Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/07/2011 08:03:00

berrak isilik için eğer çok çok siddetli ise kortizonlu krem veriyor doktorlar.. ama ben ona çok da sıcak bakmıyorum, çok ileri safhada bişey olmadığı sürece... isilik için en iyi çözüm çocuğu serin tutmak... malum sıcaklardan oluyor isilik ve siz de bodrumdasınız, çok kalın giydirmemek ve sık sık banyo yaptırmak gerekiyor... bir de yine çok iyi gelen şeylerden biri de deniz suyu deniyor.. eee.. sizin için de çok kolay bişey bu :)) şu an deniz suyu soğuk diye belki sokmazsın denize ama, bi pet şişeye deni suyu koyup, biraz güneşte ısınmasını bekleyip, sonra onunla isilikli bölgelerini bi bez yardımıyla sürebilirsin ya da az az üzerine dökebilirsin...

06/07/2011 10:00:00

selam kızlarrr

ben hala gaz problemi ile uğraşıorum malesef...:( gazdan ağlayan sürekli memede durmak isteyen bi oğlum var..içtiğim rezenenin sayısı yok ama hiç bişi etkki etmedi doktorun verdiği damlada..:(
3 ayı beklemen gerekio dedi doktor beklicez artık bakalım...o ağladıkça çok üzülüorum ayaklarını karnına çeke çeke...anne olmak böle bişimiş işte...

06/07/2011 11:07:00

çok saol Aish gerçekten çok zormuş ağladıkça için bi tuhaf oluo sürekli memede durmak istio..galiba kolik dediklerinden...haftaya gene kontrolü ve verem aşısı falan var hiç bişi de yapamıolar bu gaza gerçi...

06/07/2011 11:21:00

meryemcim senin bu artun bey fena afacan çıktı.baksana anneye nazlanıyor memeyi de bırakmıyor..ama bu meme bağımlılığı bi süre sonra geçiyor bi ara bizimkide öyleydi...memeyi bırakmak istemiyor sürekli ağlıyordu geçiciymiş yani...üzülme gaz problemi herkesin derdi, özellikle berrakta demiş erkek bebeklerde olur diye, 1 ay daha sabır...

06/07/2011 12:31:00

Ben Hala evden cikamadim..pasam uyansin,Antalyanin pis sicagi gecsin diye beklemelerdeyim..Benim kanama full devam..aslicim gazdan neler cektik..doktorlar da erkek cocuk problemidir Diyor..Ben Teo mun morarmalarinin bitmesini sab simplex e borcluyum..esim evde sab sab sab diye kosturan bir Adam oldu..sicak dus ,dus basligi ile masaj cok iyi geliyor..emin ol colic degildir..kolikte hastanelik oluyomus annebabalar..o direct gaz ...biz artik duzenimize girdik bastaki..artik gaz sancilari Daha az..birpbirplamayi ogrendi Teo..;)

06/07/2011 12:36:00

Daha once de demistim gaz icin kucagima kucuk bir yastik koyuyorum,karnini us tune koyuyorum..cok rahatlayip sisiyo..sonra yan yatirabiliyorum:) deniz suyu isilik icin birebirdir berrak..spiral konusunda sunu diyebilirim.bir arkadasima saglik ocagi doktorlar da bizimkini takiyo diyip tkivermis..arkadasimdan yesil bisiyler akmaya basladi..icerde pasimsi bisiy yapmis.

Bir de tedaviler onlar gecsin diye iyi eziyet cekti.dr bi spiral gostermis bu mu taktiklari diye,bizimki hic alakasi yok demis..dikkat etmek lazim.AMA Ben igne-ilac dusmaniyim..dusunebilirim bir seneye kadar..not now..Teo uyNsa da gezmeye ciksak offfbekle dur bekle dur

06/07/2011 12:38:00

Berrak guncellemendeki kisi Kim merak ettim..bir msj at

06/07/2011 12:56:00

Bazen pis bogazlilik olayi yapiyolar ya o yuzden kusuyolar..takma..Mide fazlasini atiyor..Teo surekli kusar..bi de guler;)

06/07/2011 12:58:00

mrh kızlar ...

bızde dun gıttık dktora 4250 olmus öykücük doktor amcası artık her agladıgında meme verme aglarsa aclıktan deıl dedı ılk ay yarım kılo  alınca herkes ustume gelmıstı sutun yaramıyor dıye ama 12 gunde 650 gram almıs sutun yaramıyor dıyen herkesı aradım basta kayınvalıde tabı...

benım kanamalarım 20lı gunlerde bıtmıstı kırkımızda cıkınca butun hersey yoluna gırdı cok sukur:))

öyküde bu aralar omuzda uyumayı huy edındı yatagına yatırıyorum uyanıyo omzuma alıyrum uyuyo çok kmık ya...

06/07/2011 13:00:00

aaa ben soru sormaya gırmıstım dun esım aczaneden denemek ıcın elektrıklı pompa getırmıs ya ben sagamadım sutumu cok canım yandı 1 damla bıle gelmeden kapatmak zorunda kaldık pompayı  sutunu saganlar acıl cevap nasıl dayanıyorsunuz acıya... bende mı bı sorun var?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...