Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/08/2011 14:03:00

bende pompa kullanmıyorum emiyoruz sürekli...peki kızlar siz çalıştığınız içinmi sağıyorsunuz neden emzirmiyosunuz ceyla...

cece benim kızımda kısa bi süre önce emmekten eldivenleri yarısına kadar sırılsıklam ettiği için çıkardım...şimdi ellerini yalıyor:) bi de bebeklerin elleri ile anneye teması önemliymiş havalarda ısındı zaten elleri artık havalansın bebelerin...keşfetmeyi öğreniyor hem...

havalar sısındı ama evler serindi artık evlerde ısındı..ben altına kısa kollu çıtlı atlet üsüttne tulum giydiriyorum...bizim kız günde 1 veya 2 kez kaka yapıyo ama onda da maşallah sırtına kadar çıktığı için sürekli üst değişiyoruz...pırt pırt zaten yapıyo, gaz sancımız kalmdı şükür...kusma konusundada arada yapıyor, hele kucakta gezdirince üstünü batırıyor...bizde bi giydiğimizi bi daha giyemeden yıkıyoruz..

06/08/2011 15:27:00

Her zaman olmuyor fakat zamanla sen de fark edeceksin ;bebek emdikce ,bol sivi tüketince ve tabiki zaman bulup dinlenebilirsen, sütün artiyor.Ben de pompa kullaniyorum, o da sütü arttiriyor .Aksam kendine zaman ayirmak istediginde, babasinin besleyebilmesi ya da baskalarindan da ihtiyacin oldugunda yardim alabilmen icin günde en az birkez sütünü sagip,biberonla beslemeni tavsiye ederim;)

06/08/2011 21:55:00

gökder ben çalışmıyorum evdeyim emziriyorum ama ilk günlerde bebe iyi ememediği için göğüslerim ağrımıştı rahatlatmak için sağmıştım.şimdi de fazla sütü biriktireyim dışarı çıkınca yada ben yokken içer diye düşünüyorum ama ilk deneme başarısız oldu bakalım ara ara deneyeceğim.berrak sadece sende değil herkesde süt emdikçe bitiyor hatta doktor bana göğüslerin boşalıncaya kadar emzir o zaman daha çok sütün olur dedi boşaldıkça doluyormuş sifon benzetmesini yapmıştı hatta :)

bugün çok sıcaktı artık bende sadece kısa kollu bacaksz tulum giydiriyorum ama çorapları çıkartmadım henüz. eldivenleride çıkarttık artık bana fenalık geliyo bebemi eldivenli görünce :) ama tırnaklarını kesmeye fırsat bulamamıştım yüzünü çizip kanattı bugün :( ellerini emmeside normalmiş refleksmiş engelleme demişti doktor.

mamaya başladıkan sonra bizde de kusmalar arttı benimde bildiğim posasını çıkarıyorlarmış.kaka da her yemekten sonra oluyo bizde ama hiç üstümüz batmadı daha. ama altımız açılınca çiş yapmaya bayılıyoruz :)

duygucum sonunda kilo almaya başladılar ya buna da şükür sağlıkları yerinde olsun :)

bebemi uyuttum bende yatayım gari :)

06/09/2011 10:35:00

Ben de fazla sütü biriktirmek için sağıyorum. İlk başlarda çok fazla geliyordu süt. Şimdi azaldı, hatta mamaya bile geçtik arada süt bittiği için dedim ya.. Ayrıca süt sağmak, süte yarıyor miktarını arttırıyor. Bir de ileride Allah göstermesin, göğüslerimde bir problem olur yada sütüm biter bebem sütten mahrum kalmasın diye doldurdum buzluğu..

Siz iyi, bayağı soymuşsunuz bebeleri. Ben hala kararsızım. Ankara çok sıcak doğru, ama bizim ev kuzey cephe. Ben hala kalın kışlık eşofman üstü falan giyiyorum. Doktorda zamanında siz ne giyiyorsanız bebeler iki katını giyecek dedi diye onu da giydirdim paso. Babası kısa kollu ama o dışarıya çıkıyor. Ben dü,n parka gitmesek, daha kısa kollu giymemiştim. Hala kararsızım. olmazsa sizin gibi içe kısa kollu badi dışarısına tulum giydireyim..

Biz denizi eylülde göreceğiz. inanç seni de arayacağım o zaman :)

Demek el yemek normalmiş. İyi o zaman şuandan itibaren eller foraaaa

06/09/2011 10:46:00

Teo Etobur..elini emmiyor ki.yiyoooooo..bildiginiz hart hurt sapir supur..Cece gellll....:)

06/09/2011 11:25:00

neyse sevindim bu el yeme olayıbıb bitek bizde olmamasına... çünkü artık parmak emmeyi falan geçti bizimkisi.. bildiğiniz bütün eli ağzıma sokuyo.. bi de ses çıkıyo ki, gülmekten ölüyorum valla :)) cece kararsız olma, çıkar kıyafetleri :)) soy çocuğu biraz, bak görceksin, o da daha rahat olcak.. tabi soy derken, evin sıcaklığına göre hareket et.. en azından sabahları daha soğuk olsa da öğleden sonraları falan kısa giydirebilirsin.. gerçi bizim ev, güney cephe ve bu günlerde öğleden sonraları yanıyo resmen...

06/09/2011 11:26:00

kızım ıkı gundur gunduzlerı uyuyamıyr ya sıcaktan tatıl gelse de karadenıze gıtsek hh serın serın...

bende dun gece ılk defa mama verdım berrak sureklı emmıyo aglıyo bı kavga halı bı turlu doyuramadım bende mama yaptım 2 dkda bıtırdı mamayı sonra 5 saat uyumusuz :)) ara ara tutuyo doymama krızlerı gercekten...

06/09/2011 12:25:00

elini emme demekki tüm bebelerimizde var ..panik yok...ya valla şu emzik emen bebeleri kıskanıyorum keşke cerende emse hala mücadele veriyorum alsın diye...bi alsa ama atıyor...korkuyorum ilerde parmak emen bi çocuk olsun istemiyorum...

06/09/2011 13:50:00

evet benim yeğenim ayak pamağını emebiliyordu bebeyken...benim korkum şöyle okul öncesi çağındayken bile parmak emebiiliyo olması

06/09/2011 20:30:00

uyumayan bebek nasıl uyutulur? sürekli ağlıyorsa ne yapılır? bitkin bir anne nasıl ev işlerini halleder? cinnet geçirmek üzere olan bir baba ile ne yapılır?

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...