Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/05/2011 21:06:00

geçmişolsun inanç...cnm dikkat et kendine...bu arada regl demişsinde , doğum sonrası ben daha regl olamadım...ve daha büyük bi sorunum daha var. yazsam mı bilemedim ama ilişki sonrası kanama oluyor 2 dir...kadın doğumcular da en büyük korkum oldu.şimdi gitsem bi dert gitmesen bi dert. sizdede  var mı bu sıkıntı

06/06/2011 09:38:00

inanç çok teşekkür ederim çok faydalı oldu yazdıkların :) düğün otelde olacak bir oda verecekler bize senin bilgilerin ışığında mama olayını hallederim ama illa ki meme derse saygın paşa düğünü bırakıp odaya çıkar emziririm ne yapayım. alacağım elbise uygun birşey olursa bir tülbent ile emziririm sorun olmaz :)) memeler ortalık malı oldu zaten paşanın yüzünden :)
tulumlar içinde sağol düşünmen yeter :) teocuk maşallah tosun gibi olmuş ama bizimkide kibarcık hala yeni doğmuş gibi :) hala 50 bedenleri giyiyor.  belki başkasının ihtiyacı olur canım buradan duyurmuş olalım :)
regl  olayına gelince 9 ay pek rahattık yaaaa :) benimde doğum sonrası kanamam bitti bakalım regl ne zaman olacak. spiral olayını ben doktoruma sordum mümkün olan en kısa zamanda takalım dedim 6 aydan önce olmaz dedi :( eşin korunacak dedi demesi kolay tabi :(

bizde gün aşırı yıkıyoruz saygını artık bundan sonra her gün olabilir ama onu yıkadıktan sonra yıkanmam farz oluyor ter içinde kalıyorum:( günde 2 anyo yapan ben banyo şurada dursun tuvalete bile koşturarak gidiyorum :( misal şu an oğlan mememde :)

öptüm hepinizi...

06/06/2011 10:20:00

kızlar selammmm

hafta sonu akrdeşimin nişanı vardı Tekirdağa gittik oğlumda geldi tabi ona bi süslü kıyafet aldım damat gibi oldu minnoşumm yolculuk çok zor deildi kendisi sürekli memede olduğu için memede gittik geldikk..oralarda d aemzirecek yer bulduk işte...alışsınlar artık...:)

kanamam benimde biteli epey oldu regli ne kadar erken oldunuz kızlar yaa gözüm korktu..:( 8-9 ay olmuodu benim arkadaşlardoğumdan sonra...gene mi başlıcak o işler...neyse bakalım..haftaya ben de randevu alıcam kadın doğumcudan 2 ay sonra gel demişti...gökdercim ilişki sonrası kanama bi arkadaşıma da olmuştu çok korka derim ama doğumdan sonra gitmediysen kontrole gidebilirsin bence...

14 ünde oğlumunda verem aşısı varr...artık ateşli aşılar başlıo herhalde...

herkesin bebesini öperimmmmmm

06/06/2011 11:30:00

saol meryemcim gitmeyi düşünüyorum doktora ama gidince o aletler falan offf...korkum o yani...ben daha regl olmadım.zaten emziren anneler geç olurmuş..aşıya gelince hiç korkma şimdiki aşılar ateşte yapmıyormuş zaten.bizde hiç olmadı mesela...

06/06/2011 13:53:00

En ilginç benim kanamalar o zaman. Hamileyken vardı. 40 gün lohusayken vardı. lohusa kanamam bitmeden adet oldum. Adet bittikten sonra lohusa sızıntıları devam etti. Kanlıcanlı yım masallah :)))... spiral den memnun kalmayanlar oluyormus cogu kisi geri cıkarttırıyormus diye duydum ben.. iyice arastırın derim...

06/06/2011 16:52:00

uyanık olduğu sürece bizimkinin kollar bacaklar hiç durmuyo ben yoruluyorum onu seyrederken demek ki benimki sporcu olacak Berrak :))) Nefes hanıma maşallah yaa nazar değmesin demek ki sütün yarıyor miniğe :) bizde yarın öğrencez bakalım süt ve mama ne kadar yaramış paşaya ve ilk aşımız dırın dırınnnnn!

benim doktor korunma yöntemi olarak istersen iğne yaptırabilirsin ama o zamanda hiç adet görmeyebilirsin dedi. o da kötü sıkıntı yapar menepozlu gibi :)

06/06/2011 16:59:00

Kanamam cok yogun..anlatamam..ped ped ustune..bitkin Dustum..bir de soyle bir durum var.hafiflemis hissediyorum kendimi..rahatlamis..enteresan bir his...Ben bir sure hicbisiy kullanmamak taraftariyim..malum icimiz yeni temizlendi.;)

06/06/2011 17:01:00

Berrak masallah nefese...sayginin iyi haberleri gelsin..gokder korkma endise etme..hormonal bir aktivitedir...bende de oldu.

06/06/2011 17:39:00

ben de dün regl oldum sanırım.. tam 3 ay sonra yani.. yoksa bu kanama başka bişey mi anlamadım... doktoruma da ulaşamadım bugün.. normalde süt verenlerde 5-6 aydan önce olmazmış diye duymuştum.. gerçi 2 ayda olan kişiler de var.. doğum sonrası kanamam 40 gün kadar sürdü yaklaşık.. sonra 70. günümdü sanırım 1-2 gün süren hafif bi kanamam daha olmuştu.. dün de tekrar başladı tam da bebişim 3 aylık olmuşken... sanırım bünyeden bünyeye değişiyor...  korunma yöntemine gelince ben de spiral taktırmayı düşünüyorum. kuzenim taktırmıştı, o memnundu.. tabi doktorumla da görüşmem lazım, bakalım ne dicek.. bebişten sonra eskişehire annemlerin yanına gittiğim ve daha 10 gün önce döndüğüm için kendi doktoruma hiç gidemedim kontrollerde, hep annemin doktoruna gittim.. bakalım benim doktor ne diyecek...

06/07/2011 06:00:00

spiral o bölgede enfeksiyon riskini artırıyor diye biliyourm.kullananlar hiç memnun değil, hepside enfeksiyon kapmış

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...