Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/02/2011 11:29:00

Merhaba kızlar.. Memeyi ASM ye gösterdim, hametan sür dedi. Onu sürüyorum şimdilik.

Özge biliyor musun, ben ilk haftalarda annem İpek in gazını çıkartırken odada, kendimi dövüyordum şöyle ki; gözler kapalı,  ellerimi göğsüme vuruyordum hadi kızım hadi kızım diye... Annem napıyorsun dedi ben de İpek in gazını çıkartıyorum dedim. Hani İpek dedi, baktım annemin kucağında... ne komik günlerdi ya.. Aklıma getirdin...

Bu arada;

İyi doğduuuunn İnanç iyi doğduuun İnanç iyi ki doğdun iyi ki doğurdun İnanç...
:)))

06/02/2011 12:26:00

nice yıllara inanççç

06/02/2011 13:03:00

inanç mutlu yıllar :)

kızlar biz salı günü doktora gittik az kilo almışız mama takviyesine başladık :( 3 saat arayla mama veriyorum öncesinde emziriyorum sonra gaz çıkar altını al derken uyku falan kalmadı ne bebemde ne bende :( ocak kapanmıyor mama suyu kaynat biberon kaynat! saat 3 de kahvaltı yapabildim bir yandan uyusun diye arabasında Saygını sallayarak. ev işiymiş yemekmiş yapabilene bravo valla ben her fırsatta uyuyorum :(

06/02/2011 14:58:00

Tesekkur ederim herkese...:) bugun dogumgunum ilk defa bu kadar prganizasyonsuz bir sekilde geciriyorum...asidan sonra Teo bit kin ve onu birakip bisiyler yapamam..yarin icin yapmis esim plan..arkadaslarim soyledi;))Teo yu bugun doktora goturdum...ilac karsiti dogal dongu sevgilisi doktorum oksurugu icin olabilir,bebeklerde gecici refluler olusur takma dedi..ilac yaziyorum AMA kullanmayacaksin dedi..mesela birgun boyunca surekli hic aravermeden oksururse ver dedi..Sadece Bol gunes acik hava dedi...evde aradabir dinlensin diye huzurdu yatiriyorum dedim yalvardi bana sakin yapma diye..eger yapacaksan da yanindan hic ayrilmayacaksin dedi..zaten ayrilmiyorumdedim ..biliyorsunuz anibebek olumu bu yuzden oluyor ve sebebi Hala anlasilamamis bu isin..Bir de annem verme asiyi kendi halinde birakdedigi halde asi Dan sonra calpol verdim dedim...dr cok hakli annen dedi..hastalik soz konusu degil,vucut direnc olustururken mudahele etmemek gerekir dedi..Teo 6350 gr ,62,5 cm cikti...key if adami dedi doktorumuz..kimse keyfini bozmamalidedi;)

06/02/2011 23:55:00

besikte yalnız bırakmıcak mıymısız ben po işi anlamadım?? ben sürekli yalnız bırakıyorum. sadece 5 dk uyuyabildigi icin, o da besikte kostur kostur bir yemek bir ortalık.. saat 3 oldu bak simdi hala dolanıyorum. inanc onu bi acıkla lütfen.

bir de müjdemi isterim bugun gündür 3 bez degistirdik kızım kakaya cıktı. badilerini yıkarken icime sokacaktım nerdeyse poklu poklu oyle sevindim yani...

06/03/2011 06:41:00

Cece berrak da demis yuzustu olacakti..yine bir iPad faciasi..kiricam biigun otomatik kelime yaptigiicin..offf ya aa bi yazi yazamiyorum

06/03/2011 09:05:00

gaz cıkarsın diye ben bazen yuzustu yatırıyordum. aman dikkat ediimm saolun ladyler

06/03/2011 09:09:00

Ben de karni agriyo diye yatiriyorum AMA Sadece yanindaysam...

06/03/2011 09:20:00

Kızlar merhaba... Kızı olunca netten ayrı kalan ben şu an azıcık fırsat bulmuş haldeyim. Önce yazılanları okudum çabuk çabuk. Bu karma aşı korkuttu beni valla:((

İnançcım doğum günün kutlu olsun bu arada azıcık geç oldu ama:))

Ceyla HaSan bey bize de aynı şekilde mama vermişti bahsetmiştim sana, siz de başlamışsınız artık.. Aslında düzene sokuyor bebeği, hiç üzülme mama veriyorum diye çünkü ben başta kendimi çok üzmüştüm.. Şimdi daha rahatım..Bide İnançın söylediği mama sağolsun hayat kurtarıcı, bizim kız üstten mamayı yiyor alttan pırt pırt gidiyor gaz, gazlı bebekler içinmiş o mama ya, süper.. Artık hiç gaz ilacı falan kullanmıyoruz.

Bu arada Defne de Teo gibi sanırım İnanç iki üç gündür acayip öksürüyor, tıkanıyor bazen gündüzleri korkutoyor bizi, ama sürekli değil..Sanki boğazında balgam var gibi öksürüyor yavrum, doktor bize de reflü dedi, bizim kızın azıcık da gribi var:(( Çok anlayışlı misafirlerimiz hasta olduğunu bile bile almış kızımızı eline enfeksiyon kapmış, sonra bize de geçti, babasıyla biz antibiyotik kullandık. Ama tabi defneye bişi veremiyoruz, o yüzden hala atlatamadı:((

Öpüyorum hepinizi...

06/03/2011 10:18:00

geçmiş olsun duygucum ailecek hastalanmışsınız..dediğin gibi koca koca insanlara laf geçmiyor malesef..

yüzüstü yatırmanın ani bebek ölümlerine neden olduğunu bende duymuştum..arada bir gazını rahat çıkarsın diye bende kucağıma yumuşak yastık alıp ters yatırırp ovuyordum cerenin sırtını...bebekler sürekli sırt üstü yattıklarından sırtları ağrırmış arada bi yapılmalıymış diye söylemişti kv dem...mantıklı buldum.ama yanlız bırakmıyorum tabii bu şekilde..biraz ovup tekarar çeviriyorum...baktım cereninde hoşuna gitti.mızıldamayıda kesti...iyi geldi demekki...bebekleri bu şekilde yatırdığında başlarını kaldırması ve emekler gibi ayaklarını oynatması iyiymiş.bacak kaslarının geliştiğinin göstergesiymiş.

biz bu aralar gülümsemeye başladık 2. ayın en güzel yanı bu galiba...hepinizin bebecikleini öpüyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...