Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/27/2011 13:21:00

bilmiorum kızlar doyuyor gibi gelio yani kakayı takip et seyrekleşirse doymuo demişti doktor ama benimkinin kakasında problem yok aynı sıklıkta...yani sanki doymada sıkıntı yok gibi..aama uykuya geçemio vericem ben de emzik belki düzelir...çok üzülüorum ya çok gazı var ya gerçekten aç ya da bi yerleri ağrıo yavrumun...dün sabaha kadar memeden alamadık en sonunda ben de yastık falan koydum kafama uyudum o emerken napayım her çektiğimde ağladı....

05/27/2011 14:41:00

Asli senden ricam dizlerinin üstüne minik yumuşak bir cocuk yastığı koy. Yuzustu yatir ve hafifçe salla sırtını da ov. Öyle duruyor mü dene. İki secenekte de ise yarar bunlardan biri gaz ikincisi ise sırt agrisi olabilir karın agrisiyla beraber.. Bir de cigerlerine sağlam sekilde avuç icinde engebeli boşluk olacak sekilde vur. Kaka Isine bakma sen. Teo gunde birkez aglayarak kaka yapıyor yapısal bir özellik senin de yediklerin falan etkiler kakayi.cocuklar gaz sancısını unutmak için yemek yemek ya da meme emmek ister. Sana yapışıyorsa gaz sancısı olabilir. Erkek bebek ebeveynlerinin böyle bir problemi var ne yazık ki. Biz bir kutu sab simplex bitirdik bu yüzden ..ve teo nun da sancıları altinci haftalarda tavan yapmisti.

05/27/2011 15:04:00

kızlar, internette nasıl araştırcam bilemedim. İpek e süt vermek üzere göğsümü açtım, böyle kabarmış benek benek. Hani dudağın kenarında uçuk cıkar ya o şekil. O sivilcemsi kabarıklıkların uç kısımlarında da böyle beyaz lekelenmeler var. Elimi sürünce pütür pütür.. Sağlık ocağını aradım hemşire, eğer enfeksiyon olsa ateşiniz olurdu dedi. Emzirebilirsiniz sorun değil dedi. Ama emin değilim hala kabarık. Krem, mustela kullanıyorum. Kahverengi kısmına göğüs catlak önleyici, dış kısımlarda ki beyaz yere ise çatlak iyileştirici bakım kremini. Ay ne yapcam ne olur bi akıl..

05/27/2011 18:50:00

Selam kızlar

inanç biz de huysuzlandığında tulumu çıkarıp altını açıyoruz. Çok hoşuna gidiyor.

05/28/2011 09:18:00

Berrak bende memede uyutmamaya gayret ediyorum ama işte paşa bazen istediğini yaptırıyor :) bu sabah gözlerimi açamıyordum uykudan yatırdım yatağına gözleri açıktı bıraktım 1 saat uyumuşum uyandım bizimkinin gözler hala açık :) kuzum izin vermiş bana uslu uslu yatmış yatağında :)

eşim gece ne zaman uyansam ayaktasın nasıl bu kadar sabırlısın birde hala şevkatle kucaklıyorsun şevkatle alıyorsun yatağından diyor :) oğluşumun sayesinde eşimin bana olan sevgisi saygısı hayranlığı daha da arttı :) ikisinin arasındaki aşk da bambaşka tabi babasının göğsünde yatarken kendinden geçiyor paşa :)

berrak aynı haftadayızda siz haftanın sonunda biz başındayız büyük ihtimal :) maşallah Nefes hızla büyüyor darısı başımıza :) akşam misafir vardı büyümüş gördüler Saygını inşallah öyledir dedim bende bakalım salı günü doktor amca söyleyecek ne kadar büyümüşüz...

bütün bebeleri ve anneleri öperimmm...

05/28/2011 12:17:00

eskisi gibi emdikten sonra direk uyku hali kalmadı berrak gündüz uykuları da azaldı.mesela sabahtan beri sadece saat 12-1 arası uyudu şimdi saat 3 oldu uyuttum nihayet :) uykusu geldi mızlanıyor ama illa kucakta uyumak istiyor ama pes etmedim bebek arabasında salladım :)  gece ilk uykusu güzel oluyor 3-4 saat kesintisiz ama gece uyanıp emdikten sonra zor uykuya dalıyor malesef.

bizim oğlan geçtiğimiz salı ölçüldü 52 cm olmuş ama kilosu 2990 idi :( uzun ince bir yoldayız yaniii :) bana da sütüm bol gibi gelmiyor ama eskiye göre daha çok kusuyor alakası varmı bilmiyorum ama ben yeterince süt içiyor fazlasını kusuyor diye yorumluyorum kendimce

uyku sırası bende :)  hadi görüşürüz

05/29/2011 00:57:00

saat 04:00.. İpek de değil ben de problem anladım. Canım kızımdan şikayet ediyorum bir de utanmadan, saat 4 e kadar uyutmuyor diye beni.. Şimdi mışıl mışıl uyuyor. Ama ben gene ayaktayım. Bebeğim seni çok seviyorum, huzurla uyu... Anneciğin akıllandı, özür dilerim..

05/29/2011 02:48:00

Cece ne oldu ?

05/30/2011 12:19:00

900 km diil ama 500 km lik bi yol yol yaptık arabayla 10 gün kadar önce... çok tereddütüm vardı yolda problem çıkarır diye ama korktuğum gelmedi başıma... üstelik bizim kız ana kucağını da hiç sevmiyor... ama buna rağmen hemen hemen tüm yol boyunca uyudu... ama tabi 900 km de az yol diil... tabi ki uçak daha rahat olur ama arabayla da çok sıkıntı çekeceğinizi sanmıyorum.. bebiş çok ufak çünkü, uyku süresinin uzuun olduğu zamanlar şimdi.. ilerde daha zor olur araba aklı daha çok kesmeye başladığında ve uyku süreleri kısaldığında...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...