Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/01/2011 09:21:00

gecmıs olsun canım off fcok zor bu asılar ya bıde hepsı aynı gun umarım atlatır teo can

alısılıyor mu ya uykusuzluga bu gece uyurken yastıgımı kucagıma alıp mememe dayamısım öyküyü emzırıryor gıbı :)) esım sabah herkesı arayıp anlattı keyıflı keyıflı...

06/01/2011 10:51:00

İnancım geçmiş olsun,inşallah atlatırsınız en kısa zamanda.Geldi mi üst üste gelir derler ya o hesap :(

Özge cim ve Berrak cım,sabah yürüyüşlerinden sonra pek uyuyamıyorum :( Gündüzde uyuyamıyorum pek.Annem ve ablam çok yakınlar bana,her gün uğruyorlar sağolsunlar.Sohbet muhabbbet derken uyku yalan oluyor :) Ama gece uykum fena sayılmaz,sık uyansamda hemen dalıyorum yine,inşallah Asya da bana benzer.

Bide Asya nın yanına Zeynep eklemek istiyorum,siz ne dersiniz?

06/01/2011 13:08:00

slm kızlar bugün verem ve karma aşımızı olduk kol ve tek bacak neyse çok ağlamadı ama diğer bacağına vurulan biraz yakıyormuş onda çok ağladı bebem...ama oona dokunup konuştuğumda sakinleşti ...gitmeden ateş düşürücü verdiğim için şu an ateş yok. ama ara ara takip et dedi hemşire...koldan vurulan kimisind kabuklanma yapıyormuş kızarıklık falan özge sende yazmışsın zaten...iz kalıyomuş aynı bizim kolumuzdaki gibi...3 gün yıkamayın dediler su değmeyecekmiş.

bu arada  geçen aydan bu yana 1 kilo almışız .berrak sende bahsetmişsin zaten ayda 1 kilo alınmalıymış diye bende sevindim okuyunca...4600 dük 5600 olmuşuz boyumuzda 3 cm uzamış 57 cm olmuş...

özge
ilk ay mama verdinmi demişsin cnm ilk 1 ay sadece gece yatarken 1 defa verdim ama o da mamada yazan ölçeğin yarısı kadar..bir aydan sonra hiç vermedim...şimdide sadece çarşıya çıktığımda emzirecek yer olmadığı zaman mama veriyorum  oda haftasonundan haftasonuna ...memeye alışkın olduğundan hepsini bitiremiyo bile...çarşıdan arabaya bindiğimiz anda hemen emziriyorum eve gidene kadar...aslına bakarsan her çocuğun gelişimi farklı...kilosunun bizimkinden düşük olması sağlıksız olduğunu göstermez...kafana takma yani...ben rezene ve pekmezin mithiş faydasını gördüm ve de  yeşilliklerin...

inanç sizin aşı maceranız nasıl oldu.bu arada uçakta minik bi kaza olmuş geçmiş olsun aslan parçası çok ağladımı , öksürük uçaktaki basınçtan mı oldu acep...

seden cnm iki isim koymak istediğiini söylemişsin zeynep güzel  isim ama iki isim konulunca sadece biri kullanılıyor ve diğeri kağıtlarda kalıyor...bu da gereksiz evraklarda sınav kağıtlarında zaman kaybı...tabi sen bilirsin yinede...

bi de bi sorum olacak ya bende hamileliğimin 8. ayından bu zamana kadar sürekli bir baş dönmesi var...doktoruma söylediğimde bunun kulakta iltihap falan boğazda iltihap varsa olacağını söylemişti ama öyle bi sorunumda yoktu...hala da başım dönüyor sizdede bu durum var mı...

ayyyyy ne çok konuştum dimi....

