Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/10/2011 09:49:00

Vaktim olursa bir grup kurucam..

06/10/2011 10:04:00

grubun konusu nedir inanç

06/10/2011 10:34:00

biz de geldik geri! Bir doktor Ege'yi karaciğerlerinde sorun olabilir diyerek fakülteye sevk etmişti. Deli gibi oldum. Gittik, anne sütü sarılığıymış. Sütüm sarılık yapıyormuş ama sarılığı yine de emerek atacakmış. Bu nasıl bir ironidir dedim yani..
biliyorsunuz bizim yanımızda babaannemiz var. o yüzden bakım konusunda sıkıntı çekmiyoruz. birkaç günlüğüne istanbul'a gitmişti o geçen hafta. nasıl yorucu bir 3 gündü anlatamam! bebekleriyle yalnız olan annelere hayran oldum ben o ara :)
aa bir de mastit oldum uzaklaştığım bu arada. sakın olmayın.. çok kötü bir şey. 39,8 derece ateşle üşüyorum diye söylenip durdum 2-3 gün. önce antibiyotik kullandım, geçti gibi oldu, yeniden başladı, bu sefer iğne verdiler. 8 iğnenin ardından sanırım şu anda normale döndü göğsüm. ama geçirdiğim en sıkıntılı rahatsızlıktı diyebilirim.
2.çocuk konusu var şu sıra sanırım :) ben kız bebeklere böyle hayran hayran bakıyorummm. bi kızım olsun istiyorum ama eşim başka bir bebek istemediği konusunda çok kararlı. hoş ege'den önce de bebek istemediği konusunda kararlıydı ama beklenmedik bebeğimize bakıp, "keşke daha önceden yapsaymışız di mi" diyor :)
bir de. bugün aşı oldu oğlum. homurdanarak uyuyor şu anda. sorunsuz atlatırız umarım..

06/10/2011 12:39:00

bilss geçmiş olsun.. umarım atlatırsınız sarılığı hemen... aşı da inşallah ateş yapmaz.. bizim 2. ay aşılaırmızdna sonra ateşimiz yükselmişti 38,5 falan olmştu.. sonra calpol vermiştim...

06/10/2011 12:47:00

cnm sarpere çok geçmiş olsun.ama merak etme çabuk atlatıyo bebeler.ilk gün biraz huysuz oluyorlar...ama maşallah kuzum güzel büyümüş...teo gibi bembeyaz kar yumağı tontik ....

bide benim kızımın kafasında demin farkettim kepek gibi beyaz döküntüler var konak ddikleri bu olsa gerek...

06/10/2011 13:01:00

teşekkürler elif, gökder; geçecek diye umuyorum yakında..
gökder, sarper'de de öyle dökülme oldu. banyodan sonra vücuduna yağ sürdüm, elimde kalan yağı da başına sürdüm, sonra da yumuşacık bebek fırçasıyla taradım kısacık saçlarını; akşama geçmişti, tekrar olmadı da. bazıları da zeytinyağı sürüyormuş.

06/10/2011 13:05:00

Canimm sarperege Teo ya benzettim.tontik tontik..gokder de demis..bu arada cok gecmis olsun.iki gundur Teo nun kafasi kabuk bagladi..Ben esime haber verdim konak ilaci alacak cok fena

06/10/2011 13:15:00

inanç, sen fotoğraf ekledikçe ben de çok benzetiyorum :) beyaz, tontik ve asabiler sanki :) araları da bir hafta, doktordan geliyoruz senin güncellemelerine bakıyorum; 1 hafta önce tartılmış oluyor teo, karşılaştırıyorum (kötü anne ben, hiç karşılaştırma yapmayacaktım halbuki:), bizimkinin herşey yolunda gidiyor mu acaba diye :))

06/10/2011 13:27:00

Ben de yapmiyorum karsilastirma.her cocugun genetigi dnasi kisiligi farkli.AMA genelleme yapiyorum;) aa herkes elini emiyo normal demek ki.aa kakasi soyle normal demek ki gibi...Ben 1.73 boyundayim..halile Teo uzun bir bebek..;)Asabi coook Asabi..halbuki evde esim cok sakindir,Ben Daha cazgirim..iste ocazgir,Ben sakin..AMA asabiyet benden almis galiba:(( kaslar hepcatikkk...arada bir tamamen maymun olup onunde helak olunca yan yan guluyo..o da Capkin sekilde..gulerken bir pozunu yakalayip cektik koyacam :) gokder konusu aldim sevdim tavsiye ederim..AMA Sadece bizim grup icinde 2011 ilkbahar bebeklerinde..cunku gun gectikce isin icine birsuru ivir zivir girmeye basladi..bazi seyler icin keske almasaymisim diyorum..

06/10/2011 16:53:00

ayy berrak aşkolsun hasta olacak kuzu...resimleri gördüm çok sevimli ama endişelendim de...mikrop kapmasın dikkat et, çünkü dışarıdan gelen bakterilere henüz direnç sağlayacak durumda değil kuzum beniiim..bi kaç gün sonra hasta dersen kızıcam  sana..

bliss valla sarperi çok benzettim teo ya...bu arada kızım mama yemeyince bak teo abin ipek ablan aklıma kim gelirse işte yiyo kızım sende ye kocaman kız ol diyorum...

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...