Yenidogan bakimi

Ynt: Yenidogan bakimi

06/15/2011 09:37:00

Aptamil comformil imunafortis ..mama fena gaz yapar...usutme ayaklarini havalar sicak diye Ben de soydum AMA corap ayakta.cikarirsam gaz olur.Teo mama dan dolayi gunde bir Sefer AMA cok sag lam kaka yapar ..bazen ikigunu gorur...bu aralar allergic bebegime aradabir Aptamil ozel bilesim mamalardan allergic bebekler icin olan var HA diye onu veriyorum ve gunde birkac Sefer kaka yapiyor...AMA comformilden vazgecmemmmmmmm...

06/15/2011 09:53:00

dün kontrolü vardı oğluşumunn artık büyüyor miniğim 4900 gr 59 cm olmuş yerim kuzumuu..dün 4 tane aşı oldu rota virüsü ile birlikte 3 şırınga bir ağızdan ateşlendi yavrucak calpol verdim...:( sol kolunu hiç kaldıramadı dün zarar olmıcanı bilsem yaptırmıcam aşı falan kuzumaaa...çok ağlattılar...

bende geçen mastit oldum sol göğsüm kızardı ve acaip ateş yaptı hep onu emzirerrk geçirdim...biraz daha fazla olsaydı doktor antibiyotik falan veriomuş neyse geçirdik...

havalar bi türlü ısınmadı ankara hala soğuk deniz kenarında oturran arkadaşlar gene iyidir oralar...

Sedencimm hiç üzülme kendini doktora bırak nasıl diosa öle olsun zaten hemen görürsün ayılınca öbür türlüde satlerce göstermiolar merak etme ben spinal oldum 2 sn gösterip çektiler giydirmeye götürdüler...

herkesin bebişini öperimmm

06/15/2011 11:18:00

selam kızlarr :)
pazar günü 40 ımız çıktı ve o günden beri uyku yemek düzeni diye birşey kalmadı :( hani 40 ından sonra düzene girerdi? hep memede kalmak istiyor uyumuyor ama aslında çok uykusu olduğundan memede uyuyakalıyor ne adam gibi emiyor ne uyuyor dolayısıyla mama saatleride allk bullak oldu
karmakarışık bir haldeyiz :( memede kucağımda uyumak istiyor yatağına yatırır yatırmaz uyanıyor ve ağlıyor. emziğe de kanmıyor akılla bıdık :)

bu günlerde geçer elbet ama cumartesi günü düğünümüz var o güne kadar düzene girse iyi olur :)

konuları takip edemiyorum hepinizi öpüyorum...

06/15/2011 13:34:00

ceyla alıskanlık halıne gelmıyo bu hallerı oykude yapıyo bırgun hıc yatagında yatmıyo hep kucakta ertesı gun duzelıyo 5 6 gun sonra yıne kucakta olmak ıstıyo :)) oynatıyolar valla bızı...40 cıkmayla alakası yok bence bana da hep kırkı cıktıktan sonra bukadar uyumaz falan dıyolardı alakası yok yıne eskısı gıbı bıde emzık alsa super olacak ama...

berrak kaka olayı buyuduklerı ıcın aza ındı sanırım cunku öykude gunde 5 6 kere yapardı hatta daha fazla ama 1 haftadır falan bır yada ıkı kere yapıyor kokulu kokulu :) mamayla ılgılı deıl yanı cunku ben mama vermıyrum...

06/15/2011 14:46:00

kızlar 40 mırk yalan biz doğduğundan beri memeye yapışık gezios sürekli emmiyor tabiki o ordan memnun bende ondan...

