Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

05/30/2011 13:57:00

berrak bencede şimdilik nefes iyi uyuyor olabilir ama bi süre sonra düzeni değişecek, o zaman planlarda değişebilir, umarım huysuz olmaz da gezer diyar diyar...

bu arada kendimi bugün çok  iyi hissediyorum neden mi? kızım uyurken hamur yoğurup börek yapayım dedim ağladı ama nasıııııll  bi bilseniz.bende ana kucağına koydum getirdim mutfağa...ceren öyle uyanıkken kendi kendine susup oynayan bi bebe değil. uyanıksa ağlar...sallayıp konuşursan susar.bende ayağımla bi yandan ana kucağını salladım bi yandan da ellerimde oklava hamur açıyorum tezgahta... arada mızıkladı ama sonra sese uyudu...bende super kahraman anne hissettim kendimi...halim bana da komik geldi...sonuç olarak böreğimi yaptım misler gibi...herşeyin üstesinden gelebilmekte güç veriyor insana...

bu arada haftasonu bebeğiini kaybeden arkadaşım var demiştim hani 9 aylık hamileyken  iç kanama geçirdiği için bebeği anne karnında ölmüştü.o geldi bize.kendini nasıl sıkmaya çalışıyor ama yinede göz yaşlarına engel olamıyor cnm ya konuşurken onla benim bile gözlerim doldu...yaşasaydı 1 aylık olacaktı şimdi...takdiri ilahi  tabii....

05/30/2011 14:32:00

ilk zamanlar gecede 5-6 defa kalkardım bu aralar sabah 4 te ve 6,5 ta kalkıyor emmek için...emzirip altını temizliyorum yatırıyorum uyanırsa beni yanında istiyor kucağıma almamı bekliyor bundan ağlıyor alıştırdık kucağa...

05/30/2011 14:48:00

Berker 5. Haftadan itibaren düzene girdi. Ancak gazı olursa sorun yasıyoruz. Bu hafta Babaannem bizde. Hem koca hem bebek hem büyükanne bir de üstüne dua!! İyi atlatıyorum yıne :)

Bu arada bebek arabasıyla deniz havası aldık, gunes+ruzgar = berker de ben de sarhoş gibiyiz şimdi.

05/30/2011 17:29:00

off.. bizimki kaka sıklıgını azalttı. bazen 4-5 saat geçio gram kaka yok. doymuyor bu cocuk sanırım. 2-3 saatte bir acıkırdı, şimdi 1 saat sora mızzlıo yarım saat idare ediyorum sonra veriorum memeyi. ama hala aç sanırım. geçen ilk mamayı verdim. şimdi bir daha hazırlıyorum. ya neden böölee oldu :((

05/30/2011 19:02:00

tatlım insallah senin dedigin gibidir. kendimi kötü hissediyorum. mamayı icirdim hala uyuymuo aglıo falan.yataga yatırdım içeri geçtim. nasıl katıla katıla ağlıyor, tıpkı aşı vurulmuş gibi. açtım park yatagın lambasını müziğini, bagırmasına dayanmaya calıstım ve simdi uyuyor. bencil miyim acaba..kafam karısık. bebeklerin her aglaması agrıdan mıdır, yoksa nazdan da yaparlar mı.. off yaff..

05/30/2011 22:23:00

benim beyazlayan meme başım vardı ya.. derisi soyuldu!! artık ucunun etrafında kahverengi kısım değil pembe kısım var. hayret bir olay ya. nemden mi soyuldu. bunu kadın doğumcu bilmez. cildiyeye mi gitmeliyim? ne garip ve "ilk" yaşadığım herşey..

05/30/2011 22:54:00

cece kaka sıklığının azalması sadece açlıkla alakalı diil.. bebiş büyüdükçe de eskisi kadar sık kaka yapmaması normal... bizim de kakası eskiden çok daha sıkken, şimdi bi sabah, bi öğlen, bi de akşam üstü yapıyor.. gece kaka olayı bitti  artk bizde de.. tabi çocuk zaten doymaya da bilir, o da ayrı bi durum ama onn anlarsın... bu arada ağlarken kucağına aldığında ya da sevdiği bişey yaptığında alğamayı kesiyorsa büyük ihtimalle bi sıkıntısı yoktur.. eğer ağrı, sancı gibi bi sıkıntısı varsa genelde ne yaparsan yap susmaz...

05/30/2011 23:08:00

iyi geceler..biliyosunuz samsundayim ben..carsamba sabahi donuyorum antalyaya..o gun asimiz var karma verem falan.soyle bir durum olustu.ucakta oksurmeye basladi.bugun ise cigerleri yirtilacakmis gibi oksuruyor..doktoruna mail attim.oksuruk var asisi da var ne yapalim diye..cok korkuyorum..maili copyliyorum

'Onemli olan oksuruk ne kadar sıklıkta ve arka arkaya kac kez oluyor cunku bu aralar viral akciger enfeksiyonu fazla bence asidan once bir sırtini dinlettin..mutlaka tlf yada mail ile goruselim oksuruk onemli tekrar gecmis olsun`

iPhone'umdan gönderildi'

sinir krizine girmis bulunmaktayim arkadaslar..gecenin ikisinde gordum maili oglende atmistim..canim cok sikkin..allerjik bir aileyiz ayni babasinin astim oksurugu gibi oksuruyor.

05/31/2011 11:31:00

aish gelişimi benim kıza benziyo benimkide 1 aylıkken 4,5 kilo 54 cm idi normal yani
inanç teo için üzüldüm cnm umarım önewmli bi durum yoktur

05/31/2011 12:11:00

ınanc gecmıs olsun canım umarım basıt bır öksuruktur sıkma canını...
cece 4 5 saat kaka yapmayınca doymadıgı anlamına mı gelıyo ben bılmıyodum öykunun de yapmadıgı oluyo 5 6 saat ac mı kalıyo acaba?

kızım bu aralar kusmaya basladı 2 gune kadar hıc kusmuyodu 2 gundur ara ara kusuyo mıdesını mı usuttu acaba olabılır mı oyle dıyolarda ...

hepatıt asımızı gecen hafta olduk bız hıc bır sıkıntı yasamadık snrasında ama 2 aylıkken olan verem asısında ates falan oluyomuş bıde kabuk baglıyomus:(

gokder mama verdın mı hıc cerene öykü 1 aylıkken 3600 du boyu da 51 bılıyrum her bebek ayrı bır bırey ama acaba sutumun mu kalorısı yok off off...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...