Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/07/2011 12:11:00

bılınen bı marka degıldı berrak zıra aklımda hıc kalmamıs:)) markadn markaya degısır mı acaba cunku benım de acı esıgım yuksektır..

06/07/2011 12:25:00

evet ya bende medla alacam da almadan önce bı denemek ıstemıstım ama marka farklı olunca denmenın de bı anlamı ykmus demek...

06/07/2011 19:49:00

Ozgem Benim koca almisti bana aventin ..masaj baslikli bir de emis gucunu kendin ayarliyorsun..yani sert mi ceksin az mi ceksin hizli yavas..Benim gogsumde taslasma baslayinca ben surekli onla cektim..ki goguslerime dokunani yskiyordum..masaj yapa yapa yumusatmisti gogsumu

06/08/2011 03:08:00

ayyy çok mutluyumm :) saygın bu hafta 380 g almış! 3480 g olduk yani gerçi hala yaşıtlarımızdan az kilomuz ama olsun ! boyumuzda 56 cm olmuş.

dün hem aşı olduk hem dotora muayeneye gittik. dışarı çıkmışken babamız bizi kordona kahvaltıya götürmek istedi. tam 40 dk park yeri aradık bulamadık ve eve  döndük :(ailecek  ilk gezmemiz olacaktı hevesim kursağımda kaldı :( çıkmışken annemin bana aldığı ve küçük gelen(!!!!!!) şortu değiştireyim dedim dükkan tadilata girmiş :( yani bir bahtsılık üstümüzde. neyse forbeste şöyle bir yürüdük hava aldık iyi geldi :)
saygın paşa da ilk defa dışarıda bu kadar zaman geçirdi. bebem arabasının içinde terlemiş kuzum annesi bilemedi tabi evin içinde fazla gelmiyordu kıyafeti. rüzgar var diye başlık giydirmiştim terden ıslanmış yaa o derece. doktorumuz dedi ki artık tek kat kısa kollu ve şort giyilecekmiş.

dışarıdayken mama verdim diye göğüsler doldu bende sağayım dedim. aventin manuel pompası var bende. ama bende başarılı olamadım çok az sağabildim. ya emzirdikten sonra sağdım diye yada pompada iş yok yada ben beceremedim.

kızlarrrrrr bu arada 9 ay çatlamayan göbeğim doğumdan 1 ay sonra çatladı! moralim çok bozuk :( nasıl böyle bişi oluyo anlamadım :(

06/08/2011 08:26:00

sorma berrak yaaa bilemedik ilk dışarı çıkışımızdı rüzgarda vardı ama tabi bebek arabasının içinde sırtı pişmiş yavrumun :( ders oldu bize

çok sıcak izmir deniz güzel olurdu benim yerimede gir denize :) kucağımdaki bebe uyusun bennde duşa atacağım kendimi

nefescik elbisesinin içinde pek güzel olur afet afet :) bende hergün değiştiriyorum kıyafetini giyilmeden kalmasın cicileri bir kez olsun giysin hepsini :)

06/08/2011 08:31:00

bodrumun suyu da serin olur hakketten

06/08/2011 10:00:00

ben medelanın pompasını kullanıyorum. mini elektirikli çok memnununm acı yok..
gaz olayı hala devam ediyor, damla, corek otu işe yaramadı. hala ayaklar karında surat kıpkırmızı. geceleri uyumuyor, derdi ne anlayana kadar bir sonraki acıkma vakti gelmiş oluyor. sağ göğsümün kahvereng,s, de soyuldu şimdi. ya sadece bende mi oldu bu soyulma hiççevremde de duymadım sizde de...

meryemi sen de ankara dasın. bi de ping ping. ben hala 2 kat uzun kollu giydiriyorum ya siz?

benim kıza emzik versem basında durmam gerekiyor, kendi bi iki cekisten sonra atıyor cunku agzından. o yuzden veremiyorum. ama ne zaman yanına gitsem, uykuda da olsa eldivenli elleri agzında. cekiyorum gene agzına goturuyor, kemiriyor eldivenin kenarını. önerisi olan var mı bu konuda???

bir de çok kusuyor benim ki. dün doymadı diye gene mama yaptım. içirdik yataga yatırdık oldugu gibi bosalttı hepsini. arada benim dünya kadar verdigim sütü de bosaltıyor. omzu hep ıslak hep ıslak... benim ki üşüttü mü? reflü mü? normal mi??

06/08/2011 10:35:00

cece, ben artık peng peng diilim :))  bi kereye mahsus kullanıcı adı değişebiliyomuş, bne de değiştirdim.. bu arada iki kat uzun kollu muuuu ??? yapma yaw, çok sıcak bikaç gündür.. ben artık kısa kollulara geçtim.. sadece gece yatarken uzun kollu tulum giydiriyorum şu an...

eldivenlerini yemesi için de önerim, eldivenleri çıkarman... bence çok da eldivenli dolaştırma.. yavaş yavaş ellerini kullanmaya başlasın bence... gerçi bizim kız da şu an ellerini yiyo şapur şupur.. bazen de alt dudağını.. bu aralar bi de salyalanmaya başladı, önceden hiç öyle bişeyi yoktu...

bazı bebekler çok kusuyor cece.. doktorunla bir görüş istersen.. bi de ne kadar doğru bilimyorum ama kusmuk eğer dirk süt şeklindeyse, yediklerini sindirmemiş demekmiş.. eğer kesik kesik ise, alması gerekenleri almış demekmiş...

06/08/2011 10:55:00

Merhaba kızlar..
Ben hiç pompa almadığım ve kullanmadığım için pompa hakkında bi yorum yapamıycam:(
Biz de bugün doktora gittik, çünkü öksürüğümüz hala devam ediyordu, korktuk. Ama şükür ciğerleri temizmiş, film de çekildik içimiz rahat etsin diye... Defne de 3900 olmuş, ceyla biz de geriden geliyoruz yani merak etme:))
Ben de artık kısa kollu giydiriyorum ama giydirecek alt bulamıyorum. Bi görseniz Defneyi bi giydirip bi soyuyorum, bu bunun altına uymadı, çıkar, başka giydir.. valla oyuncak bebek gibi oynuyorum kızımla:)) Tek kısa kollu badyle de sanki üşücekmiş gibi geliyo. Altına tek alt giydirince de komik oluyo, beline kadar geliyo tulum...Ööööle giyinme faslı komik geçiyor bizde...

06/08/2011 10:57:00

Selam..biz eldiveni ikinci aya gectigimizde biraktik..ellerini kullanmayi seviyor ve bun a engel olmak istemiyorum.keza buz gibi Samsuna gittigimde bile takmadim eldivenli tulumlarinin eldivenin..Sadece samsunda hava soguk oldugu icin icerden bir kat kisa kollu disina ise tulum giydirdim.ki son bir haftadir falan kisa tulumlayiz.bu arada Teo hep kusuyor.doktor bebek reflusu dedi..bazen bir biberon kusabiliyor,bazen cok yedigi icin kusuyor..artik emzigi de gecti kolunu ellerini yaliyor..ayni Teo nun yaptigi sekilde babasinin bebeklik fotosu var..:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...