06/01/2011 13:37:00

Aksam 2 de yattim 4 te kalktim..hazirlandim...saat 8 de ucaga bindim..meshur faciam yasandi..Benim yerimde bir yabanci (orn ingiliz) olsaydi kesin Dava acardi sirkete..Teo nun kafasindan cikan sesi anlatamam....neyse aprona Indik.otobuse bindik.tum otobus oglumu sevdi...seker seker bakiyodu etrafa...babamizla bulustuk o ara valizimi a lip calisma arkadaslarimi ziyaret ettim.Teo sirayla herkese kustu....;) sonra arabaya binip tek bir body giydirdim cunku Antalya ya-ni-yor.....ordan saglik ocagina.. Bana tetenos asisi...evlada 2 bacak bir kol,aglayan bir evlat,aglayan bir koca...sonra sakinlesen koca sakinlesen evlat..bu asilardan pnomokok olan galiba en cok acitani..uzgunum AMA yaptirmayanlar icin bu 2. Ay asilari facia.eve varis,allahtan cum a gunu Ben yokken yardimcimiz gelip temizlemis..Ben de camasirlara giristim..2 makine Teo camasiri...ve surekli aglayan bir evlat ( yapisti bna)su an dizimde salliyorum..uykusuzum ve iptalim...

06/01/2011 13:46:00

Simdi biliyorsunuz gokder ile bizim bebeler ayni gun dogdu..herseyleri ayni...azdiklari tarihler sunlar bunlar falan filan...Benim oglumun adi can,gokderinki ceren..can- ceren...oglumuz sarisin,beyaz tenli,suan icin Mavis bakisli,kukreme ozelligine sahip,karakter sahibi,biraz Asabi AMA erkek Adam olcak o kadar..kizimiz ceren afeti devran,siyah sacli,bildircin gozlu,tamba tumba esmer bomb a kivwminda. Ben oglumuz can a cereni uygun gordum...artik ne olur bilmem..;)).( ohhh allahim bugunleri de gordum..ne keyifliymis ;))

06/01/2011 13:52:00

.=)  ay inanç güldürdün beni tamba tumba esmer bomba...hahahahh doğru valla...bilmem ki ne desek kız evi naz evi şekerim...muhabbet süper yalnız...bende şimdi cereni ana kucağına koydum sallıyorum azıcık mızıklıyor şimdilik sakiniz.

06/01/2011 14:09:00

Saol berrakcim..gokder dogumdan sonra demir ilaci alinmasi gerekirmis AMA Ben almiyorum...belki oyle bir nedendir..Ben gitmeden once calpol aldim AMA sonra vermekten vazgectim..yeni asilar cok ates yapmiyor dediler vermedim..bugunu atlatirsak yarin Daha rahat oluruz.yanliz Teo cok sag lam asisina kustu...off off

06/01/2011 14:28:00

demir ilacına devam edip bir de öyle deneyeyim bakalım...berrak enerji olarak iyyim..ilk 2 hafta sadece sıkıntı çektim ama işte neyin nesi bu baş dönmesi bilmiyorum...belki kan değerlerim düşük olduğu içindir.şu demir ilacı iyi fikir inanç haklısın...ben cerene calpol verdim ondan şu ana kadar sakiniz hatta uyuyor...teo afacan kuzu , anneyi korkutma oturur ağlar valla...benim şu son yakan aşısını vurupta ağlayınca gözlerim doldu ne yalan söyleyeyim...amaaaann  annelik böyleymiş meğer..

06/01/2011 14:32:00

aaa bişey daha söyleyecektim unuttum..bi tanıdığımızın bebesinde kalça çıkıklığı varmış ama bebek ağlamadığından rahatsızlığını bilememişler sonra öğrenmişler...bende bugün aile hekimimize sordum bunu, kontrol etti cereni,iyi görünüyor 4. ay bidaha bakalım hatırlat dedi...aklınızda bulunsun doktora sorun derim

06/02/2011 08:15:00

valla biz aylık gidiyoruz.aşılarını sağlık ocağındaki aile hekimimize yaptırıyoruz...o da çok iyi.cerenin gelişimini bilgisayara kaydediyor bi kaç ay sonrada grafik şeklinde gösterecekmiş. bana başka doktora gitsen bile kullandığı ilaçları mutlaka yazdır herşeyinden bilgim olsun kaydedeilm diyor..çok ilgililer hemşirelerde öyle...çok şükür bu zamana kadar sağlıkla geldik...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...