Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/09/2011 21:21:00

Bugun tam 12 saat kucagimdaydi.aksam 9:30 du uyudugunda..Sadece kucagimda Uyuyor..kollarim agridi..ev isi yok.yemek yemedim..tam yarim saat agladim.koca eve ona dogrugeldi..ona da taviir yaptim.kfc den yemek getirmisti yemedim..su an oglum yanimda o diger Odada..yuzunu bile gormek istemedim cunku..ve Ben kiyamadigim ogluma sesimi yukseltip sus artik dayanamiyorum dedim..aslinda kendi ken dime soyleniyordum..olan bebegime oldu..butun stresimi hissetti sesimden.vicdan azabiyla bir de onun icin agladim.2 aylik bebek o Daha ..Ben bunu nasil yaptim..cok canim sikkin anlatamam size...surekli opup kokluyorum..Ben siniri olmayankadin bu hale geldim..yazarken bile agliyorum..

06/09/2011 21:45:00

codid, vicdanını rahat tut.. hepimiz bazen aynı duyguları yaşayabiliyoruz... bazen öfke paatlaması yaşıyabiliyor insan.. idilin krize girip aynı şekilde olduğu günler olmuştu ve bne de kızmıştım.. aslında küçücük bi bebek, ne yaptığının bile farkında diil diye acaip üzülmüştüm sonrasında... olabiliyo bazen.. herkes biliyo ki zaten onu senden daha çok seven, daha çok düşünen biri olamaz.. o yüzden de bunu düşünerek, içini rahatlat :)) sabah uyanınca, doya doya koklayıp öp bebişini :)))

06/10/2011 07:22:00

kızlar elifinde dediği gibi zaman zaman bebklerde böyle huysuzlanmalar oluyor..valla ben ceren huysuzsa altınımı pisletti karnımı aç önce onları hallediyorum yine ağlıyorsa o zaman kucak istiyor kendiyle konuşmamı nazlamamı istiyor anlıyorum...kucağıma alınca ona bişeyler anlatıyorum güzel kızım falan diye yada bi ninni bazen beraber dans ediyoruz. kısacası onu eğlendiriyorum..yoruyorum..zaten konuşmak kelimeleri tekrar etmek onun öğrenme sürecini kolaylaştırıyor...(öğretmeniz ya...)devamında zaten yine acıkıyor emerkende uykuya dalıyor...

geçen gün yemek yapıcam ana kucağını getirdim mutfağa...biraz durdu beni izledi sonra sıkıldı ağlayıp kucak istemeye başladı ama tam yemeğin ortasında ben nasıl alayım...baktım susmuyor başladım şarkı ninni söylemeye, sonra dedimki kızım bak baba gelicek baba anne mama yiyecek sana dolu dolu süt olucak ..yani anlıyormuş gibi anlattım epey dinledi sonra yine mızmızlandı bende ana kucağını ayağımın yanına aldım bi yandan onu salladım bi yandan yemek yaptım..bii yandan da konuşuyorum...yani böyle kepaze ediyorlar bu bebeler insanı :=) benim cerenle başa çıkma yöntemim bu...

inanç bende uyuyana kadar aç bekliyordum da önce sonra baktım ki o uyuyana kadar akşam oluyor...bi kucağımda ceren diğer elimle dolaptan ne bulursam çıkarıp yemeye çalıştım...yani zor tabii ...kocaya gelince  cece onu en son kafaya tak, bebekle hayata onlar bizden daha geç alışıyorlar...annelik doğuştan gelir babalık sonradan öğrenilirmiş...

06/10/2011 08:09:00

belli bi zamanı yok berrak yani bebeğin durumuna bağlı...

06/10/2011 08:32:00

okudum bende demin güzel bi bilgi paylaşımı olmuş. teşekkürler..

06/10/2011 08:45:00

bu meryemler nerelerdeler acaba...

06/10/2011 08:55:00

Hepinize tesekkur ederim..Ben surekli Teo ile konusuyorum,sarki soyluyorum,oyunlar yapiyorum..AMA bazen tutunca tutuyor..sag kolum dun gece yatarken uyusuktu..12 saat kucak ne demek..cok sevimli cok tatli..AMA iste bazen sinirlerim gerilwbiliyomus bunu ogrendim..her Odada Teo icin techizat var ..bir odaya Girince birakabileyim diye..o Sadece kucagimda olmak istiyo..neyse bir Daha bebek olmayacak..Ben onu kucagimda tasirim omurboyu..o mutlu olsun da

06/10/2011 09:17:00

inanç  teo gözünü çok mu  korkuttu ki bi daha olmayack demişsin

06/10/2011 09:38:00

:) yok Teo bir Daha bebek olmayacak..nazlamaya devam edeyim anlaminda:) AMA ikinciyi zaten dusunmuyoruz kaza olmazsa

06/10/2011 09:40:00

:=)))) 

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...