P

Çok komik bir şeyler oldu hemen anlatmam lazım.. Başrolde Berrak var.. Dün Tayyip in Ankara projesini duydum. Bu güney kent falan olayları. Rüyama girdi. Rüyamda Muğla dayız. Güney Kentin de . Eşimle tatile gitmişiz. Derken Aish in kocası bize geliyor ve diyor ki Berrak yemekler yaptı sizi bekliyoruz akşama isterseniz ben götüreyim. Ben de diyorum ki şimdi işimiz var akşama geliriz. Derken akşam oluyor ama gideceğimiz ev çok uzakmış. Malum biz güney kentteyiz ya :)) Neyse bizi almaya geliyor gene eşin akşama ve size geliyoruz. Buraya kadar zaten komik ama asıl bomba bundan sonra başlıyor..
Sen Nefes i ters tuttmuşsun suyun içine tamamen sokup orada yıkıyorsun. Diyorum kendine gel napıyorsun, sen diyorsun ki doğalı bu anne karnında da böyleydi. (Bu da dün senin habertürk yazını okudugum icin olsa gerek) Ondan sonra doyuurmaya geliyor ama sen meme falan açmıyorsun. Göbek bağını katlamış tokayla tutturmuşsun göbeğini, onu çözüyordun ve Nefes in ağzına doğru sıyırıyorsun. Bağın içinden böyle değişik bir sıvı akıyor Nefes in ağzına ben şoklardayım. Bu ne yaaa diyorum. Sen de felsefe falan bir şeyler anlatmaya başlıyorsun, asıl yaralı olanı bu vs. vs. diye. Hatta sen dede var aç bak diyorsun. Benim en son midem bulanıyordu odayı terkederken. Ama uyanınca ne güldüm ya. İnanç derdş de sizleri rüyamda gördüm diye, nasıl oluyor ki diyordum. Böyleymiş =)

05/27/2011 11:12:00

ben diyecektim missan demiş.bi tanıdığın bebeğide böyle gece gündüz ağlıyo uyumuyodu meğersem bebek doymuyomuş  mamaya geçince ek olarak sorun bitti.sen de dene meryemcim.bide bebişlerin kol altına bacak arasına gıdışına dikkat buradada pişikler olabilir. ondanda ağrı olur bakımını iyi yapın derim.bizim şu ana kadar pişik sorunu olmadı. ılık su+pamuk
pekmezde süt yapar hem susatıyorda

05/27/2011 11:15:00

ay ceceeee çok güldüm yaaa...bende hamişken görmüştüm buradaki arkadaşları rüyamda ama hatırlayamadım şimdi

05/27/2011 12:24:00

cece rüya süpermiş :)

bebelerle hayat güzel evet bizde çok gülüyoruz hallerine annem çocuğumu oyuncak yaptınız diyor eşimle bana bizde ne var azcık oynayalım diyoruz :)

ama şu kafadaki sorular ve herkesten gelen değişik cevaplar kafa karıştırıyor :( mesele doktor gak dese emzir guk dese emzir dedi. eee bu durumda ben bugün sabah 11 den 2 ye kadar emzirdim 2 de kahvaltı yaptım bir  yandan bebek arabasını sallayarak ve teslim olup emzik verdim zar zor uyudu :( bazı gece emip hemen uyuyor bazı gece beşiğini salla emzik ver zar zor uykuya dalıyor. emziriyorum gazını çıkarıyorum eskisi gibi yatırayım uyusun istiyorum ama yatırır yatırmaz ağlıyor emzik veriyorum susmuyor kucağıma alıyorum susuyor ama bu sefer meme arıyor halbuki daha yeni emmiş oluyor sanırım bunun adı kucağa alışmak oluyor :(

bebemin esiri oldum ama çok tatalı bee yaaa yirimm onu yirimmmmm :)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...