Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/03/2011 11:08:00

ınanc dogum gunun kutlu olsun canım uzun ve guzel bır omrun olsun sevdıklerınle...

aısh bebelerımız aynı gıdıyo oyku de 2 gundur daha bılınclı guluyo sankı..

duygucum gecmıs olsun defne mamadan sonra kılo almaya basladı ıns bızde pazaretsı gıdıcez doktora bakalım ne kadar oldu öykü...

06/04/2011 17:30:00

Çok teşekkürler geçmiş olsun dilekleriniz için...:))

Özgecim defneye mama yaradı, valla bize de yaradı, bi düzene soktu bizi, özellikle uykuda. kilo almaya da başlamış, biraz geriden gelse de 3.700 olmuştu aylık kontrolunde.

Öpüyorum ...

06/04/2011 17:47:00

duygucum biz bir türlü düzeene giremiyoruz nedense. mama saatleri tutmuyor mesela 8 de vermem gerekiyordu ama paşa uyuyor. ama kilo aldığını farkediyorum.27 günlük iken 3100 g olmuştu henüz asıl biz geriden geliyoruz :( bakalım salı günü mama ile kaç g almışız öğrenicez ve aynı gün ilk aşımız olacak :(

fazla kalamıycam inanç sana sorum var. dışarı çıktığında mamayı nasıl hazırlıyorsun anlatır mısın vakit bulunca? yanına kaynamış su alıp onu ısıtıyor musun yoksa lokantada vb su mu kaynatmalarını istiyorsun?

hepinizi öptüm!

06/04/2011 18:06:00

bız de gerıden gelıyruz kızlar ama dktor mama vermedı henuz pazartesı tekrar gıdıcez bakalım ne kadar oldu oyku 28 gunlukken 3560 dı yarın kırkımız cıkıyor bu arada ne gıbı etkınlıkler yaptınız kırkı cıkanlar?

06/04/2011 22:23:00

Duygu, geçmiş olsun.
Ceyla, tam ben soracaktım sen sormuşsun. Mama hazırlama olayını...
Gökder, tam ben diyecektim sen demişsin :) Bilinçli gülme yaptı bugün bana, delirdim gene...

Benim sorum da şu. İpek hala doymuyor - ya da ben paranoyak oldum bilmiyorum - Ben de sağdığım sütü ısıtıp babaya verdim içirsin diye. Ben içiremiyorum çünkü gecenin bir yarısı mutfakla meşguldum. -neden kadınlar hep bir adım önde olmak zorundaysa -
Neyse, bana haber verdi İpek içmedi diye. Ben de iyi dedim. Aradan 1 saat geçti. Şimdi verdim içti hepsini gayet güzel dedi. Ben de b,raz payladım adamı. neye uğradığını şaşırdı, o yardım ettiğini iyi bir şey yaptığını düşünüyordu..

Sorum:
Benim bildiğim soğuk süt gaz yapar bebekte ondan içirilmiyor. onun haricinde bilmem gereken ciddi bir şey var mı? Çünkü sonuçta bu süt ısıtıldıktan sonra 1 saat oda sıcaklığında beklemişti...

Bir de sağanlara şunu soracağım, gün içinde ben 80 ml lik küçük kaplara sağıp daha sonra bunları büyük poşetlerde birleştirdikten sonra buzluğa atıyorum. Bu yapılabilir mi?*

iyi geceler.

06/05/2011 06:10:00

Merhaba iyi pazarlar herkese..çok fena üşüttüp hasta oldum.bademcik,boğaz,burun,ne isterseniz hepsi iptal..öksürük tavan yapmış durumda..ateş ve baş ağrısı hapşırılk oooo..fenayım fena..bakamadım.Evde mama hazırlıyorum ozel bir sıcak tutucu kabı var onun içinde bebek arabasına asıyorum..ama ben çok uzun süre bekletmiyorum.hemen yenisini yapıp atarım eskisi beklemişse..max 2 saat tutuyorum..gittiğim yerlere küçük bir kapta mama tozu,biberon ve evde hazırladığım sıcak su termosta duruyor onları alıyorum..eğer suyum biterse diye hayatsuyun çocuklar için çıkattığı bi su var.dışarı çıkarken kullanmak için ondan aldık..ondan bi tane alırım yanıma dışarı çıkarken..yoksa evde erikli su ile yapıyorum mamalarını.termos olunca kaynattın ettin derdi kalmıyor.berrak bizim arabada var o aparat.benimki ağlıyor sonra yazarım sevgiler
fazlasıyla hasta anne..................:(

06/05/2011 06:55:00

sıcak tutucu kp
http://www.tommeetippee.co.uk/product/closer_to_nature_insulated_bottle_carriers_x2/
termos ..bundan daha küçük bir model var bende daha çok onu aıyorum yanıma..bu biraz büyük..marketlerde falan da var zaten..ben metro grosstan almıştım bi tane incecik..tavsiye ederim
http://www.tommeetippee.co.uk/product/new_travel_bottle_and_food_warmer/
mama koyduğum kap
http://www.tommeetippee.co.uk/product/4_food_pots_lids_4_months___/
yani bu 3 şey benim her daim yanımda....:(
ah memelerim bir işe yaramadınız.....
kullandıgınız biberonun sıcak tutucularını alın bazen uymuyo biberonla kap..bende başka bi tane vardı biberonlarım sıgmadı içine.bi daha kendi sıcak tutucusunu aldım..
Bu arada ben teo ya su veriyorum..lıkır lıukır içiyo..çok sevdi..