06/15/2011 19:42:00

Bugun nurturiada tanisip birbirimizi cok sevdigimiz yasemine gittik..teomun bebek kurbilerini de o yapmisti..yarin doguruyor elif kizimizi..cok duygulandim,cok agladim...tabi o cok diyguluyken aglarken aglamak istemedim..canim bdnim...yeniden dogurasim geldi..yaseminin ikinci kez Anne okurken ki heyecani anlatilamazdi..hep birgun onceki kendimi gordum..Hala etkisindeyim..Teo canimin da resmi var.http://evimizinkenesi.blogspot.com/ allahim hayirlisi ile gelsin elif Kiz ( bu arada ySemin selulitli bacakli resmimi koymus..hahaha..demindenberi guluyorum..ahah boylemiydim Ben;)))

06/15/2011 20:13:00

Ayaklarini ceker berrak...yuzustu yatirinca biraz sakinlesir..uykusu bolunur..iiihh ihh diye aglar..surekli emmek ister...imza: max gazli evlat sahibi anne

06/15/2011 20:39:00

Berrak teonun epey azaldi 3. Aya yaklasirken..AMA uzunca sure devam edenler de varmis..bugun mesela cok siddetli tuttu.uzun zamandir Boyle olmamisti..sebep soguk klima onunde kaldi:( sicak tutucaz berrak...Ben sab simplexe tekrar basladim bugun:((yani herkes bisiy Diyor..bugun nutria anneleri ile konusurken sunu dedim..bir hafta icinde duzene girecek dediler bekledim,10 gunluk olsun dediler bekledim ,40 ciksin Hersey duzelecek dediler bekledim,gaz icin 3. Ay dediler bekliyorum,simdi bir yas diyorlar bekliyorum ...ya beni Boyle diyerek oyaliyorlar,gunleri unutturuyolar dedim..cok dogru dedi herkes..her cocuk bunye vs..berrak acikhava gunes iyi guzel mesela AMA disarda oldugumuz gunler sanci krizi gelme olasiligi cok Daha fazla oluyor bizde...sanci cok diddetliyse dus basligi ile masaj yapiyorum az once yine yaptim..cok rahatliyor..sariliyorum sirtina dusun basligi ile sicak suyu yuvarlak daireler ile sirtinda gezdiriyorum..mama ispatlanmis bisiy gaz yapar..doktorum kaka problemi de yapar dedi Daha mamamiza baslamadan once..buyumenin de etkisi ile hepsi ortaya kaka gaz enteresan bisiy cikartiyor..minik bedenler kivraniyor..

06/16/2011 07:18:00

kızlar merhaba :)

konulara cevap yazmasam da her yazınızı okuyorum. Özellikle gece emzirme seanlarında epey bi nurti vaktim oluyor. 
berker 65 günlük oldu. Biberon ve emziğe haa düşman. Memeden ayrılmıyor (aman ayrılmasın)
sokak gezmeleri, yürüyüşler ve alışveriş, günler geçtikçe daha da kolaylaşıyor. 
bu aralar havalar belli değil, bi sıcak- bi serin. Ne giydireceğimi bilemiyorum. 
havalar ısındıkça dikkat ediyorum ki berker yanmasın: sıcak bebelerimize çok tehlikeli.
Kız kardeşim İtalya'da okuyordu, dönem  bitti, geliyor;çok sevinçliyim. Berker'i hergün skype aracılığıyla izlemek yetmiyor, gelsin, kucaklasın...
Ay ne çok yazmışım. 
istanbul'a gelirseniz görüşmeyi çok isterim :) Bebelerimiz de arkadaşlık ederler.
öpüldünüz :*

06/16/2011 09:02:00

herkese merhaba bu site çok güzelmiş.....deneyimlerini paylaşan annelere çok teşekkürler.yarın ardanın aşı günü neler bekliyor bizi  bakalım.inşallah ateşi çıkmaz çok panik yapıyorum

Cevabın:

Tartışmaya katılmak için giriş yap. Kayıtlı değilsen, bize katıl ve çocuklu hayatını kolaylaştır. Nurturia hakkında daha fazla bilgi için tıkla
2011 Ilkbahar Bebekleri

Tamamen Ücretsiz

Kaydol Tecrübeli anne ve babalardan yardım al. Sen de yardım et. Anı defteri, fotoğraf albümü, sorular, gruplar...