Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/10/2011 19:49:00

Berrak esime dedim ki arkadasim Teo Dan kucuk kizini denize soktu..ee ne guzel dedi..sonra bodrumda dedim...o da neeeeeeeee diye bagirdi..civi gibi suda iyi bagirmistir yavru dedi...:(( kuzum kiyamam ona berrak..en azindan Deniz suyunu kova gibi biseye coy isinsin oyle sok..usummesinn o...Ben de ayni fikirdeyim..ki her gecen gun birsey lazim aliyo aliyoruz..mesela yan yatis yastigi aldim AMA Teo icine sigmadi..cirtli olanlarindan almadigima pieman oldum...bosuna masraf

06/10/2011 19:55:00

aish, mastit neden olur diye sormuşsun ya, süt kanallarının içinde süt birikip kuruyabiliyormuş, o zaman mastit olabiliyormuş. benim sol göğsüm oldu. çok sert ve kıpkırmızıydı. sağdığımda süt hiç gelmedi, doktor demek ki kanallar tıkanmış dedi. bir de  "bebeğim emsin mi" dedim o da "zaten bebeğin ağzındaki bakterilerden de mastit olabiliyor, sonuçta onun bakterisi bir şey olmaz, emsin" dedi.
gokder, dedim ya ben de benzetiyorum. ceren de yesin de, kocaman kız olsun tabii. :)
yeni açılacak grubu destekliyorum ben de bu arada. anakucağı almayacaktım mesela ben, burda "çok faydalı" diyenler oldu  ve gittim aldım, gerçekten de çok kullanışlı birşeymiş.

06/10/2011 21:54:00

evet artık nurtopu gibi bir konumuz var. hem seden gibi yeni anne olacaklara da yararı olur..
http://www.nurturia.com.tr/groups/thread/e8d2d4b7-df21-4631-be92-9eff000d5230/1/anne-sevdionerdi#8cb3f20b-1ed4-40a4-b359-9eff000e58fe

06/11/2011 00:17:00

selamlar. buugün (dün daha doğrusu zira şuan saat 03:00) doktora gittik. İpek in fışkırtarak kusması ile ilgili olarak. Doktor kusması normal ama fışkırtmsı garip dedi. Abdominal usg falan çektirilecek ptesi günü. İnce bağırsakla ilgili bir problemde öyle şeyler yaşanıyormuş, ciddiymiş ve ameliyat yapılması gerekiyormuş. Umarım öyle bişi diildir dedi, umarım değildir.
Bunun haricinde kilomuz 5300 gr olmuş. Sevindim. Boyu hala 56 cm. Acaba kısa mı olacak endişesi içindeyim. Kısa olsa ne olur tabi ama ne bileyim benim gibi olsun istiyorum :=)))
İdrar Kan vs. bi sürü tetkik yapılacak hayırlısı ya. Beklemedeyim.
Annem geldi içerde susmayan İpek i avutmaya çalışıyor. Yarın Berrak önerileri ile avent damaksız alıp deneyeceğim umarım nihayete erer bu sefer.
Doktor mamayı bırak doyuyor dedi, ben de öyle yapacağım. Mama ihtiyacı olan var mı kızlar? Elimde kalmasın..Meryem??? Eski peng peng =)))))))))))))??
Sonracığıma, sizden aldığım gaz yüzünden bugün hemşire bana inanılmaz güldü. Rezil ettiniz beni =) Su içirebilir miyim diye sordum hayır dedi doktor. Hımmm o zaman karpuz hiç yediremem deyince, koyverdi kadın da.. İnaaannççç :)
Bugün çok gülücük attım annem burda ya =9
İpek her emişte kusuyıor, emerken sürekli bir mücadele içinde, sanki elinden alıcam memeyi nasıl bir kapmaya çalışıyor, ahammm uhumm bi garip sesler çıkarıyor. Videoya çekip, youtube a koyup izletmez lazım size ama, meme bu :))

bir de çörek otu ve acı elma bir işe yaramıyor. Sab simplex mi denesem bir de?

06/11/2011 08:55:00

İnanç cım çoook teşekkür ederim yeni konu için.Alışverişin çoğunu bitirdik sayılır ama eksik bitmez değil mi ? :)

Perşembe günü doktor kontrolümüz vardı,2970 gr olmuş Asya Hanım.Daha önce geçirdiğim beyin ameliyatı nedeni ile kesinlikle sezeryan olmam gerekiyormuş.Normal doğumda ıkınmalar sırasında damarlarda bir problem olabilirmiş :( Doktor anestezi uzmanı ile görüşüp kararımızı öyle verelim ama benim önerim genel anesteziden yana dedi,buda doğuma şahit olamayacağım anlamına geliyor.Çooook üzüldüm,berbat bir morale geziyorum 2 gündür :( Muhtemel doğum tarihimiz 18 Haziran ama ben 22 sine kadar bekleyelim diyorum bakalım neler olacak.

Bide sorum olacak:Şöyle fazla süslü,şatafatlı olmayan kapı süsü,bebek albümü nereden bulurum?Tüllere boğmak istemiyorum ortamı :)

06/11/2011 09:04:00

Sedencim Benim genel anestezi olma nedenimdir beynimdeki bir problem..norologum beni ozel olarak arayip lutfen spinal apidural yapma dedi..cok riskli.hem bebek hem senin icin dedi..o kadar saglikli bir bebek olsun diye cabaladik normal dogumu gectim epidural tarzinda bile komplikasyon yasarsin dedi.bu da bebegin beyninde hasara neden olur ve sonrasini tahmin edersin demisti..onemli olan bebegin ve senin sagligin..omur boyu sen onun annesi olacaksin..Dogum zaten sensin..;) o zaten senin..hemen ayiliyosun zaten..bu arada genel anestezi aldigin icin sonda takilacak..Ben aglayarak taktirtmadim..uyuyunca taktilar..sakin stresli girme yoksa Benim gibi ciglik atarak ayilir rezil rusva olursun..:)) Hersey harika olacak seden.....

06/11/2011 09:18:00

seden genelde kapı süsleri çok şatafatlı ve tüllü, falan oluyor. ben internetten almıştım.. yavus süs diye biryer.. üye olup sipariş verebiliyosun.. fiyatları da çok ucuz.. hatta bütün şeker malzemelerimizi ordan alıp kendimiz yapmıştık biz.. (yani ablam yapmıştı:) sana linkini gönderiyorum.. çok fazla çeşit var, burdan bakabliirsin... mavi olanların da genelde pembesi mevcut ellerinde.. ben bunun pembe beyaz olanını diil de, düz pembesini almıştım.. gayet sade bişey.. linke bi göz at istersen netten sipariş veririm dersen... http://www.nikahmalzemeleri.com/index.php?page=urun_detay&kat=19&alt_kat_id=-1&id=5299&lg=tr

06/11/2011 09:35:00

http://www.bebekodasisuslemeleri.com/kategori-taki-yastii.html
http://www.moncukorganizasyon.com/catinfo.asp?cid=40
gittigidiyor da bile bir sürü bak..ben de evde yaptım şekerlerimi..hm vakit geçirirsin..:)

06/11/2011 09:36:00

bir de tiryakianne var o da çok güzel yapıyor uygun fiyata..ben teo ya bazı şeyler yaptırıyorum..konuşup yaptırabilirsin
http://www.nurturia.com.tr/people/tiryakianne

06/11/2011 09:49:00

Samsunlu olmamdtan gerek cok guldum Samsun kismina:)

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...