06/05/2011 07:46:00

çok geçmiş olsun inanç!

peki şöyle yapsam olur mu? evde kaynattıp soğuttuğum suyu biberona koysam. mama tozunu yanıma alsam. dışarıda mamayı hazırlarken önce biberonu sıcak suya oturtarak suyu ısıtsam sonra mamayı koyup karıştırsam? birde suyun sıcaklığını nasıl ayarlıyorsun? ben bileğimin içine dalatıyorum yakmayacak şekilde ise veriyorum doğru mu yapıyorum? çokca suyu 5-10 dk kaynatıyorum sonra mama hazırlarken ısıtıyorum olur mu? yoksa her öğün için hemen öncesinde mi kaynatmam gerek? mama üstadı inanç nolur yardım et :) emziremiyorum diye de üzülme sakın sağlık olsun. Teo seni çok seviyor! sorularımın acelesi yok inançcım sen iyileşmeye bak :)

dışarı gezmeye gitsem sorun değil oturur emziririm ama abimin düğünü için kendime kıyafet ayakkabı vb almam gerek ve 1 gün içinde halledeyim istiyorum. o koşturmada mama vereyim diyorum.biz soluklanırken Saygında karnını doyurur yoksa emzirmek çok zaman alıyor :(

bu arada bugün abim geliyor abd den :) yeğenini ilk kez görecek! ayın 18 de evleniyor 19 da dönüyor :(
bebem uyanıyor daha 45 dk oldu yaaa :(

06/05/2011 18:12:00

Berrakcım bn de şimdilik merserize bir battaniye var onu kullanıyorum gunes için..hem rüzgara hem güneşe iyi geliyor keza antalya yanıyor ve ruüzgar da max seviyede oluyor deniz kenarında ..Aslında bebek arabasınn aparatı var ama takmadım..bu arada o bileklik gibi aparat maxi cosi de yok..bebek arabasının kendisinde var..daha doğrusu bugaboo bütün arabalarına koyuyor bu aparatı bildiğim kadarıyla..evet kullanışlı bişiy..ama sen de evde çok rahat yaparsın berrakçım..öyle allem kallem bişiy değil.bir oyuk var o oyugun içine oturtulmuş..bu yüzden yanlara kaymıyor..hep aynı yerde sabit..
Ceyla  senin dediğin de olur..ama hiç kaynatmayı falan takma kafana.Evde eşim ve ben damacana erikli kullanıyoruz.Ama Teo için pet şişe erkli alıyoruz..Çünkü damacanalar, pet şişeler kadar steril olmayabilir diye düşünüyorum..Dediğim gibi mama annesi olarak çok araştırdım.İstersen iki gün önce kaynat suyu.Hiç problem olmaz..Önemli olan mamayı bekletmemek.Burdaki anneler de hiç kaynatmıyolarmış erikli ya da hayat bebe suyunu..(kilerimiz bu sularla dolu:()Ben yine de bir kettle da kabartıyorum ama Teo doğduğundan beri ben asla 10 dakka su kaynatmadım..Hep ketttle kullandım.Ki yenidoğan dı..Bir de düğünde şöyle bir problem yaşayabilirsin..Emme dürtüsü yüzünden sürekli mama isteyebilir..Yanında fazlasıyla su götür..Aşağıdaki linkteki sudan al..aç ve ısıt
http://www.e-bebek.com/su/diger/hayat_dogal_mineralli_baby_su/XYZ-360604558
ancak işte ısınmasını beklerken bebiş çok ağlayabilir..o yüzden termos çok faydalı.
Bu arada Teo artık yazlık kısa tulumlar giyiyor.Bugün ilk defa güneş kremi sürdüm beyaz balığıma.Bir de artık her ajkşam yıkıyoruz yatmadan önce.Ancak başını her akşam şampuanlamıyorum..Sadece ıslıyorum..Çünkü saç derisi çok kabarabiliyor..Şimdilik bu kadar..
Ha vbu arada hiç açılmamış emzirme önlüğüm var..Teo nun boyu 63 cm olduğu için hiçbir yazlık tulumu olmuyor.uzun kollu bodyler de olmuyor.irikuıyım bir bebek .seve seve gönderebilirim..sevgilerrr.....

06/05/2011 21:32:00

http://cevrecianneningunlugu.blogspot.com/2010/06/dogal-gunes-kremi.html guncellememe yazdim.burda da yazayim dedim berrak..su an hastLik+ regl sorunu yasiyorum..ateslenmemim sebebi cikti..zira Ben Sadece kanama oncesi ateslenirim..cok farkli bisiymis gibi geldi.unutmusum bu donguyu

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...